Отговори
# 30
  • Мнения: 20
Здравейте мами, записвам се и аз при вас☺ Имам момченце родено на 19.12. Радвам се, че открих групичката ви и че най-накрая ще има с кого да споделям и обменям опит! Хубав и усмихнат ден на всички 🙃🌞

# 31
  • Мнения: 4 660
Добре дошла Елена Hug

Подготвях се за захранването още миналото лято, пресмятах кога ще е. Приготвих и плодовете доколкото можах.
Голям кеф ми е да правя пюрета каши .
А тя също хапва доволно.
Успех на всички със захранването. Blush

Последна редакция: сб, 16 май 2020, 13:35 от kikair

# 32
  • Мнения: 499
Привет,Елена! И моето момче е на 19.12 Simple Smile

Мече,благодаря за новата тема.♥️ Вече не съм особено активна тук,но влизам да ви чета,когато имам време. Целувки!

# 33
  • Мнения: 230
Елена, добре дошла! Heart
Правя тренировки на сухо и вчера и днес "готвя" разни пюренца. Много ми е вкусно, блазе им на бебоците. Обаче не ми става гладко пюрето от морков. Мамите, които готвят- гладко ли ви се получава пюрето? А другите мами- купешкото с гладка консистенция ли е? Моето е на миниатюрни бучици. Чудя се дали е от твърдостта на морковите или пасаторът ми е калпав.

# 34
  • Мнения: 20
Благодаря! GeorgiaR, имаме си астрални близначета 🤗. BeLadi, аз отворих едно купено пюре от морков, за да видя как ще реагира малкия на вкуса и не беше абсолютно гладко, както картофеното пюре, което приготвям за нас например. Мисля си, че това е нормалната консистенция на пюриран морков- леко на бучици.

# 35
  • Мнения: 4 660
По-скоро на застоял морков.
Има огромна разлика между купено и домашно направено пюре.

# 36
  • Мнения: 977
https://m.emag.bg/ured-za-gotvene-philips-avent-scf870-22/pd/E1T … U5FkaAsC8EALw_wcB

Аз използвам този уред за пюретата на беба,много съм доволна става супер бързо и много лесно! Та да се впиша и аз,не се представих Blush Моята беба е на 12.12.19

# 37
  • Мнения: 230
Mama Martina, добре дошла и на теб Hug Аз използвам също уред на Филипс 4 в 1. Наистина пюретата стават много хубави. Струва ми се, че остава повече вода в каната при изпарението, но предполагам, че трябва да са по-течни пюретата за бебета. Това от морков го пробвах и в уреда и с пасатор. Ще си взема едно пюре днес да видя как са купените

# 38
  • Мнения: 32
Мини го през цедка и ще стане гладко.

[quote author=BeLady link=topic=1216325.msg40752601#msg40752601 date=1589686758]
Mama Martina, добре дошла и на теб Hug Аз използвам също уред на Филипс 4 в 1. Наистина пюретата стават много хубави. Струва ми се, че остава повече вода в каната при изпарението, но предполагам, че трябва да са по-течни пюретата за бебета. Това от морков го пробвах и в уреда и с пасатор. Ще си взема едно пюре днес да видя как са купените
[/quote]

# 39
  • Мнения: 936
Пюрето от морков трябва да е гладко,моето така става.
При нас Дария хапне малко пюре,каквото и да е и си иска и мляко.Бориса хапва пюре или каша и се наяжда без мляко,та сложно е при нас.Вчера бяхме на рожден ден,но познайте дали разбрах нещо от него.Храних ги,преобличах,носех ги..и добре че се прибрахме да си почина накрая
Да ви се похваля  Бориса вечер като легне в 21ч,до 6,7 часа не се буди,за сметка на сестра си де😁
Елена,добре дошла сред нас💚
Мама Мартина добре дошла и ти💚

# 40
  • Мнения: 1 139
Записвам се и аз в новата тема. Беърче, благодаря ти за труда. 😊
Добре дошло на новите мами.
Аз също ползвам уреда НА авент, много съм доволна, всичко става бързо и лесно, остава вода при зеленчуците, аз понякога я изсипва преди да пасирам.
Въвела съм тиква и тиквички досега. Смятам следващото да е морков.
Ние още си влачим хремата, по скоро носа ѝ е запушен.
Сладурче при вас кое наложи антибиотика, тя имаше температура, а др симптоми имаше ли?

# 41
  • Мнения: 230
Петра, благодаря! Ще мина през цедка и мисля, че ще стане перфектно, не се бях сетила. Аз от системно ядене на моркови малко съм станала оранжева. Все го бях чувала това, обаче се оказа вярно.
Сладурче....не бях изчела предходната тема поради ревливите ми неволи и се върнах да дочета. Виждах някои от последните ти коментари и разбрах, че нещо се случва, но не можах да навържа цялостната картина. Оле мале ти през какво си минала! Значи и от антибиотик може да стане алергия... Радвам се, че Дария е добре! И браво на Бориса за спането, сладурка малка. Твоите моми май май няма да влязат в един режим, хем близначета, а толкова индивидуални : ) Мисля, че къщата ви е много весела. Ще правя и аз кашите с плод вътре след като ги въведа.

# 42
  • Мнения: 4 660
Алергия получи каката от Нурофен от каши Слънчо, докато разбера кое какво 😔
Най-лошото беше от Нурофен повръщане и диария. А от Слънчо бистри сополи.
От тогава давам само Панадол и Calpol.
АЛЕРГИИ
Хранителни алергии

Последна редакция: нд, 17 май 2020, 22:28 от kikair

# 43
  • Мнения: X
Случвало ли ви се е след ваксини акото да е зелено? Дали има такъв страничен ефект..? А възможно ли е да е от храната, ял е тиквички, пащърнак.. Но и морков и картоф, карфиол. Знам ли вече. Нали след ваксините имаше малко температура, да не е от това..
Иначе е спокоен, даже започна да спинка до 8:30-9:00. Преди се будеше в 6:00-7:00 за ядене. Но така му се намаля храната, имаше 6 хранения, сега ще станат 5. Яде по 150-160мл.

# 44
  • Мнения: 936
Петра, благодаря! Ще мина през цедка и мисля, че ще стане перфектно, не се бях сетила. Аз от системно ядене на моркови малко съм станала оранжева. Все го бях чувала това, обаче се оказа вярно.
Сладурче....не бях изчела предходната тема поради ревливите ми неволи и се върнах да дочета. Виждах някои от последните ти коментари и разбрах, че нещо се случва, но не можах да навържа цялостната картина. Оле мале ти през какво си минала! Значи и от антибиотик може да стане алергия... Радвам се, че Дария е добре! И браво на Бориса за спането, сладурка малка. Твоите моми май май няма да влязат в един режим, хем близначета, а толкова индивидуални : ) Мисля, че къщата ви е много весела. Ще правя и аз кашите с плод вътре след като ги въведа.
Belady може да стане алергия, да.За щастие се беше само петна и по-рядко акане,днес и оризова вода и дадох няколко лъжици,за да спре.
По-скоро вкъщи е лудница,не могат да влязат в един режим и това е,аз да му мисля.
Мария имаше температура, зачервено гърло и възпаление на ушите.Постоянно и се спеше и изглеждаше много отпусната.Антибиотика беше за ушите в комбинация с капки.Пи го само 3 дни,но аз хич не съм привърженик на тези лекарства.
Слънцето при мен стана зелено акането след даване на пъщарнак и карфиол.Едва ли е от ваксината,при нас нямаше подобен проблем от тях.
Ето ги от рождения ден

Общи условия

Активация на акаунт