Деактивиране на дебитна карта/сметка?

  • 3 505
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Здравейте, хубав ден ви желая!
Имам въпроси свързани с дебитна карта, първоначално използвах дебитна карта на Експресбанк, но ми се наложи да открия и сметка в банка ДСК (но и айсик карта са ми открили, аз не я ползвам).
След интеграцията им, мога ли да закрия/деактивирам сметката си при ДСК? (за да ми остане само сметката в Експресбанк).
Кои са необходимите документи за деактивиране на сметката?
Доколкото знам университета в който уча работи с банка ДСК, ще бъде ли проблем за получаване на стипендии да им дам İBAN на Експресбанк?
Искам да ползвам само една банка(по сметката си при Експресбанк имам пари, а при ДСК нямам)

# 1
  • София
  • Мнения: 7 990
Относно стипендията питайте в самия университет, тук няма как да знаем какви изисквания имат те.
Сметка се закрива в клон на банката, попълвате заявление и там я закриват.

# 2
  • Мнения: 14
Относно стипендията питайте в самия университет, тук няма как да знаем какви изисквания имат те.
Сметка се закрива в клон на банката, попълвате заявление и там я закриват.

Трябва ли да върна картите в банката след деактивиране? (не са при мен, в друг град останаха)

# 3
  • София
  • Мнения: 7 990
Малко вероятно да ги поискат. Ако към сметката има издадени карти, може да не стане веднага, а да има неколкодневен период за осчетоводяване на всички трансакции. На място в клона ще дадат най-точната информация.

# 4
  • Пеликания
  • Мнения: 2 490
След обединяването на двете банки, доколкото разбрах тези, които са имали сметка в Експресбанк ще бъде променена и ще има нов IBAN вече към ДСК. Дефакто вече имате 2 сметки в ДСК. Отивате в клон на банката и казвате, че искате да закриете едната, има само някаква такса. Става с лична карта.

# 5
  • Мнения: 2 029
Аз закривах скоро сметка и карта в ДСК. Не ми поискаха да върна картата. В клон на ДСК или на Експресбанк може да закриете. Вече са една банка, логото е еднакво също.

Последна редакция: вт, 26 май 2020, 16:41 от kristinia

# 6
  • Мнения: 14
Аз закривах акоро сметка и карта в ДСК. Не ми поискаха да върна картата. В клон на ДСК или на Експресбанк може да закриете, вече са една банка, логото е еднакво вече.
Към дебитната имам  айсик и още една, за която не разбрах нищо.. Не знам защо така ги направиха.
 Само лична карта ли трябва и някаква такса плаща ли се?

# 7
  • София
  • Мнения: 7 990
В тарифата на банката за закриване на сметка пише "Без такса".

# 8
  • Мнения: 2 029
Без такса е закриването. Но за тази сметка, която ви остава /от бившата Експресбанк/ трябва да поискате електронно банкиране, парола за ДСК Директ и лист с IBAN. Може и виртуална карта, безплатна е, за покупки в Интернет. Просто казвате, че искате да имате една сметка само, точно коя, и да има електронно банкиране към нея.
ISIC картата няма ли по-добри преференции за студенти, няма месечна такса от 2,30 лв. и 0,30 лв. от банкомат.

# 9
  • София
  • Мнения: 29
Логиката предполага, че след сливането ще останете с две сметки в ДСК, като едната можете да закриете. Моят съвет е да се консултирате на място Wink

# 10
  • Мнения: 815
Интересно! Стипендията на по-голямата щерка минаваше чрез Експресбанк. Още миналата година предупредиха, че се сливат с ДСК. Тази година получи писмо за нова сметка в ДСК. По тази сметка преведоха стипендията от последните месеци. Необходимо ли е закриване на старата сметка от Експресбанк?

# 11
  • Пеликания
  • Мнения: 2 490
Тя вече няма сметка в Експресбанк, така че няма какво да закрива. Просто променят IBAN-a с такъв на ДСК.

Общи условия

Активация на акаунт