Неизвестна дата за термин?

  • 1 821
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Аз също мисля, че има значение, но реалният термин се подразбира още на първите прегледи. Не може на всеки преглед да се сменя, защото бебетата растат различно и просто е некоректно. Дребно бебе не значи по-малка гестационна възраст, нито едро означава доносено. Щом смята, че е забременяла две седмици по-късно от сметнатото по ПРМ - добавя си две седмици към термина, изчислен от калкулатора и толкоз. Не е ядрена физика.

# 16
  • Мнения: 1 789
Никой не знае реално кога ще се роди бебето. А за преносването, повече от седем дни е много рисковано, аз чаках четири и малката се роди бяла, не розова. А плацентата беше добре.
Нищо страшно няма в предизвиканото раждане, само да ти го направят добре.
Ако от сега нямаш доверие на лекаря си, най-добре го смени. Доверието е най-важното за спокойствието ти, а то е важно за бебето.

# 17
  • Мнения: 26
А за преносването, повече от седем дни е много рисковано...
Точно така. Но как разбират, че си преносила, ако терминът ти е изчислен с приближение +/- една седмица, а както е в нейния случай с 10 дни? А в предизвиканото раждане без повод има лошо. Всяко ненужно вмешателство в родилния процес, е вредно. Подчертавам ненужно. Когато е истински нужно, спасява животи. А липсата на доверие към голяма част от АГ-тата е съвсем основателно. Защото сме ги свикнали, че заради страха си, сме готови да ни режат без причина, да ни бият окситоцин без причина и да ни карат да раждаме легнали по гръб без причина. Само казвам, че е хубаво човек да е информиран. Нека момичето знае, че терминът й най-вероятно е друг. Щом има държави, в които терминът се определя от размера на плода в 12 г.с., значи не е чак толкова грешна практика. По-точно бих приела, че нашата практика е прекалено закостеняла. На Вас ако са Ви изчислявали термина по ПРМ, може да сте преносили и с много повече от 4 дни и оттам да идва проблемът. А може и въобще да не е преносено и проблемът да е от друго.

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Ооо моля ви се, само не ми хвалете в чужбина как е, че ще стане чуден форум... ние в Бг не ядем доматите с колците!

# 19
  • Мнения: 26
Ооо моля ви се, само не ми хвалете в чужбина как е, че ще стане чуден форум... ние в Бг не ядем доматите с колците!
Понеже имат недостъпно здравеопазване и много лоши практики, давай директно да отхвърляме и добрите. Окей

# 20
  • Мнения: X
Благодаря за подкрепителните коментари, tennislady. На 2ри като мина прегледа, ще си задам въпросите и ще пиша какво е развитието. Споменавала съм, че се следя в болница Надежда - предполага се, че всичко е на ниво там. Много съм озадачена защо при такава модерна апаратура не се вижда надпис с изчисления термин, дори звуково не чух сърдечния ритъм - показа ми го "виждаш ли това дето мига, това е сърцето". Еми това не е ок, нито задоволително. Предната бременност ми беше Майчин дом, беше много западнало, ама и не случих на читава гинеголожка - хал хабер от рискова бременност нямаше. Но си чух сърцето на бебето и още от 6 г.с виждах изчислен термин от снимките. Как мислите, дали самият апарат в случая няма нужните функции? Би било грехота да не си чуя сърцето на бебето. Възмутена съм и от пропусквателния режим в болницата - не пускат бащите с бременните и като цяло придружители. Ясна ми е ковид ситуацията, ама е срамота да не пуснат мъжа ми да е до мен в такъв сантиментален и умилителен момент...нали всички сме с маски...Вдигат рамене и това е..

# 21
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Това, което се чува мисля, че е доплер. Не виждам защо точно е нужно, а и имам някакви спомени, че не е безобидно. Никога на снимките от разни ехографи не ми е пишело дата на термин. Пише гестационна възраст, което смятам е доста по-важно. От гестационна възраст е елементарно да изчислиш термина, да не говорим, че както ти казахапо-нспред не може на всеки преглед да ти сменят термина, той е един и се изчислява в началото. Възрастта по ехограф е важна защото ориентира в растежа в реално време, като я сравниш с реалната. Различен термин на всеки преглед не знам какво точно ще те ориентира. Визуализацията на пулса също е достатъчна, няма никаква реална нужда да го чуваш всеки път. Честно, не разбирам драмата ама и се отказвам вече да вниквам в нея.

