Какви витамини за бременни?

  • 3 853
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 336
Никакви, както казва мойта докторка. Яж плодове и зеленчуци + фолиева кис-на до 3-4 мес. и това е  Peace

П.П. Все пак се консултирай с доктора си, това което важи за една бременна, не винаги важи за друга.
Peace точно така   Peace

# 16
  • Мнения: 2 126
На мен ми предписа Витарал докторката, но не ги пиех през цялата бременност-змата само, Peaceогато има по малко витамини в естествен вид

# 17
  • София
  • Мнения: 104
До сега нищо не съм пила, но новия доктор ми предписа Фалвит и  за зъбите Зимнафлуор ако не бъркам. Само се притеснявам, че не ми правят никакви изследвания и как ще разберат дали имам нужда от желязо например и т.н.  newsm78

# 18
  • Мнения: 1 104
Според моята лекарка няма смисъл да се пият витамини през лятото. Иначе ми препоръча тези на Хип, но по-късно, като изчезнат пресните плодове и зеленчуци.

# 19
  • Мнения: 2 577
И аз преди цяла бременност пих Матерна, но сега е спряна от производство.
Моя доктор казва - фолиева киселина до 4месец, а сега е лято, яж колкото се може повече плодове и зеленчуци, какви други витамини ?
Един ден обаче като си купувах Магнерот аптекарката /позната ми е/ ми препоръча Фалвит, купих го след консултация с доки разбира се и сега си го пия ......

# 20
  • Мнения: 962
Матерна  Peace

# 21
  • Мнения: 41
Аз пия Pre natal- на Jamieson,
до колкото знам са мн добри,извлечени са от растения. Laughing
http://www.jamiesonvitamins.com/product_item.asp?id=157
100 бр- 40лв
Но и аз не ги пия постоянно,особенно сега като има изобилие от плодове и зеленчуци Joy

# 22
  • Мнения: 385
Аз пия Top levure - някакви френски витамини за бременни. На месец излизат около 11лв. Според моя лекар плодовете и зеленчуците не са достатъчни в края на бременността. Laughing

Аз пих Фолиева киселина до третия-четвъртия месец, после започнах Top levure, които съдържат и витамини, и минерали, и фолиева киселина! Те са предназначени за кърмачки, но и на мен докторът ми ги препоръча! И не се качват килограми от тях, за разлика от Матерната! Миналия месец имах 110 хемоглобин и пих желязо! Старая се да ям много млечни продукти сега, заради калция! А с киселото мляко ми вървят идеално и овесените ядки /фибри/!

# 23
  • София
  • Мнения: 2 967
Много добри са ПреНатал /на Джимисън/. Канадски са. Те се произвеждат на базата на естесвените витамини, като се изтегля витамина директно от плода /зебенчука/. Naughty Аз ги пиех почти до края, въпреки че лекаря ми беше казал, че витамини се пият 1м. ПРРез последните 2м. изобщо не качих никакви килограми, докато Матерната помпа, а помпа и бебетата. От един доктор знам, че Матерната от 3г. е забранена в САЩ. newsm78

# 24
  • на езерото
  • Мнения: 263
 До четвъртия месец пих Матерана!
След това открих че Спектрум Вит имат същият химичен състав(доста по ефтини са) и до края пиех само тях!
 Хапявай разбира се плодове и зеленчуци но не се лишавай и от витамини.Лека бременост  bouquet

# 25
  • Мнения: 592
През първата ми бременност пиех Матерна.Сега т.к. вече я няма пия витамините-сокчета на ХИП.

# 26
  • Мнения: 4 358
И двете ми бременности хванаха сезона на пресните плодове и зеленчуци. Не съм пила допълнително витамини.

Консултирай се с лекаря си. Той следи изследванията и бременността ти и ще ти даде най-добър съвет.
Леко бременеене!  Hug

# 27
  • Мнения: 503
аз сам в 7м и пия сироп за бременни хип (има го в аптеките) но истината са плодовете

# 28
  • София
  • Мнения: 718
До началото на 4 м. пиех фолиева киселина и неоксид, след това сокчетата на HIPP, но в дозировка сутрин и вечер по 20мл и магнерот.

# 29
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
И аз се присъединявам към хвалещите Пре-Натал - много съм доволна от тях, съдържат освен необходимите витамини и минерали (желязо, калций, магнезий и т.н)

Общи условия

Активация на акаунт