Ноемврийски бебета - тема 3 - 2019 година

  • 19 850
  • 739
  •   1
Отговори
# 660
  • MI
  • Мнения: 11 868
И при нас ваксините за годинка са заедно с морбили, всъщност ни остана само последният прием на менингококовата ваксина, която е по желание. Другите всички минаха.

# 661
  • Мнения: 4 859
Вилислава ,не може ли да откажеш ?
Така или иначе освен тези двете ,само още една остава .
И на нас го предложиха ,но не сме съгласни и другия месец ще са морбилите Flushed

Мамчета ,как са бебоците с ходене /говорене /зъби ?
Моят още си е с 6 зъба ,предни.Яде всичко ,обаче ми отказа АМ,нито от шише ,нито от чаша. Давам сирене,масло ,където мога го слагам на прах ,но не ми се искаше толкова рано да е.
Ходи ,но предпочита да пълзи ....та не го броя за наистина проходил.Иначе без ръка и без да се държи тича даже,предпочита си пълзенето обаче .
Говори много ,предимно на 'китайски ',но с определена интонация,даже се кара,много ни е смешен Grinning

По 4 пъти яде (плодовете не ги броя ) и спи по веднъж следобяд за два часа.Рядко сутрин да подреме за половин -един час .
Като цяло вече му е интересно всичко друго ,но не и ядене /спане .
Като му кажа не ,се тръшка и плаче .Ако му взема нещо случайно докопано ,пак същата работа .Много е променен ,все едно не е същото детенце Joy

# 662
  • Мнения: 3 779
Ние също не сме сложили ваксината за морбили още.Февруари ще я сложим.
Лейди,Катрин е с цял месец по-голяма от вашият юнак,но буквално бяга.Има 10зъба и сега още 2 й никнат.До годинката правеше по няколко крачки,но не беше съвсем проходила.Извеснъж на 1г се пусна и започна да върви съвсем стабилно.Сега на 1г и 3 месеца няма стигане.Казва десетика думички.Знае как правят 7-8 животни.Като я питаме какво е и издава съответния звук или ако й кажем животното веднага казва.Абсолютно всичко разбира.Като я питаме кой е чичо,кой е вуйчо и т.н ги посочва.Знае да носи разни предмети като й поискаме.Памперса си го хвърля сама в коша 😂
Ние пък пием много АМ.Поне по 2-3 пъти вечер,че и през деня понякога си носи шишето за АМ и да й го напълня😂Нямаме режим на хранене-яде кухня,пюрета и от нашата храна.Плодове,десерти,каши и неща,които са за закуска не яде изобщо (кус-кус,попара,юфка и подобни).
И нашата госпожица е много ината.Тръшка се.”Не” за отговор не приема.Изключително разглезена е,ама както са казали хората “много баби,хилаво бебе”.Май само аз й правя забележки 😂И естествено изобщо не ме слуша,а се тръшка и реве.

# 663
  • Мнения: 656
Ще говоря в понеделник с педиатър ката, защото май 2 ще и дойдат в повече. Предишните все по 2 ги слагаха, ама тази е по-гадна и не знам. Иначе Марина проходи преди няколко месеца, не пълзи много отдавна слава богу, че с това пълзене беше чудо. 😀 Има 6 зъба и преди 2-3 дни й избиха и 7-мия и 8-мия.Марина яде от кухнята и домашни супички и манджички, но още суче. Чудя се още кога да започна да я отбивам и как, защото много ми тежи вече.. Постоянно е на гърдата, през нощта се буди по 5-6-7 пъти да суче. Спим двете, но пак не мога да спя като хората и през деня се усещам, че съм много нервна вече..

# 664
  • Мнения: 2 239
Дани проходи 3 седмици преди да стане на годинка. Има 6 зъба и 7-мия го чакам тези дни 😁 На кухня е и хапва от там Simple Smile Направи реакция към яйчния белтък и сега се пробвам пак лека полека да го въведа.
Относно ваксините - трябва да запазя час за реимунизацията, вече може да я сложим минаха 6 месеца. Морбили педиатърката каза, че няма да сложим докато не смв сигурни, че е ок с яйцето.

Не бих сложила морбили с още някоя ваксина, жива ваксина е и ми се струва, че е по кофти.

