Ларингит със задушаване! Да обменим опит!

  • 241 971
  • 348
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 434
Делта   досега не сьм   чувала да се овладява  пристъп    с   бекотид   ,бекотида  се  дава по схема  .  като  ефекта е   разреждане на   пристъпите   и  в  последствие  ще  ги прави по рядко и  ще са по леки  .Вентолина     е лекарството с което се овладява  пристъпа независимо от какво    е получен  дали е на алергична основа.....Бекотида   вьобще не е   по  безвреден от   вентолина .Кортекостероида не е   безвреден.Урбазона  в краен случай.Това от мен
Инхалатори  от Бургас   евентуално мога да кажа от куде  да  купиш  но предплагам  че   ще се   включат и  други мами:)    bouquet

# 46
  • Мнения: 1 517
Неее, бекотида знам, че не  става за овладяване. Ползвам го, когато усетя че се сменя гласа например, за да избегна въобще пристъп. Но като почне да се души полза няма. А за вентолина - имам бейбихалер и го впръсквам, но лекарката каза, че при такъв тежък пристъп само проклетия урбазон!!! И много се притеснявам, защото кортикостероидите съм чувала, че вредят главно на мозъка и бъбреците?!

# 47
  • Мнения: 1 434
Да  наистина имат странични ефекти   .. бекотида   го  дават  за   остаряло лекарство ..  вьпреки  че  ние преди  2  години минахме пълния курс от  2  год  инхалации.От  личен опит  ти казвам   че    пристъпа   колкото и да е тежък може да се овладее  само с вентолин  .Моя  съвет  е  да си купиш инхалатор. Ако искаш ми пищи на  isq-to  .:}  bouquet

# 48
  • Мнения: 1 413
Синът ми е правил веднъж ларингит със задушаване - много беше страшно, след това започна много тежък вирус, но има и някакъв алергичен елемент та ще следя темата. Казаха ми, че след 5 годишна възраст намалява опасността ларингса като се раздуе при пристъпа да задуши детето, но дали е така
При всички случаи, обаче, инхалация над съд с течност САМО вода със сол или сода - не с чай, защото растенията са мощен алерген!

# 49
  • Мнения: 1 517
Мечтица, наистина с възрастта поотшумява, но опасност винаги има. Павел е на 8 (в понеделник ще стане), пролетта едва не си замина пред очите ни. От уплаха, че се задушава, като взе да буйства - отде толкоз сила  newsm78 загубихме 10-15 мин, не дава помощ да му окажат.
Писнаааа мииииииииии...

# 50
  • Мнения: 158
откакто посещаваме класически хомеопат детето ми не е направило нито един пристъп и не е пила антибиотик.защо не пробвате и вие.уверявам ви ,че ефекта е налице.

Този хомеопат дали е в София? Би ли дала някакви координати? Като казваш, че детето ти вече не прави пристъпи, би ли уточнила за астматични пристъпи ли става дума?

# 51
  • Мнения: 234
Delta, защо не се консултирате и с други лекари. Имам чувството, че не си случила на педиатър  Naughty
Мечтица е права - за какви инхалации с лайка говорите! Абсурд!

# 52
  • Мнения: 1 517
Май нещо не можем да се разберем  newsm12 аз говоря за спазми на ларингса, което няма нищо общо с астмата, нито като симптоми, нито като лечени. Много лекари са ми казвали за инхалациите с лайка, мед и сода, но децата не щат да стоят на тенджерата с парата. Вечерта Дени като направи пристъпа говорих с лекарката, днес се консултирах и с личната - струва си да си вземем инхалатор, но само за да диша кислород или лайка. Никакъв вентолин, ми казаха и двете. Той е само за астма, действа на долните дихателни пътища, а ларингса е горе. И наистина, като се сетя сега, като ни изписаха вентолина, лекувахме бронхо-пневмония.
А в редките случаи, когато са стояли над тенджерата, инхалациите с лайка са ги облекчавали временно.

