Отговори
# 15
  • Мнения: 891
Никой не ми е помагал - дори и 1 ден.
В деня на изписването от болницата, дойдоха да ни вземат от родилното мъжа ми, майка ми и баща ми. Прибрахме се в къщи около 12,30 ч.
Като се прибрах ми стана лошо: Чашите и чиниите от купона на мъжа ми от предния ден по случай раждането на дъщеря ни бяха струпани неизмити в кухнята.  #Crazy Цареше пълен хаос. Майка ми беше подготвила обяд. Седнахме ние двамата с него, майка ми и баща ми, бабата и дядото на мъжа ми да обядваме. Всички се наядоха и към 14,00 ч си тръгнаха.  #Cussing out
Оставиха ме сама, да мия чаши и чини от празненството, да им отсервирам и мия чиниите от обеда ...........   #2gunfire
Те не си направиха труда да ми помогнат или по точно да си отсервират и да си измият чиниите от предната вечер, пък какво остана да ми помагат за малката.  #2gunfire #2gunfire

# 16
  • Мнения: 1 492
Майка ми беше за 10 дни у нас. Успях да се наспя и можех да излизам спокойно за 2-3 часа навън. Доволна съм.
При теб, за да нма сърдити им кажи, че ако имаш нужда ще ги повикаш веднага.

# 17
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
От първия ден бях сама и с двамата Rolling Eyes а много ми се искаше да има кой да ми помага Tired

# 18
  • Мнения: 648
     Първо мама дойде 2 седмици и ми помага, но те за мен бяха като сън, после дойде свекърва ми и от помощ се превърна в маратон, кой повече работа може да свърши Sick
  След 3 месец си останахме двете с Али и минаха и колики и всичко, много е индивидуално, нека идват, но не искай да остават вечер!
   Да си първескиня е доста трудно и никой не те подготвя за съжаление за това, препоръчвам ти "Изкуството да бъдеш родител", това е първата книга, в която прочетох за истинските чуства на родилката в началото Crazy
Леко раждане и всичко най- добро  bouquet

# 19
  • Мнения: 742
  Ако има кой да ти помага - наистина се възползвай, тъй като първите дни имаш нужда от много почивка и спокойствие! Има време да си гледаш детето сама, да шеташ и да готвиш...това няма да ти се размине, но мой съвет е поне първите дни да има кой да те отмени в домакинството.

Когато ни изписаха - свекърва ми си остана у нас да ни помага - всичко правеше тя - от мен се искаше само да спя и да храня Криската. Съпругът ми също ми помагаше много - той къпеше малката - и до сега това е негова задача!
Но всичко опира до самият човек - ако смяташ, че ще се изпокарате - наистина е по-добре да се оправяте сами, още повече, че следродовата депресия е нещо ужасно и тогава всичко те дразни и обижда....
Успех!

# 20
  • Мнения: 7 640
аз съм от самостоятилните, мисля, че само щети пречат тези "помощници".
Някоя майка беше казала, че щом младите могат да раждат, значи и могат да се грижат за децата си.
Това много ми хареса Peace

# 21
  • Мнения: 1 150
Много имаха желание - никого не допуснах. Не ми трябва някой да ми се вре в краката. Ако нещо не ми е ясно има телефони  - звъняла съм да питам за много неща, но само това.
Те са си отгледали техните деца сами - значи и аз мога така  Wink

# 22
  • Варна
  • Мнения: 5 532
С голямата майка стоя 20 дни, като основно готвеше, гладеше дрехите на бебка и чистеше из къщи. С бебето се оправяхме двамата с мъжа ми.
С второто стоя 2 седмици и оказа неоценима помощ като взе каката със себе си в Русе за още 2 седмици, докато вляза в ритъм с малкия.
Да допълня само, че и двете ми раждания са секцио и след първото се възстановявах доста бавно, а след второто поне един месец не бях много добре.

# 23
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
и двата пъти никой не е идвал да ми помага вкъщи. Мъжът ми е бил този който е бил винаги до мен. Втория път мъжът ми си взе отпуска 2 седмици, за да гледа дъщеря ми докато съм в болницата и след това да ми помага.
Наистина е хубаво ако има някой да ти помага, но понякога такова `гостуване` може да бъде натоварващо за родилката, така че ти сама прецени кое ще бъде най-добре за теб.

# 24
  • Мнения: 3 880
Никой не ми е "помагал", а и никого не съм искала освен мъжа си детето си първите седмици.
Свекърва ми е германка и тук я няма тази практика да се пренасят у снахата, за да готвят, перат, къпят и т.н., така че с нея беше лесно- тя знаеше, че трябва да мога Wink Майка ми се понатисна, едва я спрях да не дойде още преди раждането, толкова много се притесняваше, че няма да се справя, че чак ме ядоса с недоверието си към мен и й казах да дойде след първият месец да се порадва на внучката си, след като вече сме влязли в ритъм Wink. Аз лично наистина нямах нужда от помощ- пералнята переше, ние имахме по него време 3 малки стаички+кухня, т.е. нямах много за шетане, детето беше на кърма, първите дни само спеше, понякога по 5 часа непрекъснато- през това време оправях всичко, спях, че и време за форумите оставяше Simple Smile та се чудя какво ли щяха да правят бабите ако бяха дошли да "помагат" Wink
На нас в родилното и на курса преди това ни показаха всичко, свързано с грижите около бебето, а после през ден минаваше акушерката на посещения и отговаряше на въпроси, така че и от съветник нямахме нужда Simple Smile
Мисля, че всяка майка може да се справи сама (изключвам такива със здравословни проблеми, разбира се), особено ако има мъж до себе си, не е чак непосилно Wink

# 25
  • Мнения: 419
При мен дойде мама за 20 дни, но да ми помага,а за да види малкия тъй като не живеем в Бг,а свекито не можеха да дойдат ,а аз ходих при тях това лято на гости.

# 26
  • София
  • Мнения: 5 079
Ние живеем под един покрив с моите родители и така да се каже не съм била сама в отглеждането от първия ден у дома. Прецени плюсовете и минусите /все пак ти познаваш характерите на "помагачите" най - добре  Wink/, но моето скромно мнение е да не се биеш в гърдите да правиш всичко сама, малко помощ никога не е излишна. Още повече, че на теб самата ще ти е трудничко и странно с новото положение в дома ти и ще имаш нужда от отмяна - да поспиш, да се изкъпеш, да се разсееш. Дано нямате колики, но в тези моменти е много изморително бебето да ти е все на ръцете, да мрънка и да го боли, а ти да се правиш на   Monkey Да не говорим за досадните домакински задължения - чистене, пране, гладене, готвене и това се повтаря до безкрай. ooooh!
Хубаво е поне в началото да има някойда ти помага поне с това, за да можеш 100% да се посветиш на бебчо, и той/тя даима една спокойна, усмихната и щастлива мама! Peace

# 27
  • Мнения: 1 353
 За бебето не са ми помагали, но майка ми беше при мен 2 седмици и беше по-добре. Тя готвеше   food002 , гладеше  1ironing дрешките на Али и чистеше  newsm79 1dishes . По-добре да има някой при теб в началото

# 28
  • Мнения: 416
Категорично не искам никой.  Grinning

# 29
  • Мнения: 781
Имах. Чистене, готвене, гладене. Наистина ми помогнаха много.

Общи условия

Активация на акаунт