# 665
  • Мнения: 65
Моите проходима на 1.2м. сами се пуснаха Simple Smile А за режима,горе долу е това- стават около 7-8 закусват, обяд към 11.30, после спят обеден сън около 1.40-2ч. СЗ към 15ч вечеря към 18-18.15. Към 20ч баня АМ и към 20.30 са заспали.  Но през нощта все още много се будят Sad. Относно зъбчетата. Момичето ми все още е само с 4,а момчето ми е с 11

# 666
  • Мнения: 4 992
Леле, моето ако е много изморено заспива в 10. По-често към 11. Буди се 8-9 ч., случва се и преди 8. Как успявате да ги приспите толкова рано... Тази нощ се буди няколко пъти , държа ме будна от 4 до 6. Не съм сигурна, че са зъби. В неговото легло плачеше, при нас ни рита, скубе, щипе, дърпа... А сутринта имах изпит, ама господина не се интересува Simple Smile

# 667
  • Мнения: 4 859
И моят заспива към 22-23 часа,но ние всички сме си нощни птици .Сутрин обикновено към 10 става .Случва се да се събуди ,като тръгва каката на градина ,но пак си заспива .Рядко се буди през нощта ,поговори си на някоя играчка 5-10 минути и пак си спи.Не ходим при него .
Все по-често спи по веднъж на ден за 2 часа .През другото време лудее .Иначе малко след като писах последно в темата човека си проходи .Ама навън се изморява и сяда по дупе на земята .Май и обувките не са удобни ,вие каква марка сте взели ?Ние сме с тези за прохождане на Колев ,имаме и едни кецки на Адидас с лепенки ,но много свива пръстите и трудно се обуват .

# 668
  • Мнения: 2 239
Дани заспива между 19и30 и 20и30. Даже последните дни в 19и30 😁 Става към 7и30-8 и вече има 1 сън през деня за около час и малко.

# 669
  • Мнения: 587
Моята сладурка заспива вечер към 22.00-22.30 ч. Сутрин се буди към 8.00ч Има мн лек сън, ужас направо. Буди се през час-два за кърмене, изобщо не знам как ще я отбивам. Не признава залъгалки.
През деня спи веднъж по 1.30 Мин рядко 2 часа.Още не ходи , а е след 3 дни ще навърши 1.2 м.

# 670
  • MI
  • Мнения: 11 868
Моята сладурка заспива вечер към 22.00-22.30 ч. Сутрин се буди към 8.00ч Има мн лек сън, ужас направо. Буди се през час-два за кърмене, изобщо не знам как ще я отбивам. Не признава залъгалки.
През деня спи веднъж по 1.30 Мин рядко 2 часа.Още не ходи , а е след 3 дни ще навърши 1.2 м.
Това все едно аз съм го писала. Grinning Страх я е да се пусне още, въпреки че вече е стабилна. По-лесно и бързо ѝ е да пълзи.

# 671
  • Мнения: 3 096
Нашата хубавица и тя се буди по 100 пъти на вечер. Продължава да не яде твърда храна и това си е... Хапне 2-3 лъжички и й омръзне. Иначе заспива към 21:15 напоследък, а преди заспиваше към 20:00.

Първи самостоятелни крачки направи на 1 година и 20 дена. Ходи вече, но е като пингвин. Обувки й бях купила на Колев, но й умаляха и оттогава не съм купувала други Grinning Ползваме зимен чувал и както и не ходеше, нямаше нужда да купувам нови. Май ще купуваме на ДД Степ.

Момичета, само моята девойка ли е 80% от времето мега кисела? Измъчва ни много с това киселеене и мрънкане, честно... Изследвахме витамин б12 и има дефицит. Надявам се като наваксаме да се оправи, а да не й е такъв темпераментът 🤷

# 672
  • Мнения: 656
И моята е много кисела, а баща й замина преди седмица (работи на кораб) и сега съм сам сама и се побъркам вече. Дори сънят й през деня се скъси и постоянно плаче и нервничи з анещо. Излизаме когато е хубаво времето, но понякога е толкова нервна, че ме е страх да излезем, че почва да плаче в количката, не иска да я нося, не иска да върви и е някакво чудо.. Дано е период и отмине скоро, че и с това кърмене по цля дне и цяла нощ вече съм на прага на нервна криза 😂😂

# 673
  • Мнения: 3 096
Да, да, и при нас е така. В количката кротува много, даже ми е чак плашещо как не трепваз няма емоция, седи отпуснана и облегната, загледа се и вземе, че поспи. Обаче последните няколко пъти така се изнерви, събува си чорапите, извива се и плаче и не смея да мръдна далеч от дома. А и тия дни като е по-студено, не сме излизали. Знам, че трябва, но ме е страх да не се разболее Sad

# 674
  • Мнения: 3 779
Нашата госпожица в количката си кротува.Дори и си поспива.На по-близки разстояние излизаме пеша,за да повърви.
Изключително активна е.Не се спира и за секунда.Вечер заспива след 22:00ч.Има едно нощно събуждане и хранене около 3:00ч.Става в 7:30-8:00ч.
Въпреки студа излизаме всеки ден.
Вчера я заведохме в Котел на ски пистата да се позабавлява на снега,че при нас няма.Беше -8 градуса,но много й хареса.

Общи условия

Активация на акаунт