# 53
  • Мнения: 234
Мнението ми е обусловено от това, че в повечето случаи тези пристъпи с ларингиална кашлица са обусловени от алергии. Синът ми също няма астма. Но лайката е голям алерген. Не може на дете, което се задушава, да предпишат инхалации с лайка. Това е отживелица. Отживелица е и лекуването с урбазон или дехидрокортизон по схема, което се опитаха и при нас да приложат.
Мисълта ми е, че щом толкова години не може да се справите с този огромен проблем, може би трябва да се консултираш с други лекари, да направиш някакви изследвания за алергия, да потърсиш алтернативно лечение - като хомеопатия например. Тук обаче нямам наблюдения.
Всичко това го казвам с най-добри чувства!   bouquet

# 54
  • Мнения: 1 517
Всичко това го казвам с най-добри чувства!   bouquet
Знам  Hug . За лайката не знам - на моите им действа добре, в редките случаи, когато са стояли. Но за кортикостероидите...то само от имаето им да настръхнеш. Писна ми вече да сменям доктори. Къде ли не ги водихме. Сега си търся свестен хомеопат  във Варна, щото там, където ги водих първо, беше хомеоПАТКА.

# 55
  • Мнения: 234
Дано се справите!
Пожелавам да оздравеят и да забравиш всичко това.
Ако това ще те успокои поне малко, на мен ми бяха казали, че не на 7, а като влезе в пубертета, ще се справи с тези пристъпи сам. Дано го израсте!

# 56
  • Мнения: 1 517
Уффф, дано, че аман вече  #Cussing out То и на мен тъй ми казаха - ако не до 7-8 год. пубертета да чакаме  hahaha

# 57
  • Мнения: 1 091
Павел е на 8 (в понеделник ще стане... От уплаха, че се задушава, като взе да буйства - отде толкоз сила  newsm78 загубихме 10-15 мин, Писнаааа мииииииииии...
И на нас това ни се случи преди 2 нощи, за пореден път... Синът ми е на 7 г., не беше правил пристъп от 1г. и 1м. и си мислех, че го е израснал, така казваха лекарите, обаче не... CryБиха му урбазон Cry  Всеки път се надявам, че е за последно, но...не би. Докторът ни каза да си купим небулайзер /да разпръсква 0,5-5 микрона, за да не дразни механично ларингса/. Дали инхалатор ще свърши същата работа? Нали двете неща са различни? newsm78 И къде мога да намеря такива неща? Извинявайте за въпросите, ама не ми е ясна картинката с небулайзерите и инхалаторите. Rolling Eyes
Моля ви, момичета, дайте координати на пулмолог. Докторите все казват, че е ларингит, но да го види и пулмолог /има алергии/, че вече се притеснявам за астма Cry

# 58
  • Мнения: 175
Здравейте и от мен, мамчета. Реших да се включа в темата, за да споделя и моят опит. Синът ми също е попадал в болница със тежък ларингит ( беше на 1,5 години), то беше урбазон, инхалации и т.н. След това в следващи подобни случаи се съмняваха за астма, включиха и вентолин и общо взето се въртяхме в затворен кръг. И знаете ли какво, купих си инхалатор (ако някой се интересува мога да ви обясня откъде) и когато се разкашлят със сестра му, слагам физиологичен разтвор в инхалатора, научила съм ги сами да си го държат, и така по-лесно се отделя секрета и не се стига до ларингити, бронхити и т.н. Друг е въпроса, че ползвам хомеопатични лекарства...в крайна сметка забравихме за пристъпите, вентолина и урбазона.
 newsm44

# 59
  • Мнения: 1 091
lorika, кажи откъде си купила инхалатора, какво представлява и колко струва. И ние ползваме хомеопатични лекарства, но... От години го лекувам с хомеопатия, отидохме точно заради пристъпите, сменихме двама хомеопати и ...нищо. Колкото и да не ми се иска да е така, хомеопатията не ни помогна, въпреки че много упорствах години наред и бях много стриктна в лечението, постоянно подлагах детето на диета /това, както е ясно, е трудно за децата/ и пак нищо. Мъжът ми вече не иска да чуе за хомеопатия, аз обаче още не съм се предала. Кажи, моля те, при кой хомеопат ходите. Може на лични. Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт