Мъжете и алкохола

  • 2 940
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 419
50гр, е нищо, бе Банче - говорим за пиене, а не за отскок за мезе преди вечерята Crazy

И пак, Ва добре го е казала  Wink

# 16
  • Враца
  • Мнения: 5 206


И пак, Ва добре го е казала  Wink
преписала

# 17
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Зависи какво разбираш от редовно пиене?
Чаша вино или 1 бира не пречи....и по-принцип алкохола пречи най-вече на мъжете, които имат проблем с оплодителната способност.
smile3521 Денис е права.
Моя мъж си пийва всяка вечер по 2 бири, а само могат да му завидят на спермограмта - няколко лекари я оценика като "отлична", "повече от много добра" и т.н.  Grinning - страшно много сперматозоиди и голяма част силно подвижни, а не е първа младост  Wink

Виж ако пие концентрат той може и да оказва по-силно влияние, не знам  newsm78
А Крюгер правили ли сте?
Защото и на моя мъж обикновената спермограма е отлична, ама по Крюгер е едва 3%.
Така, че много важно, че има количество и шават

и съм убедена, че алкохола влияе зле

# 18
  • Мнения: 1 441
Абе и аз така съм чувала Ая, че е нищо, ама знам ли... Пък и нали има леки спермограмни проблеми моя... Rolling Eyes Май ще вземем да се отказваме - голям зор ще е обаче ooooh!
Диана,  а колко алкохол влияе зле - всякакъв тип и дори в малки количества ли? newsm78

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 359
Аз разсъждавам така....ако мъжа има хубава спермограма /например 300 милн./ с алкохола да уморява и 100 милн. му остават достатъчно за да има оплодителни възможности.
А не като нас.....моят мъж имаше около 60 млн. общо/това след лечението/ и малкото алкохол виея зле на оплодителните му възможности Blush За това той си позволяваше само от време на време по една биричка.

# 20
  • Мнения: 1 441
Че 60 млн. малко ли е - минимума не е ли 30 млн. на мл?  Embarassed
Апропо, Хера вие с какво се лекувахте?

# 21
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Че 60 млн. малко ли е - минимума не е ли 30 млн. на мл? ...
...
А не като нас.....моят мъж имаше около 60 млн. общо...

Аз да си кажа - 40 млн в милилитър, 3 мл, 8% с нормална морфология по Крюгер. Моя мъж си пие всяка вечер по 200-300 гр ракийка, лятото мастика. Забременях в един едномесечен период на въздържание от алкохол на мъжа ми, а пробваме от 3 години. Сега само това му пея, че понякога трябва да се слушат жените  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 1 441
Мале Манго, жива да си  Mr. Green От днес слагам началото на сухия режим у нас.

Между другото - голямо честито от мен за радостта ти!!!  bouquet

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 359
Манго нашите плувци са 60 млн. ОБЩО...не в милилитър.

# 24
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Манго нашите плувци са 60 млн. ОБЩО...не в милилитър.
Херка, ако е от бременността - простено ти е Mr. Green ,щото нали точно това оборвам БАН.

# 25
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
Като гледам моят мъж е най-послушен  Mr. Green Сам спря алкохола - не близва даже и бира. Приятелите му взеха да му се смеят вече, но той е упорит и не се блазни.
Ние правихме първата спермограма точно по време на световното първенство по футбол - моичкият изпиваше по 2 литра бира не вечер без да му мигне окото. След спермограмата довърши първенството на безалкохолно  Crazy
Нашите плувци бяха общо 13.44 млн при първата спермограма и 23.68 млн при втората. Двете спермограми са правени през две седмици.

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 359
Манго нашите плувци са 60 млн. ОБЩО...не в милилитър.
Херка, ако е от бременността - простено ти е Mr. Green ,щото нали точно това оборвам БАН.
Ами вече гънка на мозъка не ми остана Mr. Green Ще те питам тебе като влезнеш в осмия Mr. Green
BAN мъжо пи ралчини витамини и антиоксиданти - вит. Е и А, селен, калмацин, спимен, сексинорм, трибестан /три месеца/, антиоксидант /вит.Е, С,  Селен и цинк/, Л-карнитин/2х2/ ядеше всяка сутрин по една лъжица мед, никакви слипове, басейни, контцентрат, горещи душове. Лечението ни трае 9 месеца...на 10-тия забременях. Направихме и операция на варикоцеле /м.май 2005г/ Пиеше още витамини обаче...нещо съм взела да забравям...като се сетя ще ги напиша и другите.

# 27
  • Мнения: 1 441
Манго, Хера  Hug

Херко, аз бях дето питах 60 млн не е ли нормално, но после разбрах, че е общо.
Мерси много за подробната "рецепта", но моя мъж със сигурност няма да почне да ги пие всичките тези неща. Поне от две седмици пие Спимен, а от снощи каза, че спира алкохола. Слиповете просто знам, че няма да ги хвърли - хич не може да понася боксери Rolling Eyes. Може да почне да яде мед и да пие антиоксидантите, поне няма да навредят...

Манго, снощи като се прибрах гледах на мъжо спермограмата - горе-долу като на твоя мъж е, само дето не сме правили Крюгер (а може би трябва  newsm78) - между 40 и 60 млн в мл, 3-4 мл.
Поставиха му диагноза лека астенозоспермия, защото подвижните бяха около 40 %, но никой лекар не е казвал, че има нужда от лечение или нещо такова. Всичките "мерки" дето ги гласим сами си ги "предписваме"....

В края на септември стават 2 години откак се опитваме. Направихме и две инсеминации (третата не я броя, защото фоликулът ме не се пукна), уж с много хубав материал, ама нищо....... На моменти си мисля, че не мога да издържа повече...... Cry

# 28
  • Враца
  • Мнения: 5 206
Ban, направете спермограма с морфология!!!!
Ако има нужда след това консултация и може би коктейл от витаминки!

# 29
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
нашите са така:
 брой нормокинетични сперматозоиди/мл :      41 000 000
общ брой нормокинетични сперматозоиди :  287 800 000

Лошото е, че от както видя спермограмата започна да пие повече концентрат.
Бан, според мен всичко е до организъм. На някой влияе зле алкохола на други - не.
Имаме приятелско семейство, които пият като смокове, но нямат поблеми.

Общи условия

Активация на акаунт