Отговори
# 75
  • Мнения: 20
Suprema, все едно описваш нас с шишето и пиенето на вода 😁. Може и да не се научи да я пие от шише, затова мисля да взема направо чашка- от тези преходните с накрайник. Някоя от вас ползва ли такава, от колко месеца е подходяща? Може би майките с по-големи дечица имат вече опит. При нас новото двайсет е да се обръща по корем докато спи, обаче се събужда сам така, защото си вдига главата и започва да се оглежда и да се чуди как и защо се е озовал по корем 😂 Аз си го обръщам след това пак по гръб, той сам не може все още, а малко се притеснявам да го оставя да спи по корем. Някои казват, че щом само се е обърнало бебето не било необходимо да го обръщаш, но мен ме е страх. Вие оставяте ли вашите да си спят по корем? Малко дълго стана, дано не досадих 😅лека нощ и спокойни и спящи бебенца!

# 76
  • Мнения: 799
Ми аз не мога да определя дали на нашия  бебок са му подути венците.. Всеки ден го гледам, но не намирам разлика. Иначе от 4тия месец си хапе ръцете и каквото добара, сега му давам гризалка и много ги дъвче. Колко ли трябва да се подуе тоя венец? Ако имате снимка дайте да видя, да знам за какво да гледам 😁
Извинявам се, че се намесвам в темата, но ви следя, защото всички сте големи сладурани 😊
Аз съм от октомврийските мами, на малката й избиха долните два зъба в края на 4тия месец за 2 дена. Имам снимки:

# 77
  • Мнения: 829
Елена аз го оставям да спи по корем още от както беше на 2-3 месеца. Сега не спи така, но като по-малък спеше доста често, аз го слагах така тогава, той си въртеше главата, на които край иска. Предполагам му е било хубаво заради коремчето, сега не иска да спи така, защото няма свобода, цяла нощ е ту по гръб ту настрани. Обръща се и по корем де, но се разбужда повечето пъти и почва да се разглежда.

# 78
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Втора поредна вечер спи от 2200 до 0700 и не хапва през нощта. Grin Ох, дано не урочасам работата.

При нас това захранване супер бавно върви имам чувството. Днес ще започвам морков.
А другата седмица в четвъртък сме на ваксина и цяла седмица няма да мога да дам нищо ново. Т.е. ще си караме до 01.06 на тиква и морков.
Иначе аз купих едни итал.пюрета на Плазмон. 2бр. по 80гр за ок. 2.60лв.
Взех и на Холе, тъй като там пък имаше пащърнак.

Нестле като марка не ги харесвам. Преди години имаше някакъв казус с тях как изпращали безплатно АМ в Африка. От там бебетата се приучили на него, кърмата секнала. И после Нестле спрели доставките. А там след това нямали пари за АМ. Нещо от тоя род беше историята и беше пламнало в нета.
От тогава съм им обявила бойкот.

Бамболина, добре си дошла. Винаги е хубаво да се чуе мнение на човек, минал по същия път. Кой октомври е родено бебчето? Аз самата съм през октомври родена. Relaxed

Как, кога и с какво се дава оризова каша?

Не че ти отговарям на въпроса, но тая оризова каша колко е гадна. Аз нали си хапвам каши Слънчо. Smirk Веднъж си купих такава да пробвам. Отврат. Изхвърлих я. Neutral Face

# 79
  • Мнения: 799
Fam, благодаря Simple Smile
На 6 октомври се роди, скоро ще стане ба 8 месеца. По въпроса със зъбите, вече й изби следващото зъбче долу в ляво и чакам и горните два, но от 2 месеца и но ги чакам, тъй че трябяа търпение 😁😁

# 80
  • Мнения: 829
Фам вчера въведох пъщарнак с пюре на холе юсмесих морков им и пъщарнак, получи се много свежо пюре, за пръв път така да ми хареса, не че бих го яла, но сравнение с другите наистина беше много приятно, препоръчвам тази комбинация.

# 81
  • Мнения: 5 440
Кикаир, за мен също е важно, да не се играе докато се храни, нито да се разсейва с песнички, играчки, филмчета и тн. Но също е много важно за мен да се учи на самостоятелност за храненето, защото имам ужасни примери пред мен, как хранят 2-3,че и 4 годишни деца с лъжицата, а те само отварят отчаяно уста и преглъщат като мисирки. Да не говорим колко още са на пасирана/намачкана храна. Аз това не бих го допуснала. Смятам, че децата само могат да преценят колко са ядат и кога. Като видя, че започва да си играе я свалям от стола и храненето приключва. Та, така.

