Чакаме да мине пролетта, за да гушнем ЮЛИ нашата сбъдната мечта! - Тема № 7

  • 23 472
  • 694
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 1 165
Моята кокона прави по големи паузи на почивка ,докато непрекъснато ме подбутваше ,сега е чакам с натърпение да се размърда за да се успокоя ,че всичко е наред.
Имам чувството ,че ни предстои изпит и чакам да минат първите за да кажат как е минало и какво се е случило Wink

# 631
  • Мнения: 136
Здравейте, бъдещи мами! Скоро не съм се включвала. Времето се скъсява и всички сме нетърпеливи 😊 очаквам всеки момент някоя да се похвали, че вече гушка бебе.
Аз вече съм 35г.с. Очната ми лекарка препоръчва раждане секцио заради операция на очите през 2016г. Все имах малка надежда, че ще ми даде зелена светлина за нормално раждане, но уви...
Другата седмица съм на консултация да определим някаква дата. Честно казано малко ме е страх, че ще ме режат, но ще се стегна в името на детето 😁
Багаж още нямам готов, имам да купувам още неща за болницата. Та това е от мен за сега 😊

# 632
  • Мнения: 35 187
Аз хапнах един сладолед сега и моя човек се активизира Wink

# 633
  • Мнения: 766
Ох, аз съм определена за 1-ви юли за секцио, та живот и здраве като мина изпита ще разказвам 😄 Все си мисля, че може да тръгне преди това. АГ каза, че е започнал леко да слиза надолу и плацентата вече е втора степен на зрялост. Някоя от вас с подобни показатели? Пък колко пъти вече сънувах раждането няма да ви разказвам.. 😄

# 634
  • Мнения: 1 131
hope, моята беба я нося ниско през цялата бременност, но на последния преглед докторката каза че главата й вече е наистина много ниско. Плацентата ми също е втора степен Simple Smile и аз ще съм секцио - така се надявам, но знае ли се.
АГ каза че ще следим нещата, дано дочака юли месец, ама всичко е Божа работа. То на ехографа като тегло може да показва едно, а действително да е съвсем друго. Познавам не един такъв случай. Ти в коя седмица си вече? Аз съм 35+3 по термина на Стратиева и много треперя да стои максимално дълго време  вътре.

Багажът трябва да го стегна, защото има много неща за вземане.

Jess, не го преживявай много. Знам че е неприятно да искаш и очакваш едно, а да трябва да направиш друго, но най-важното е да си добре.  Очните операции са достатъчно основание.

А как ми се яде сладолед! Peacock,  не е честно! 😂 а на бебето явно му харесва Simple Smile

# 635
  • Мнения: 35 187
Така съм се разяла на сладолед и пъпеш, че от сега знам какво ще обича да яде детето Wink
Сложих малко неща в куфара и легнах. Всичко ми тежи вече , нищо не ми се прави. Сутрин водим детето на ясла и после мога да лежа цял ден.

# 636
  • Мнения: 539
И аз вече броя дните до 1-ви, доста ми тежи, а снощи имах през 10 мин. контракции и се притесних доста, та от днес започнах да стягам сака за болницата. Нашата кошница за кола е тази от количката, надявам се да е стабилна. Аз за друго идвам да се оплача, дори не ми обръщайте внимание исках само да споделя.. много ми е тъжно, че няма да мога да отида на бала на сестра ми, поне да я видя и да си направя снимка с нея(с ММ се притесняваме да пътуваме ок. 200км 10дни преди секциото). И много се тревожа как ще успея да завърша, остават ми още 3 държавни изпита, заради пандемията ги разбутаха и ще се наложи сигурно да пътувам да ходя на изпит 2 седмици след раждането и септември за другите 2, отдавна го мисля как ще оставя бебето (свеки и мъжа ми ще го гледат).

# 637
  • София
  • Мнения: 382
Защо да няма логика? Аз ходя на тонове точно през две седмици все още. Термина ми е за 14.07.
Бяха ми казали, че тоновете ще са всяка седмица, а сега от едните до другите ще имам дупка седмица и половина. Явно АГ така е преценила,знам ли.
Поне няма да знам кога ще е, а ще чакам да ме изненада.

