Отговори
# 120
  • Мнения: 977
И на мен вече ми е много объркано,моята беба е на 5месеца и половина! Въвела съм картоф,морков и батат..това е,до никъде не съм,заемам се сериозно вече,започна да си харесва пюретото много! Утре мисля да дам и каша на Хип-оризова,лека полека ще вкарам още зеленчуци и плодове за десерт следобед..не знам кое и как ще е? И аз не знам кога да вкарам месо..мисля да е началото на юли-тогава ще е на 6месеца и половина

# 121
  • Мнения: 230
Олеее честит празник! Аз съвсем съм загубила представа за дати и време.
Момичета, прави сте. Храната трябва да се хареса. Днес му подадох картоф и морков и го питах "с какво искаш да те захраня?" и той хвана морковчето Grinning дали е заради размера ммммм а де. Утре ще му подам тиква и морков и каквото избере да си го яде после

# 122
  • Мнения: 803
Честит празник на писмеността и културата!
Марти заешко, пилешко и пуешко може след 4 м още, другите меса след 10м. Яйце - жълтък след 6тия.

# 123
  • Мнения: 977
Благодаря ти Еделвайс Yellow Heart Аз мисля със заешко да я захраня,защото лесно ще намеря домашен!

# 124
  • Мнения: 270
Честит празник на всички!
Ние вчера имахме ужасен опит с тиква (пюре) и тотално се отказах да давам пюрета. Колкото изяде толкова, като е готова ще прояде. Оставаме си на парчета.
Ирмир, жълтъка кога се дава попринцип? Към 7ми месец ли? А месото? Уж чета, ама всичко ми е мътилка..
Марти, различни схеми, теории, тенденции за захранването. Наистина човек да се хване за главата. Например нашето педи е за късно даване на жълтък 8-9 месец, но много схеми го включват от 6-ти месец дори. Все пак е доста полезен и ще го давам вече, а и ние дме почти 7-месечни 😉. С месото е същата работа, различни схващания, единствено според мен важното е да се редуват -ден с жълтък, ден с месо.
 
Друго нещо се получава при нас. Нали обедното зеленчуково ядене трябва да е или с АМ/кърма или да се дохранва с мляко, е да ама не. Вики не харесва пюрета с мляко и не иска да пие след това. Аз ли нещо не съм разбрала ??

# 125
  • Мнения: 977
Аз на обяд давам само пюре,нито в него има мляко,нито след това давам мляко! Тя си изяжда 125 гр пюре..ти направо ме хвърли в шок сега Confused

# 126
  • Мнения: 2 170
Честит празник, момичета!

Днес имахме един доста сполучлив опит за въвеждане на нова храна- с батат. Много ѝ харесва. Вече започна да се ориентира накъде трябва да отива храната😂
Следващите мисля да са пащърнак, картоф, броколи и нататък ще видим.

Момичета, мисля, че вече питах, но вие кога смятате да преминете към кош 6+? Не, че много ще го ползваме, разходките в момента не са толкова чести при нас, но все пак. Аз го смених. Използвали сме го веднъж и седеше стабилно, но я държа полулегнала. Ани има голямо желание да седи самичка, опитва се да се изправя в седнало положение, но все още не успява. Навдига дупето като е по коремче, което ми подсказва, че скоро ще започне да лази. Така беше при Вики, пък ще видим.
Ако някоя от вас се притеснява от цапаниците, особено по пода, докато захранва- има подложки за под столчетата за хранене. Така си спестявам голямото мазало след храненията и на двете.

Марти, с голямото си дете първо въведох месце, след което жълтък. Мисля месото да е към 7-ми месец, а жълтък може би към началото или средата на 8-ми. Хубаво е от месата да се започне с пуешко, заешко, може и пилешко, но ме притеснява, че го тъпчат с хормони. Знам, че неизбежно ще си хапват и от това, но ми се иска поне да не е първото въведено.