# 22
  • Мнения: 311
Не искам да звуча нападателно, но ще си кажа мнението. Твоят термин не е неизвестен. Определя се по ПРМ и толкова. Приеми го! Аз съм инвитро. Всичко се знае- овулация, оплождане...И все пак официалният ми термин е по ПРМ.
Следя се на 2 места- ЖК и частно. На ЖК винаги назад ми го изчислява, на частно точно както си е. Та не виждам, защо си се хванала за термина по ехограф
Радвай се на бременността си и не се вманиачавай толкова!

# 23
  • Мнения: X
Нахравихте ме на 2 стотинки, задето искам звуков сигнал от сърдечния ритъм на бебето си. Това, че за някои от вас не е от значение и стига да се види мигането, си е ваше виждане. Наречете го лично успокоение или сантиментална необходимост за майката - този момент е съкровен и личен и бележи начална връзка между бебето и майка му. Ако ще пишете нападки или да си чешете езиците - напуснете темата. Нямам нужда от такива коментари.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 420
За придружителите никъде не пускат. Следя се в Щерев и таткото не го допускат след входа на сградата. И двамата искаме да е там да си види детенцето, но засега ще е само по снимки. Живот и здраве дано поне изписване да имаме, ако ли не ще е само семейно вкъщи и това е. Важното е бебчето да е добре.
Относно сърчицето - на мен на всеки преглед ми го пускат да го чуя.
И на мен на нито една снимка не пише термин, само гестационна седмица на бебето. Нито на тези от ФМ, нито от ЖК, така че не е от настройки на апарата, защото се използват различни. Имам го изписан по документите, които ми дават.
Вземи си смени следящия или просто си питай на прегледите какво те интересува.

# 25
  • Мнения: 739
Явно апаратите са различни, защото аз се гледам на две места и на едното на снимките ми изписава и термина и седмицата в която е бебето. На другото място ми изкарват снимка на която пък термина го няма, но не мисля, че е проблем. Важното е че аз си знам в коя седмица съм и без да ми го пише Wink

# 26
  • Мнения: 26
За пропусквателния режим заслугата е на министерството на здравеопазването. Лечебните заведения няма какво да направят по въпроса Simple Smile По-лошото е, че и на раждането няма да пуснат бащата, ако не отменят тази заповед. Дори дули не пускат на раждането, пък камо ли бащата. :\

# 27
  • Мнения: 739
Силно се надявам да не ни повтори този вирус, тъй като дочух, че септември пак се очаквало. Дано да грешат и да ни остави вече намира, че иначе пак, ще ги затегнат мерките.

# 28
  • Мнения: 580
И при мен имаше разминаване. Официално с голямата бях за 26, а по калкулатори в интернет бях за 22. Бях с по-кратък цикъл. При АГ ми изчивляваше ехографа термин, но на снимките не пишеше. Щом ти дава грешка седмица и няколко дни, смени си с калкулатор и добави разликата. Тези сметки си остават за теб. Лекарите си карат по наложените правила. Както ми обяснява моя АГ, взимат статистически данни от различни нации и възрасти. Правят изчисления на база всички тези данни и така определят как трябва да е. Ама си остават ориентир. С таткото сме дребни и накрая термините ми и двата пъти ги преизчисляваше ехографа с по 1-2 седмици. Това не повлиян на 45 дневния.
За доплера си кажи на АГ, че искаш да го чуеш. За таткото може да снимаш, или да пуснеш видео разговор по време на прегледа.

# 29
  • Мнения: X
Ето че минахме днес, движим се в 10г.с и 5 дни. Чух сърцето, алелуя! Не знаех, че трябва да изнаглея, за да се възползвам от тази "екстра". Сестрата ми каза, че терминът ми бил 20 декември, което ме озадачи - една мацка по-горе каза, че сметна да е 26 дек. - което е рождената ми дата между другото. Щеше да е уникален двоен подарък.. но ще поживеем и видим как ще дойде 🙂

Общи условия

Активация на акаунт