мами как приготвяте грис

  • 1 469
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 202
Аз ползвам грис Беби.Понеже вървим едрички го давам винаги  с плод или с плодово пюре.Правя го по следния начин:
Слагам 100 грама вода да заври,изключвам котлона и добавям две мерителни лъжички от АМ/Фризолак/.Бъркам две минутки и и изспипвам в купичка.Като поизстине прибавям три мерителни лъжички АМ.Пак бъркам и накрая слагам суровия пасиран плод или плодово пюре-100 грама.
Нишестето го правя така:
Слагам 100 грама вода да заври и прибавям две мерителни лъжички от АМ с връх царевично нишесте,предварително размито в 20-30 мг студена вода.Бъркам около минута и изсипивам в купичка.Като поизстине прибавям 3 мерителни лъжички АМ и накрая пак 100 грама плод или плодово пюре.
Дано съм ти била полезна.

# 16
  • Мнения: 992
много мерси на всички които мо итговорихте   bouquet
ама като се прибави ам на полуистинало става много гадно и не се разбива добре АМ-то и трябваше да си добавя още водичка, но стана де и на беба й хареса изпапка си го цялото  Peace
още веднъж хиляди благодарности  Hug

# 17
  • Мнения: 4 428
Слагам 120мл вода да кипне, добавям фин грис, разбърквам и той става веднага готов. Махам от котлона, слагам масло и малко кафява захар. Оставям да изстине до подходяща температура за ядене и тогава добавям 2-3 мерителни лъжички Аптамил и готово  Peace

Само че с големия грис на гранулки не става съвсем така  Confused

Сори за оффа
Блонди, ти от кога даваш кафява захар? Чудех се дали да не взема от нея, като започна да си правя кисели и т.н., но ми се стори рано за нея. Нали почти не се преработва и не знам от коя да слагам, като дойде времето? newsm78

# 18
Рецепта!
За кафявата захар - за по-сигурно пробвай с гликоза, в бебешките магазини се продава. Една супена лъжица и половина е разна на една лъжица захар. Много е подходяща за подслаждане на иначе безвкусната храна.

# 19
  • Мнения: 7 640
Аз ползвам грис Беби.Понеже вървим едрички го давам винаги  с плод или с плодово пюре.Правя го по следния начин:
Слагам 100 грама вода да заври,изключвам котлона и добавям две мерителни лъжички от АМ/Фризолак/.Бъркам две минутки и и изспипвам в купичка.Като поизстине прибавям три мерителни лъжички АМ.Пак бъркам и накрая слагам суровия пасиран плод или плодово пюре-100 грама.
............

моите не вървят едрички, ама пак така го давам.
Струва ми се обаче, че много концентриран го правиш- като за възрастен- 100мл с 3 м.л. АМ и 2 м.л. грис, по-скоро това бих променила Peace

# 20
  • Мнения: 202
Цитат
Струва ми се обаче, че много концентриран го правиш- като за възрастен- 100мл с 3 м.л. АМ и 2 м.л. грис, по-скоро това бих променила


Може би си права.Аз го правя така,защото на опаковката от гриса пише,че се прави с прясно мляко.Та 100 грама вода с 3 лъжички АМ смятам,че са 100 мг мляко и добавям 10 грама грис.
Как би ми препоръчала да го правя?
Благодаря предварително!

# 21
  • Мнения: 7 640
200мл вода, две лъжици грис и 1 лъжица захар. Бъркам докато заври, изключвам и го оставям за още 3-5 мин да ври.
Това нещо може да затвориш в бурканче, да го обърнеш и като хлътне капачката, да го държиш в хладилника сума време.
Благодаря на Виви и другите момичета за съвета   bouquet
Непосредствено преди консумация добавям 2 м.л. АМ.
Иначе може да си го свариш и с прясно.
Никол беше дала хитра идея за приготвяне в МВ, ама аз искама да си го сваря.
Купувам най-обикновен грис


ето моя начин, от Форума го прочетох.
Наистина става нормално гъсто- като поизстине още стяга. Пробвай, ако искаш и задължително дай отзиви Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 563
Не съм много навътре в тия работи и за това ще питам-като добавяте 2-3 м.л. АМ сухо ли го слагате или разтворени във вода? Ако е сухо не става ли на бучици?  Embarassed

# 23
  • Мнения: 355
И мен това ме интересуваше - как се прави грис, но защо от 6м. ? Нашето педи каза, че вече мога да давам.

А какво нишесте? Може ли от тези плодовите или трябва да е натурално?

# 24
  • Мнения: 3 042
Не съм много навътре в тия работи и за това ще питам-като добавяте 2-3 м.л. АМ сухо ли го слагате или разтворени във вода? Ако е сухо не става ли на бучици?  Embarassed

АМ го разтварям в малко водичка.

И мен това ме интересуваше - как се прави грис, но защо от 6м. ? Нашето педи каза, че вече мога да давам.

А какво нишесте? Може ли от тези плодовите или трябва да е натурално?

От 6м ако става дума за пшеничен грис, защото той съдържа глутен. Но има и оризов грис, който не съдържа глутен и той може да се дава дори и да не е захранено с глутен т.е. над 4м.

А нишестето на тази възраст по-добре да е натурално царевично нишесте. Като поотрасне малко бебчето може и от плодовите нишестета да започнеш да даваш.

Общи условия

Активация на акаунт