# 127
  • Мнения: 803
Алекс ние сме с летния кош от както навърши 5м,но само на макс легналото положение, което е около 45градуса. Днес за пръв път го вдигнах да поседи и на средното. От групата в Фб знам, че по-голямата част от момичетата вече са с летните кошове. Hug

Последна редакция: нд, 24 май 2020, 22:11 от edelvais0404

# 128
  • Мнения: 977
И ние сме с летния кош от близо седмица,и аз слагам на полулегнало. Много и е интересно да гледа дърветата

# 129
  • Мнения: 2 170
Искат си дечицата да разглеждат!
Ако е в коша за новородено пада едно набиране, мрънкотене. Така или иначе повече от 30-40мин не седи в полуседнало положение, като се има в предвид, че има достатъчен наклон и люлката не е много по-полегнала.

# 130
  • Мнения: 3 789
Ние сме с летния кош от една седмица. То тамън го извадихме и времето се развали, с другия й беше по-топло поне.
Иначе мисля, че й харесва и й е удобно.

Реших, че ще спрем със захранването за момента. Не издържам на това безсмислено мазане. Изобщо не си отваря устата, не проявява интерес, явно съм се заблудила, но при положение че за цяла седмица максимум да е изяла 10 малки лъжички общо като количество, ми се струва, че няма да й навреди да спра.

# 131
  • Мнения: 936
Ние сме с летния кош от месец,седят си по 30 Мин,и като им омръзне ги слагам да лежат и най-често заспиват.Наистина си разглеждат и попиват всичко.
Алекс и Бориса много се набира,прави коремни преси хаха.
Ланче ти си познаваш детето,щом не иска,ще пробвате пак след време.
И аз се чудех за месните и жълтъка,то с тия схеми,може луд да станеш.
Ирмир,благородно ти завидях за морето,и аз искам,но да видим.
Аз не слагам в пюрето АМ,не им харесва,ако е гъсто си отделям сок от варенето.
Днес трябва да издиря оризова-бананова каша на Лактана,че нея си я харесват.

# 132
  • Мнения: 270
Ирмир,благородно ти завидях за морето,и аз искам,но да видим.
Аз не слагам в пюрето АМ,не им харесва,ако е гъсто си отделям сок от варенето.
Днес трябва да издиря оризова-бананова каша на Лактана,че нея си я харесват.

Сладурче, времето обаче на морето не е най-прекрасното за съжаление. На всичкото отгоре единия горен клепач на бебка забелязвам че е леко подут....абе все да има нещо...
Кашата на Лактана млечна ли е?

Ние сме с летния кош от началото на 6-ти месец в полуседнало положение. Само като спи е в легнало.
 
Лана след седмица ще пробвате пак и дано имате успех 🥦🥕🥒🥔🍎🍐🍑

# 133
  • Мнения: 936
Ирмир,благородно ти завидях за морето,и аз искам,но да видим.
Аз не слагам в пюрето АМ,не им харесва,ако е гъсто си отделям сок от варенето.
Днес трябва да издиря оризова-бананова каша на Лактана,че нея си я харесват.

Сладурче, времето обаче на морето не е най-прекрасното за съжаление. На всичкото отгоре единия горен клепач на бебка забелязвам че е леко подут....абе все да има нещо...
Кашата на Лактана млечна ли е?

Ние сме с летния кош от началото на 6-ти месец в полуседнало положение. Само като спи е в легнало.
 
Лана след седмица ще пробвате пак и дано имате успех 🥦🥕🥒🥔🍎🍐🍑
Нищо де,поне сте сменили обичайната обстановка.От какво стана така?ужас
Не,не е млечна,имат интересни неща за хапване.
Ето и снимка,ако някой се интересува.

# 134
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Аз вчера не давах пюре. От два дни давах морков, обаче сутринта гледам едни ситни пъпчици на лицето му. Не знам дали е от моркова, но вчера реших да не му давам и тая сутрин нямаше.
Имам въведени само тиква и морков. В четвъртък сме на ваксини и тая седмица нищо ново няма да давам.
До никъде съм с това захранване. Днес ще дам тиква. И утре може пак да пробвам с морков да видя тия пъпчици дали ще се появят.

Иначе, ние също сме с летния кош откак навърши 5 месеца. По-интересно му е. В другия вече не искаше да стои.

Не знам тия каши/плодовипюрета кога да се дават за СЗ. Вероятно трябва първо да ззаместя обяда? Някъде пък чета, че паралелно може...голяма обърквация.

Общи условия

Активация на акаунт