Приучаване на гърне?!

  • 4 181
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • видин
  • Мнения: 358
статията не четох, но ще ви кажа какво се случва с моята бебка.
вече цяла седмица не е акала в пампата. започнах като на шега, но вече се утвърди, надявам се. усещам я като й се ака и я държа над легенче. и куклата се изаква в него веднага! просто нямам думи.
 но да отбележа, че тя ака само два пъти дневно - сутрин в седем и вечер в седем. просто сама си изгради този режим. аз само асистирам и нищо повече.
 не съм я принуждавала изобщо. просто забелязах ,че става по едно и също време и само реших да пробвам.
честно казано преди не съм вярвала, че такова малко бебче можа де се приучи да не  ака в гащите.

дано да продължим така и занапред.

# 16
  • Мнения: 3 456
Тази сигурно е луда Rolling Eyes Детенцето не разбрах в каква поза е на гърнето, в лежаща ли, що ли newsm78. Сигурно наистина е някаква агитация против памперсите, макар че не поддържам и мнението децата да си акат в тях до 2-3 годишна възраст.

# 17
  • Мнения: 3 760
Твърдо съм решила второто да го почна от рано. Разбира се нямам намерение да го слагам да седи на гърне. Но новороденото дава ясни сигнали дори когато ще пишка, така че мисля да се вслушвам в тях.

# 18
  • Мнения: 115
Интересно.....и неприложимо - според мен  Peace
На такава възраст! Абсолютна глупост!

# 19
  • Мнения: 1 150
Хахаа. тази тема ми напомни за Людмил - той беше противник на памперсите ако не се лъжа

# 20
  • Мнения: 670
И други глупости съм чела, но на такава тъпотия отдавна не съм попадала.

# 21
  • Мнения: 816
И аз съм противник на памперсите, но уви- нито агитирам, нито не ги ползвам. Обаче уча от рано бебето си да на живот без тях Mr. Green

# 22
  • Мнения: 27 524
Мисля, че са пълни глупости  Crazy

# 23
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Аз само не разбрах тази жена освен през 30 мин да слага бебето си на гърне нещо друго върши ли? И в крайна сметка след 2 годишни тренировки за гърне пак има инциденти. Нещо ЕС не й работи както трябва. А и не мисля, че връзката памперс-гърне е чак толкова голяма. Едно време като сме гледани с пелени да не би нашите родители от 2 седмични да са ни слагали на гърне.
Че дават сигнали бебетата, дават, но това няма връзка с контролирането на нуждите. Другото е трениране на родителя в бързо сваляне на памперс.

# 24
  • Мнения: 1 448
Дрън-Дрън ме е изпреварила! Людмил "рекламираше" този сайт, така че е ясно за какво иде реч - глупости на търкалета  ooooh!

# 25
  • Мнения: 27 524
Людмил "рекламираше" този сайт, така че е ясно за какво иде реч - глупости на търкалета  ooooh!

А, така кажете, щом е Людмил  Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 368
Цитат
И аз съм противник на памперсите, но уви- нито агитирам, нито не ги ползвам. Обаче уча от рано бебето си да на живот без тях
Аз също съм започнала в шестия месец пруичаването към гърне.И имам резултат повярвайте.Цапаме само един памперс на ден сега и един за през ноща.Това е голямо постижение за мен.
Всяка майка си знае най-добре.

# 27
  • Мнения: 902
А аz не zнаех че дресура се прилага не само на животни.. Е те такова чудо, хем да дресирам собствения си син, хем да се гордея, верно не бях чувала... ни видяла.
Дете до 2 години не може нито да контролира сфинктера, нито да "zадържа " и иzчаква да иде нна тоалетна. Фиzи4ески и невъzмоижно, и това съм го и учила, и ми го обясни и лекаря на моята дъщеря. Затова  е абсолютна глупост по моя преценка.НЕ чЕ е абсолютно невъzможно , но е направо идиотщина... и zа чий е цялата тая глупост?Заради песетене на памперси,zаради Грийн пиис или zа да мога да кажа "моето е най... "
Айде бе..
Не го одобрявам.. Имам дете в къщо, не опитно zайче...
И няма  намерение  да превръща, дъщеря си в такова. Намирам го почти перверzно...

# 28
  • Мнения: 111

Че дават сигнали бебетата, дават, но това няма връзка с контролирането на нуждите. Другото е трениране на родителя в бързо сваляне на памперс.
[/quote]

Така си е ! hahaha

# 29
  • Мнения: 816
Дете до 2 години не може нито да контролира сфинктера, нито да "задържа " и изчаква да иде на тоалетна. Фии4ски и невъzмоижно, и това съм го и учила, и ми го обясни и лекаря на моята дъщеря. Затова  е абсолютна глупост по моя преценка.НЕ чЕ е абсолютно невъzможно , но е направо идиотщина... и zа чий е цялата тая глупост?Заради песетене на памперси,zаради Грийн пиис или zа да мога да кажа "моето е най... "




А ти от къде си сигурна за това?Да не би да помниш какво ти е било усещането на 2 годишна възраст? И дали изобщо някой може да каже със 100% сигурност? И това, че не могат да задържат не е вярно. Не ти ли се е случвало да свалиш гащите на детето си точно щом почне да прави работата и като го сложиш на гърнето да я довърши? Защото на моите деца им се е случвало.
Бебката редовно я хващам "в движение", т.е. вече е изакала мъничко в памперса или гащичките и като я сложа на гърнето се доизаква, а в това време все пак ще да стиска, защото инак ще си излиза акото, то е ясно, ама не им е излизало до сега.
Така че не бъди толкова уверена в думите си. Може да се пробваш някой път и ще видиш, че могат да сдържат макар и само минута или секунди.
Целта е не точно да го научиш, бре хора, не да го "дресираш", а да му покажеш, да го насочиш, да го усетиш и да му съдействаш да се чувства добре. Защото наистина бебетата не се чувстват добре в мръсните си памперси. Мойта хубосниа изобщо не обича да седи с памперса. И много се противи, като й го слагам. А като е с гащичките й е супер - лекичко и удобно на дупето. Слагам я на гърнето в общи линии, когато се сетя ,нямам определен интервал или програма. Когато протестира, не я слагам и си я оставям да си ходи по живо по здраво. И тя не се оплесква. Почти никога не го е правила до сега, а сме вече на 10 месеца.
Такива работи Mr. Green Мен пак ми идва да кажа, че е много гадно едно дете на 3г.в. да ходи с памперс, някак си не е за възрастта му, сякаш му се пречи да следва естествения ход на израстването си....
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт