Чакаме да мине пролетта, за да гушнем ЮЛИ нашата сбъдната мечта! - Тема № 7

  • 22 869
  • 694
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 382
Витамин К. Бебетата имат много малко витамин К в телата си при раждането и за това им се слагат тези капки/инжекции.

# 661
  • Мнения: 3 040
На нас ни ги даде педиатърката еднократно в нейния кабинет. В къщи не сме приемали.

# 662
  • Мнения: 193
Момичета кажете нещо ефикасно за външни хемороиди.Едва стоя след нормалното раждане заради тях.Идва ми да си сложа торба с лед 😁

# 663
  • Мнения: 367
hope да не си правила изследванията в Рамус? На мен така ми изкараха "лоша" урина и АГ-то от опит каза, че често го практикували, за да се повтори изследването. Е, повторих го, но в Цибалаб и урината ми беше супер. Та само казвам, че може и всичко да е наред. Ако имаш възможност повтори в друга лаборатория урината и до прегледа ще имаш някаква яснота.
Калият го слагат в повечето случаи инжекционно. И на мен на първото ми дете личната му го сложи.
Мими - цикатридина свещички и мажи с нещо (аз ползвам Проктогливенол). На мен след първото раждане 1 месец си ми създаваха дискомфорт основно хемороидите и в по-малка степен епизиотомията.

# 664
  • Мнения: 193
hope да не си правила изследванията в Рамус? На мен така ми изкараха "лоша" урина и АГ-то от опит каза, че често го практикували, за да се повтори изследването. Е, повторих го, но в Цибалаб и урината ми беше супер. Та само казвам, че може и всичко да е наред. Ако имаш възможност повтори в друга лаборатория урината и до прегледа ще имаш някаква яснота.
Калият го слагат в повечето случаи инжекционно. И на мен на първото ми дете личната му го сложи.
Мими - цикатридина свещички и мажи с нещо (аз ползвам Проктогливенол). На мен след първото раждане 1 месец си ми създаваха дискомфорт основно хемороидите и в по-малка степен епизиотомията.
Благодаря.За свещички даже и не искам да си помислям да слагам като напипвам как е отдолу 😁 Ще пробвам с мазилото ,но след като ни изпишат ,че в болницата е неудобна работа!

# 665
  • Мнения: 3 040
Аз слагах Цикатридина след секциото и нямаше никакъв ефект. Един месец беше истински ужас и после се оправиха от самосебе си.

# 666
  • Мнения: 202
Здравейте, момичета! В 33г.с. съм, бебо е добре, но ми казаха за еднократно увиване на пъпната връв около вратлето. Според АГ било нормално за много бебета и нямало място за притеснение. Искам да ви питам има ли увиване при някоя от вас и отразява ли се на решението как ще се раждате?

# 667
  • Мнения: 1 131
Леле момичета, на мен ми е ужасно топло! Нощем трудно се нагласям, жега ми е, отварям и затварям по 5 пъти прозореца, имам контракции. Направо ужас!
Вие как се справяте с жегата? Уж снощи валеше и беше прохладно, а аз място не мога да си намеря от жега.

За хемороиди - проктогливенол крем може да се опита, но най-ефективни са свещичките май.

# 668
  • Мнения: 2 026
С 2 ръце за Доксипрокт за хемороиди.

# 669
  • Мнения: 439
Peoney, аз съм същата с жегата.. на отворен прозорец спим, уж падат температурите нощем, а се будя по няколко пъти с мокра коса, макар и вързана.. отвивам се, завивам се, ставам, като се охлади леглото пак лягам.. обикалям и терасата, кошмар е.. ММ спи като пич, не ме усеща даже кога ставам.. мрън Sad

# 670
  • Мнения: 278
Да ви се оплача и аз...драма е как и къде ще раждам- майчин дом или Щерев- за Щерев най-вероятно ще искат естествено, защото били минали 7 години от първото секцио. А имам някакви съмнения за прееклампсия, имам кръвно и принципно имам и миома и предпочитам секцио. А въпросния лекар по НЗОК от майчин дом е доста незаинтересован...а днес имах час при трети от майчин дом, който ми следи миомата с идеята и него да питам дали ще ми направи секциото, обаче имал три операции и тея от медицинския център само дето ме разхождаха. Един телефон да бяха звъннали поне...не е трудно...както се вика-искаш да дадеш едни пари ама никой не ги иска...

# 671
  • Мнения: 766
Точно за Рамус става въпрос. Наистина е идея да пусна на друго място, за да съм по-спокойна. Благодаря ти!
Все пак писах на АГ по вайбър, каза че за тази седмица от бременността било нормално. Но все ще пусна пак за всеки случай.

hope да не си правила изследванията в Рамус? На мен така ми изкараха "лоша" урина и АГ-то от опит каза, че често го практикували, за да се повтори изследването. Е, повторих го, но в Цибалаб и урината ми беше супер. Та само казвам, че може и всичко да е наред. Ако имаш възможност повтори в друга лаборатория урината и до прегледа ще имаш някаква яснота.
Калият го слагат в повечето случаи инжекционно. И на мен на първото ми дете личната му го сложи.
Мими - цикатридина свещички и мажи с нещо (аз ползвам Проктогливенол). На мен след първото раждане 1 месец си ми създаваха дискомфорт основно хемороидите и в по-малка степен епизиотомията.

Последна редакция: вт, 16 юни 2020, 18:36 от ^hope^

# 672
  • Мнения: 1 711
Аз пък цяла бременност не съм имала проблеми с Рамус, само там си пускам изследванията. Откъде си сигурна, че на второто място са верни. То ако си ги гласиш да ти изнасят резултатите, какъв е смисъла от тези изследвания?

# 673
  • Мнения: 35 147
Тъй като и аз имах разминавания в стойностите в Рамус и друга лаборатория според лекарката ми зависи и от уреда, който ги обработва

# 674
  • Мнения: 367
medissa, извини ме, но ще бъда директна - не ми стана никак приятно от назидателния ти тон, че съм си "гласяла да ми изнася". По много причини (включително изследване след седмица в трета лаборатория) аз и АГ-то сме стигнали до извода, че всичко с урината ми е наред. Смятам, че съветът ми да се повтори изследването е съвсем адекватен.
Iva_nna еднократното увиване на пъпната връв наистина е често срещано и не е проблем за естествено раждане.

Общи условия

Активация на акаунт