Гоблин - нестандартна и вълнуваща фентъзи драма с корейски финес

  • 26 599
  • 729
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 9 197
Моарейн,ще станеш фен на Раба Joy

И като нахлух в темата да предложа тайландски сериал. Може някой да реши да разнообрази с друга част от Азия.
Happy Birthday,малко е тъжен и носталгичен.

# 226
  • вятърничава
  • Мнения: 1 859
МоарейнД,китайско ли е.Като гледам видеото има за всекиго по нещо - и съвремие и исторически,и летящи и душаберящи. И как го правят все тоя номер да падне девойката от стълбата точно върху красавеца и да го целуне.
Никога не ми се е случвало, а не е като да не съм падала от стълба Stuck Out Tongue
Tuon ,иде есен,време за носталгия!

# 227
  • България
  • Мнения: 6 213
Моарейн,ще станеш фен на Раба Joy
На Раба - не, но на Ден Лън съм. Heart Нищо че го изпратих по-назад в списъка. Малко е наказан. А на Раба много ѝ отиват такива роли на леко смахната, глуповата кифла. Вече си имам 7 стражнички и 66 стражника. Joy
Сега гледам втори епизод, има доста и за смях.
Не знам дали ще е смешно само на две снимки, но от този вид:
Отива бащата на героинята при приятел, който е с прякор "Четириочко" да ѝ търси работа.

Търсиш човека за услуга, а му носиш консерви с изтекъл срок.

-Че кой гледа срока на годност.
-Четириочко. Joy
МоарейнД,китайско ли е.Като гледам видеото има за всекиго по нещо - и съвремие и исторически,и летящи и душаберящи. И как го правят все тоя номер да падне девойката от стълбата точно върху красавеца и да го целуне.
Никога не ми се е случвало, а не е като да не съм падала от стълба Stuck Out Tongue
Tuon ,иде есен,време за носталгия!
Да, китайско. Много са добри във всички жанрове май. Heart
А китайците май са и най-хубави. Везна съм. Не мога да пренебрегна този факт. Joy

# 228
  • гр. София
  • Мнения: 1 584
Queen In-Hyun's Man не беше никак лош сериал, не е Уау, но ми хареса. В главната роля е Ю Ин На (Актрисата, играеща Съни в Гоблин), много ми е симпатична, чудесна актриса е. Според мен можеше сериала да свърши до 14 епизод, но са решили да има още два с драматични събития. Финалът беше щастлив, хареса ми също и първоначалния финал, който са орязали, явно са решили, че ще скандализира обществото Joy
Като цяло сериалът оставя много положителни емоции Simple Smile

# 229
  • Мнения: 1 993
Queen In-Hyun's Man не беше никак лош сериал, не е Уау, но ми хареса. В главната роля е Ю Ин На (Актрисата, играеща Съни в Гоблин), много ми е симпатична, чудесна актриса е. Според мен можеше сериала да свърши до 14 епизод, но са решили да има още два с драматични събития. Финалът беше щастлив, хареса ми също и първоначалния финал, който са орязали, явно са решили, че ще скандализира обществото Joy
Като цяло сериалът оставя много положителни емоции Simple Smile
Какъв е първоначалния финал?

# 230
  • гр. София
  • Мнения: 1 584
Simple Smile По-страстен, но нали корейците гледат всичко да е благоприлично и оставят много неща на въображението ни. Е тук, не беше така Joy

Да не се гледа от хора, които не са гледали сериала.
Eто линк:
https://www.youtube.com/watch?v=rfk8ph7xBiU

Последна редакция: чт, 03 сеп 2020, 10:47 от Olia T

# 231
  • Мнения: 1 993
Благодаря за споделянето, не разбирам какво благоприличие ще пазят? Има много филми, които са много по-разкрепостени - според техните разбирания, например филма Паразит, който няма нищо общо със сериалите, направо се чудиш какви са точно, или дали имитират американските истории?

# 232
  • вятърничава
  • Мнения: 1 859
Сериалите все пак се гледат по тв от всички възрастови групи.Вероятно се съобразяват и с излъчването им в други държави.В кината има  възрастови ограничения и деца не се допускат на определени филми.И да,малко са странни,ама по нашите телевизии пък като почнат с кървища,кланета,секс,апокалипсис още преди да се е скрило слънцето,мерси! (между рекламите на знаете какво)

Аз подкарах The Master's Sun, знаех,че ще ми хареса.С любимата ми "аджума",тук са били благосклонни и е елегантна и богата госпожа и любима леля на Со Джи Соп.Даже не знам дали не се зарадвах повече на аджумата,а оппа Со Джи много органичен и чаровен.Kong Hyo Jin също много ми харесва в тази роля ,а и като актриса.От Pasta я помня,прегледах и другите сериали  -  Let's Go to School, Sang-doo!  с Рейн, Thank You с любимеца ми Jang Hyuk, The Greatest Love знам,че е хубав също. Ох, не знам да се клонирам ли или да напусна работа !

