Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА- какво се случва реално? 8- ма тема

  • 39 005
  • 752
  •   1
Отговори
# 600
  • Варна
  • Мнения: 954
Аз това го казах в хипотеза ако тези неща да зависят от мен. Шумът е страхотен дразните и влияе както на психическото, така и на физическото състояние на човек и се отразява по невероятен начин на производителността. В крайна сметка не сме всички трактористи да работим по цял ден на полето, да се приберем у дома, да пием две ракии и да захъркаме на дивана. Има държави където има политики спрямо шума със строги правила, а ние уж се стремим към стандарта на тези държави.

# 601
  • Мнения: 49
Здравейте,

може ли мнение за Home2u като фирма? Един младеж беше у нас на оглед и изотви оферта. Аз категорично отказах да продам директно на тях, защото не бързам, нямам зор и мога да изчакам, за да се продаде на пазарна цена. Сега ми твърди, че ще го продаде за Х пари до максимум 6 месеца, ако се съглася той да ме представлява и да търси потенциални купувачи. Комисионната му е 3%
Тъй като подходът им е доста агресивен, а начинът на работа леко алтернативен, се чудя има ли от какво да се притеснявам и за какво да внимавам с тях?

# 602
  • Варна
  • Мнения: 96
Здравейте,

може ли мнение за Home2u като фирма? Един младеж беше у нас на оглед и изотви оферта. Аз категорично отказах да продам директно на тях, защото не бързам, нямам зор и мога да изчакам, за да се продаде на пазарна цена. Сега ми твърди, че ще го продаде за Х пари до максимум 6 месеца, ако се съглася той да ме представлява и да търси потенциални купувачи. Комисионната му е 3%
Тъй като подходът им е доста агресивен, а начинът на работа леко алтернативен, се чудя има ли от какво да се притеснявам и за какво да внимавам с тях?

И ако не го продаде до 6 месеца какво става Grinning ще ти даде ли той 3% Grinning

# 603
  • Варна
  • Мнения: 954
И аз се присъединявам. Интересно ми е как работят.

# 604
  • Мнения: 969
И аз се присъединявам. Интересно ми е как работят.
В общата тема за имоти има писано за тях. Ако не греша са фирма на низвергнат олигарх.

# 605
  • Варна
  • Мнения: 10 788
До Пожарната започнаха да копаят в оградения парцел, точно зад спирката посока център.
Мисля че Flame Lily или нещо подобно ще се казва обектът.

# 606
  • Варна
  • Мнения: 954
На никакъв олигарх не е фирмата, младо момче е управителя. Освен по-особения подход за който искам да науча повече не виждам познатите мутро-олигархични проявления и характеристики при тази фирма.

# 607
  • Мнения: 4
Здравейте, имам опит с продажба на имот с Home2u в началото на тази година. Признавам си, че предварително не направих никаква проверка на агенциите във Варна и не се поинтересувах от комисионни и т.н., а просто исках да се отърва бързо от наследствен апартамент, който получих внезапно и беше по мое мнение - пред разпад, на 16ти последен етаж в несанирана сграда ЕПК, срещу ХЕИ, разширена гарсониера - 48 кв. Ако случайно се оставеха отворени прозорците статута от на "апартамент" директно се превръща в такъв на "гълъбарник" Grinning.
Те се свързаха с мен и ми изготвиха оферта за закупуването на апартамента, като при съгласие от моя страна те поемат всички разходи по нотариус и прехвърляне. Обаче офертата им беше твърде неприемлива за мен и се съгласих на варианта за 3 месеца да го продават с ексклузивни права на цена, която смятаха за пазарно реална (разбира се пак се разминаваше значително от очакваната от мен на онзи етап, но приех, че те знаят какво правят и сключихме договор, като не - не ми дължат нищо, ако не успеят, но убедеността им в това, че ще го продадат беше удивителна ). През въпросните 3 месеца не ме занимаваха с абсолютно нищо, освен в моментите, в които имаше оставени депозити и се опитваха да ме принудят да сваля още от цената, което обаче не направих. В крайна сметка на предпоследния ден от 3-я месец успяха да намерят купувач, готов да заплати сумата, за която се договорихме с тях. Политиката им също я определям като агресивна, но предполагам в толкова пренаселен сегмент тези действия са от значение. По отношение на сделката - взеха ми 3.6 % комисионна, а в момента, в който ги преведох, брокерът отиде на ски почивка и ме прати да си подготвям сама абсолютно всички документи, беше едно ходене по мъките (предвид че бях със завещание от 85 година...) от институция на институция и това се случи точно по празниците. Колко почерпки и на колко места занесох, в един момент спрях да броя, само и само да успеят за датата на сделката да ми оправят изрядни документите... От близки познати и в последствие разбрах, че има агенции, които вършат всичко това вместо теб и то за комисионна от порядъка на 2-3 %. Това е моят опит с тях, надявам се да съм ви била от полза.

# 608
  • Мнения: 677
Продължавайте да купувате и продавате с агенции!

# 609
  • Мнения: 25 732
Ако кажете и че ви дадоха фактура за тези 3,6% ще ръкопляскам.
Големи са мошенници, спор няма.

# 610
  • София
  • Мнения: 4 668
Само като им слушам  агресивните реклами по радиото и ми е ясно, че така правят.
Все едно фирма за бързи кредити.
Ексклузивни права - НЕ!
Директна оферта за изкупуване - НЕ!
Реклама в няколко агенции.
Лично проучване на пазарните цени.
Пазарлък за % комисионна.  Някои агенции падат и на 1-2 %.

# 611
  • Варна
  • Мнения: 10 788

Пазарлък за % комисионна.  Някои агенции падат и на 1-2 %.

1%?? Кой луд ще се занимава за толкова...

# 612
  • Варна
  • Мнения: 954
Не защитавам агенциите и то защото не ми харесва отношението им и липсата на едни освободени от схеми и лицемерие и лесни и открити отношения ( ама вероятно и с такива продавачи и купувачи Ганьовци, ако са толкова открити няма да стигнат далеч ), но за 1-2% и липса на екслузивност имота ако си решил да го продаваш с агенция все едно си го сложил на долния заден рафт в кварталния минимаркет.

Пък за документите може би е добра идея като почваш с агенция тия работи да се говорят предварително кой какво прави и за какво отговаря. На мен са ми се движели тия неща от агенция с документите, имаха си едно момичеце което обикаляше, ама съм си плащал отделно за услугата.

# 613
  • Варна
  • Мнения: 96

Пазарлък за % комисионна.  Някои агенции падат и на 1-2 %.

1%?? Кой луд ще се занимава за толкова...

1% oт продавача, 1% от копувача Simple Smile на 50 000 евро, това са 1 000 евро ... някои брокери дори нямат собствен транспорт и съм ги превозвал с личен автомобил ... и така, да дадеш 2000 лв на някой, че ти е отключил апартамент ти се струва малко?

И за да не говоря празни приказки Grinning следващия път като искаш да си продаваш имота ми пиши, аз ще се опитам да го продам за 3 месеца, срещу 2 500 лв ... сериозен съм.

ПП: не карам ски и съм си сложил 500 лв за адвокат за проверка на тежестите на имота и договора.

# 614
  • Мнения: 25 732
Много наивни хора се разхождат по улиците и тези от Хоум ту ю разчитат на това.
Не се лъжете, не вярвайте в розови обещания. Четете в интернет, разпитвайте познати, чак тогава се обръщайте към фирми, посредници и др измамници.

Общи условия

Активация на акаунт