Ноемврийски бебета - тема 3 - 2019 година

  • 19 617
  • 739
  •   1
Отговори
# 705
  • MI
  • Мнения: 11 806
Да, аз вече се чудех дали да не махна повивалника, голям рев и ритане е като я сложа там, само сутрин и след къпане няма проблеми. Започнах често да я мия на Бисеров, там мирува.
Не е ли трудно прави да им се сложи пелена? Трябва да пробвам, много ще ме улесни.

# 706
  • Мнения: 4 583
Може с памперс-гащички. Какъв пубертет, моето от раждането си е такова. Ритане, хапане, крясъци и дърпане, ако реши, че не иска нещо. На повивалник не съм го слагала от петия месец - ставаше опасно, върти се,рита.

# 707
  • Мнения: 3 737
Аз ползвам памперс гащи и също сменям като е права.Не знам дали е пубертет,но си е истинско приключение да се облечем и да сменим памперс.То е гонитба,писъци,удря,скубе и т.н.Всъщност тя си е и ината,та не знам.

# 708
  • Мнения: 3 096
С гащички е лесно, но аз не харесвам тези, които имаме (Литъл Ейнджъл). Много са дебели нещо и се издуват дори с малки пишкано. Затова все още ползваме пелени с лепки, трудно е с тях, щото не стои мирна и трябва много нагласяне.

# 709
  • Мнения: 59
Ние не използваме повивалник мнооого отдавна. Може би към деветия месец или дори по-рано спряхме да се сменяваме там. И от тогава все прави. Grinning и само като чуе, че разлепвам новия памперс или отварям мокрите кърпички, се подсмихва дяволито и се чуди къде да избяга, понякога си пада голямо гонене. Пробвах и с гащички, но не ми бяха удобни.

# 710
  • Мнения: 684
Моето пък напоследък се дърпа като тръгна да го събличам за миене (мия на душа на всяка смяна). Бяга с двеста 😁 Иначе после го слагам на леглото, повивалника не го ползваме доста отдавна. Давам му да ръфа нещо (играчка или подобно) и стои мирен докато слагам гащите/пелените. Това в повечето случаи нали, винаги има и изключения 😅

# 711
  • Мнения: 3 326
Аз почти нямам проблем със смяна на памперса. Ползвам повивалник, но моя не е на стойка, а си го слагам на спалнята. Някога обаче си е и борба тази смяна да памперс особенно ако е крива. Иначе е голям инат.

# 712
# 713
  • Мнения: 1 106
Честит празник!

Пуснахте ли малките на ясла, адаптираха ли се лесно? Ние започваме да търсим частна поради липсата на места в държавните. Много се притеснявам да не се бавим още, защото доколкото разбирам свиквали по-бързо като са малки. Само на няма изненади със затворени ДГ пак, че и това е възможно.

# 714
  • Мнения: 4 583
Не, ние чакаме класиране, поне да знаем, че няма държавна. Ама нали основното класиране е чак през май? Много деца ги пускат на 2-3 години и се адаптират лесно.

Чудя се за прием трябва ли да може да яде само? И да е без памперси?

# 715
  • Мнения: 3 326
Не, ние чакаме класиране, поне да знаем, че няма държавна. Ама нали основното класиране е чак през май? Много деца ги пускат на 2-3 години и се адаптират лесно.

Чудя се за прием трябва ли да може да яде само? И да е без памперси?
И ние чакаме класиране май месец. Подала съм документи за ясла, ще подам и за ОДЗ като пуснат подаването на документи. Би трябвало да е в ОДЗ обаче за всеки случай подадох и за яслата където беше батко и.
Той почна на почти 2г и 4м. Адаптира се много бързо, но го оставиха да спи там чак след 2 седмици като се освободиха места. Той почна средата на август, а 3 годишните ги изписват на 31 август. Бях махнала памперса, но те предпочитаха да им го водя с памперс вначалото. След малък спор като вече го оставиха за цял ден и като го опознаха се съгласиха, че няма смисъл от памперс. Слагаха му само на обяд като ляга да спи. В един момент и тогава спряха. Не можеше да се храни сам. Не можах да го науча. Той абсолютно нищо не слагаше в устата си, за голяма разлика от сестра си. Проблема беше, че не стига, че не ядеше сам ами не даваше и да го нахранят. Като остана за цял ден много бързо се научи да яде сам. Единственото им изискване е да вървят, поне в яслата в която ходеше той. Знам и за няколко други ясли във Варна само това им е изискването. За държавни става въпрос.

# 716
  • Мнения: 641
Аз нашия синковец не съм го записала и все още не мисля за ясла и градина.
Като стане на две години , обаче най-вероятно ще тръгне, жив и здрав да ни е.
Аз още кърмя нашия , има ли и други кърмачета все още?
Ако сте отбили вече вашите как и кога стана?
Те ли се отбиха сами или вие подпомогнахте процеса?

# 717
  • Мнения: 3 737
И аз не съм записала девойката.Може по-нататък да й подам документи,за да й се пази място,но не ми се ще да ходи на ясла май.С тези вируси и пандемии,по-добре да си я гледам аз.

# 718
  • Мнения: 4 583
Щом имате възможност да ги гледате .... Simple Smile Моето върви като пехотинец. Никакви проходилки и подпирачки не сме ползвали, забраних ги и дори съм го оставяла да пада, когато знам, че няма да се удари силно. Сега се пази сам.

А за кърменето - до около 10-тия месец се мъчих с това, всъщност мъката беше последните 2-3 месеца. Не е имало проблем, той си допълваше с шише адаптирано. Един ден просто го оставих само на шише и толкова. Кърма явно почти съм нямала вече, все едно за няма и два дни приключи всичко. Обаче навикът да се буди много нощем за мляко остана дълго време и сега отново се върна. Ако можех да се върна назад, щях по-рано да му давам пъла порция АМ.

# 719
  • Мнения: 656
Аз кърмя още. Почвам да мисля как да отбивам, но изобщо не знам как ще стане.. През нощта е чудо. Някои нощи суче само 1-2 пъти, а други7-8 пъти и нито вода помага, бибероните дори не знае как да ги ползва 😂😂😂

Общи условия

Активация на акаунт