Последна редакция: чт, 03 сеп 2020, 17:09 от bb6

# 233
  • Бургас
  • Мнения: 614
Аз изгледах всички сериали с И Мин Хо и реших да пробвам много хваления Тайната Градина. И сега ме е застигнала нова беда - явно ще изгледам и всичко с Хьон Бин Simple Smile Като любител на фентъзито и майка на един програмист и един подрастващ бъдещ такъв, много харесах Спомени за Алхамбра. Само ми се искаше последната серия да беше с около десетина минути по-дълга и да има по-финален финал. Все пак завърши добре, главните не са "щастливо умрели". Току - що приключих с първата серия на Снежната кралица - ще се гледа.
Това с клонирането е добра идея Simple Smile

# 234
  • гр. София
  • Мнения: 1 584
Не, харесвам си корейските сериали така. Чудесни са, бонус е, когато има повече романтика, близост и истински целувки Simple Smile

  The Master's Sun e много хубав сериал, любимата аджума ми хареса много във Faith Simple Smile

По отношение Хьон Бин ми хареса много в Secret garden, мислех да гледам Crash landing on you, но за сега ще се въздържа. Ще изчакам известно време и ще разнообразя с други сериали.

# 235
  • България
  • Мнения: 6 213
Като любител на фентъзито ...
О, аз също съм любител на фентъзито.
Най-любимото ми фентъзи - има и романтика.


Хора, демони, богове. Страхотни декори, история, актьори и музика. Гледам си този клип много често. Heart

# 236
  • Мнения: 1 993
Сериалите все пак се гледат по тв от всички възрастови групи.Вероятно се съобразяват и с излъчването им в други държави.В кината има  възрастови ограничения и деца не се допускат на определени филми.И да,малко са странни,ама по нашите телевизии пък като почнат с кървища,кланета,секс,апокалипсис още преди да се е скрило слънцето,мерси! (между рекламите на знаете какво)

Аз подкарах The Master's Sun, знаех,че ще ми хареса.С любимата ми "аджума",тук са били благосклонни и е елегантна и богата госпожа и любима леля на Со Джи Соп.Даже не знам дали не се зарадвах повече на аджумата,а оппа Со Джи много органичен и чаровен.Kong Hyo Jin също много ми харесва в тази роля ,а и като актриса.От Pasta я помня,прегледах и другите сериали  -  Let's Go to School, Sang-doo!  с Рейн, Thank You с любимеца ми Jang Hyuk, The Greatest Love знам,че е хубав също. Ох, не знам да се клонирам ли или да напусна работа !
Добре правят, не като тук.  Като спомена The Master's sun се сетих, че бях чела, че актрисата нарочно я обличали с такива дрехи,( като нощници) , за да дава пример на младите. The secret garden се опитах да го гледам, но все не успявам, наистина ли е хубав?

# 237
  • Мнения: 1 993
Да добавя към фентъзито - Oh my ghost, My girlfriend is a gumiho, korean odyssey, Please, Come back mister-повечето сигурно сте ги гледали, но да споделя Grinning

# 238
  • при най-добрия мъж...
  • Мнения: 888
Аз си оставам на розова вълна със Warm and cozy. Много хубав сериал, на който действието се развива на остров Чеджу. Главния герой малко дразни с лигаво поведение в началото, но се търпи. Втората двойка за мен беше много по интересна, защото влюбените бяха хора минали 40 години.
Успях да изгледам и два екшън филма с Хьон Бин, които много, ама много си струват. Интересна история, много динамика и красив Бини. Станах си му фенка лека по-лека.
Сега мисля да продължа с Bride of the water god, въпреки че отзивите за него не са много добри. Но пък заблязах, че всичко което е оплюто в Спирита на мен ми харесва Simple Smile

# 239
  • вятърничава
  • Мнения: 1 859
Ах,ха-ха,Dania1, съвсем случайно попаднах днес на статии свързани точно с излъчване на провокативни и неподходящи сцени.Не е за вярване!
Скрит текст:
Комисията за стандарти за комуникация в Корея в четвъртък издаде предупреждение към телевизионния сериал на SBS „Backstreet Rookie“ за излъчване на провокативни и неподходящи сцени.
KCSC отбеляза, че сцени като непълнолетна жена от гимназията,целуваща възрастен мъж, непознат, докато го моли да купи кутия цигари за нея, противоречат на разпоредбите за поддържане на почтеността и също така използват език, негоден за излъчване.
"В процеса на създаване .....екипът на драматичната продукция показа, че му липсва внимание при изобразяването на различни полове и произведеното съдържание, което може да причини дискомфорт и отвращение на зрителите, ”Каза KCSC.
Такова предупреждение се счита за тежко наказание за даден оператор, тъй като засяга годишните точки за оценка на излъчването на KCSC за подновяване на лиценза...
Броят на жалбите за шоуто нарасна през последните два месеца. Според KCSC досега е получил над 7000 жалби за неподходящи сцени в „Backstreet Rookie“.
Tired Face

И още:
Популярният телевизионен драматичен сериал ‘It’s Okay to Not Be Okay’  е санкциониран с предупреждение от Корейската комисия по стандарти за комуникация за сексуално внушаващи и неподходящи сцени...

„Дори като се има предвид факта, че въпросните сцени са предназначени да преувеличават личността на даден герой,  показват колко безчувствени са продуцентите на драмата към равенството между половете при излъчване на съдържание, което може да омаловажи определен пол и да има възможност да оправдае сексуалния тормоз и тормоз (justify sexual harassment and molestation)“, каза подкомисията, добавяйки, че използването на прекалено обиден език в поредицата също допринесе за решението...

„Предупреждение“ като законова санкция тук се счита за тежко наказание, тъй като влияе неблагоприятно на телевизионния оператор по време на годишната оценка на KCSC за подновяване на лиценза.


Източник:
http://www.koreaherald.com/list.php?ct=020402000000

Indira,кои са екшъните с Бини?

Общи условия

Активация на акаунт