Да попитам за захранването...

  • 1 377
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 358
..... след като не съм започнала със сокове, кога и какво следав да дам най-напред?......
Добре е детенце да навърши поне 4 месеца и чак тогава да мислиш за захранване.
Първите храни се подбират в зависимост от състоянието на стомахчето. Ако има повръщане, започва се с каша (чиста оризова). Ако има запек, избира се по-разхлабваща храна. Ако има склонност към разстройство, избира се по-запичаща храна.

Ако има фамилна обремененост откъм алергии, най-добре е захранването да започне на навършени 6 месеца. Съставя се списък на всички храни и се започва от най-малко алергизиращите (например оризова каша, царевична каша, картоф, по-внимателно морков).

# 16
  • Мнения: 152
Tedi_b педиатърката ни препоръча да започнем в края на 4-тия и началото на петия да захранваме с картофено пюре. Ние вече от 1-1,5 не повръщаме. Пием Аптамил АР и той ни помогна за повръщането. Мисля да продължа с картофите, че май и харесаха на дребната.

# 17
  • Мнения: 4 358
...... Мисля да продължа с картофите, че май и харесаха на дребната.
Ти най-добре си усещаш детето  Peace
Да й е сладко  Hug

# 18
  • Мнения: 1 284
аз днес му правих картофено пюре и въобще не му хареса, започна да се дави и да го плюе. Кажете какво да правя да купя готови пюрета или да пробвам утре пак или да дам друг зеленчук? Thinking

# 19
  • Мнения: 4 358
аз днес му правих картофено пюре и въобще не му хареса........
С картофено пюре ли започваш захранването?
Направи пюрето по-редичко, като боза. Може да слагаш съвсем малко захар в началото и постепенно да намаляш количеството на захарта.
Ако пак не стане, Хип имат подходящи пюренца за захранване - Ранни моркови (после Картоф + морков), Тиква + картоф.

# 20
  • Мнения: 1 284
картофено направих редичко със захар, но не го иска утре ще пробвам пак ако не го иска ще копувам да пробвам

# 21
  • Мнения: 992
Както са ти казали, освен това може да даваш по 2-3 лъжички от "новата" храна. На другия ден 6-7, ако няма реакция. Освен това, картофът е нещото, с което се започва, така че най-вероятно няма да имаш грижи, но все пак имай си едно на ум  Grinning

и аз така првех  Peace

# 22
  • Плевен
  • Мнения: 973
Здравейте мами! И на нас ни предстои захранване и се чудя с какво да започна  newsm78 С плодово или зеленчуково пюре?

# 23
  • Мнения: 4 358
Здравейте мами! И на нас ни предстои захранване и се чудя с какво да започна  newsm78 С плодово или зеленчуково пюре?
Със зеленчуково.
След сладичкия вкус на плодовото бебоците обикновено отказват зеленчуковото.

Общи условия

Активация на акаунт