Относно кошчето - и ние ще ползваме това от количката, но ще ни се налага доста рядко. Като знам и колко бързо го израстват ще трябва от сега да почна да гледам за следващото и до black friday да съм го избрала Grinning

МаМа-Ураган, ще вземете бебчо с вас и тамън ще ти е на късмет, ще си спретнете екскурзия, а и няма да се притесняваш толкова.

# 638
  • Мнения: 2 544
Оле, много смело с яслата, аз моята не смея да я водя на градина и по два пъти на ден излизам с нея и вече умирам. Както и не спя нощем. Почивка никаква.

# 639
  • София
  • Мнения: 232
Вчера и аз бях на тонове, за трети път вече, въпреки че съм едва 33 гс  + 2 дена. Някои не ходят толкова често на тонове, на други им се налага. Та шийката си удържа фронта- все още е над 2 см, няма разкритие, не се разбра еднократното розово зацапване от какво е. Всичко изглежда наред, само ме притесни това, че вече има разлика между двамата от около 200 гр, но предполагам е нормално, те и без това ще наддават вече по-малко от "единаците". И моята плацента има промяна, но не разбрах коя степен, другата седмица ще видим.
Иначе док каза, че за да сме съвсем спокойни трябва да достигнем края на 34 седмица или ако всичко си е наред като цяло, плановото секцио ще е към 37 седмица.

# 640
  • Мнения: 766
Peoney, вече съм 36 +3 и затова все си мисля, че може да тръгне сам по всяко време и да не си дочака датата, ама знае ли човек. Може пък да му е хубаво на топличко и да не бърза да излиза. Преди 3 дни на прегледа го измериха 2850 кг. Но и аз знам, че тези показатели са малко завишени и реално като се роди се вижда, че теглото е по-малко от колкото са го измерили на ултразвука. Готова съм с багажа, общо взето и вкъщи всичко е купено и тръпнем в очакване 😊

# 641
  • Мнения: 89
Bundle, аз също не съм пуснала сина ми на градина и те разбирам напълно с разходките по 2 пъти на ден,  но аз съм "само"  36 г.с все още Grinning

Hope,  с първото дете бях на тонове и преглед на обяд,  измериха го 3100 гр - познай - родих на същия ден вечерта,  бебето беше 3400 гр (300 гр повече от измерванията на ехографа).  Та не е задължително да е по-малко,  напротив,  но разминаване винаги има - факт Simple Smile

# 642
  • Мнения: 35 187
Според мен, вече са доста големи , за да бъдат измерени точно.
Пуснах малко детето на ясла, за да мога да отметна някоя и друга задача , да стегна багажа , да пооправя. Иначе вечер излиза с баща си, когато не вали. Те са 8 деца в групата само.

# 643
  • Мнения: 1 735
Аз днес я свърших една.. цял ден ми се иска да пиша тук или във ФБ, ама ми е толкова зле, че нямам сили.
Сутринта ходих на кола маска - предварително пих Ношпа и Бусколизин, при козметичката никакви проблеми, даже не ме е и боляло. После обикалях малко по задачи и в един момент към 13ч така ми се подйосиха краката и ми стана изведнъж много отпаднало. Насила хапнах на обяд два залъка. Опитах се да измеря и кръвното, май го изкарах 110/90. Пих за всеки случай и айран със сол. От тогава цял ден лежа, адски ми е отпаднало, на моменти ме боли главата, на моменти и кръста ме стяга, имам чувството и че съм леко схваната. С огромно извинение, обаче имам и разтройство.
Вчера вечерта бяхме седнали на остъклената ни веранда, но с отворена врата. Аз понеже напоскедък все ми е горещо бях по тениска. Надявам се да съм настинала, но ако е така защо чак по обяд се прояви, сутринта не бях така.
Четох сега в интернет, че може и контракциите да се усещат и с болка в кръста. През цялата бременност никога не ме е болял! А и нали разтройството пак е типично за започване на раждане. Правя опити да засека нещо, ама не ми се получава.
Оф, оплаках ви се.

# 644
  • Мнения: 68
Здравейте,
включвам се с въпрос. Според вас има ли смисъл от такава възглавничка? Някой ползвал ли е? 🙂

Общи условия

Активация на акаунт