# 82
  • Мнения: 4 660
С храна не се играе. Така са ме учили.
А като се сетя колко гладни деца има по, света. Никога не изхвърлям храна в контейнера. Или давам котките да ядат или кокошките в двора.

# 83
  • Мнения: 3 797
За съжаление нямаме животни, които да изяждат остатъците, та хвърлянето е неизбежно. Поне откакто сме вкъщи е минимално като количество.

За мен не може да сравняваш дете на 5 месеца и на 2 години. Естествено, че няма да играе с храната на 2 години и като ти каже, че няма да яде, ще го вдигнеш от масата. На 5 месеца тепърва се запознава с храната и я опознава. За мен е добър знак, че хваща лъжицата и яде сама. Добър знак е и че иска да бърка в купата и да пипне, да усети какво е. Добър знак е, че като я заведа в банята и види мивката сама си изпъва ръцете и иска да ги мием. Не съм маниак на тема чистота и това, че детето си е изцапало стола или клина не ме притеснява. Столовете се бършат, дрехи се перат. Оня ден един баща се разкрещя на бебето на около годинка, че се е изцапало с пюрето, което той му даваше. Ми, тъпо е. Първо, че крещенето не е ок, второ - каква е драмата? Тя се цапа и с ако, като пропусне памперса, ама не й крещя. Що да го правя като се цапа с храна? Случва се. Аз се капя всеки ден, кво остава за детето..

Фам, и аз не се кефя на Нестле.

Вчера купихме вода Бебелан и няколко пюрета на Хипп, които са ми трудни за намиране.

Днес е 4ти ден и пак изяде 40 грама. След 1-2 седмици дали ще увеличи количеството?

# 84
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Elena Lobutova, с шише с мек накрайник сме, преходно се води. Не знае какво да го прави...

Честит имен ден на майчетата и децата именици днес!💐🍰

# 85
  • Мнения: 4 660
Днес е 4ти ден и пак изяде 40 грама. След 1-2 седмици дали ще увеличи количеството?
Дали ще увеличи зависи от бебето.

# 86
  • Мнения: 697
Ланче, ще увеличи. То зависи и от какво е пюрето и дали се харесва. Наш Денис днес беше само на морков и си хапна, но някак не с такъв ентусиазъм, с какъвто омита броколи.
Утре ще давам карфиол. Да видим.

Вода си му предлагам още от много мъничък, въпреки че го кърмя.. и няма драма, обича, пие си. ❤

Относно хвърлянето на храна и гладните деца по света... За мен дали ще се хвърли или ще се даде на кокошките да я изкълват е горе долу все тая. Това, че кокошките и котките изяждат храната, пак не помага на гладните деца по света. Съгласна съм, че с храна не бива да се играе, но тук става въпрос за бебета на 5-6 месеца. И методите бебето само да се храни и да изучава храната не бих ги нарекла игра. Но всеки си знае кое как до го приема. 😊

# 87
  • Мнения: 20
Здравейте момичета, да почерпя за именният ден 🙂
Suprema, благодаря!
Bambolina, много полезна информация!
Fam, чудесно 😃, благородно завидях 😅
Весел ден с бебоците на всички 🤗

# 88
  • Мнения: 270
Елена, да ти е живо и здраво името!💐

Едно бебе на 5-6 месеца опознава храната, процеса на хранене, което включва мазане, бъркане, размятване на лужицата, плюене, бръмчене с пълна уста ( това е нашия репертоар) и т.н. Това не е точно игра, каквото изглежда.

При нас яденето продължава да е в комбинация с тиква иначе нищо не харесва освен броколи и карфиол
Вече седи доста стабилно сама, започна през деня да бодува по 3 часа. Опитва се да лази. Много бърбори, но срички не казва никакви още.

Лана, нормално е да  увеличи количеството, но ако става въпрос за ЗВБ не зная как да го интерпретирам. Ако храната е пюре, предложи друг вкус.

Ползвали ли сте нещо ефикасно за крусти по скалпа? Има много продукти на пазара, но май на всяко бебе различен действа.

# 89
  • Мнения: 489
За крусти когато имаше мнооого чистих с преварен зехтин-мажа ситрин,следобяд разресвам с гребенче и вечер къпя. Като останаха доста по-малко с кремчето на Мустелс

Общи условия

Активация на акаунт