от 14 до 16ч

  • 2 683
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14 133
Въпрос на култура и уважение е, според мен. ВИНАГИ го спазвам и държа и на мен да го спазват Peace Добре е, че в това отношение нямаме проблеми Peace
Peace

# 16
  • Мнения: 2 274
   Ние в момента правим ремонт, но се спира с чукането и тракането още в 12:00 и така до 16:00, защото съседите ни имат малко детенце и съседката ми каза, че спи от 12:00 до 15:00! Аз самата много мразя някой да ми чука и трака особено  между 14-16 ч и сега се чувствам адски неудобно като тракаме и ние, макар и не в тези часове, но за бебо всичко трябва да е ремонтирано  Mr. Green

# 17
  • София
  • Мнения: 2 967
Има го, но не всички го спазват, особено през лятото, когато всеки се е захванал с някакъв ремонт pironi.


В момента точно  в една къща над нас работят и не спират, и то правят зимна тераса, а не строят къща. В същото време съседа до нас се е сетил да коси тревата с машина, която се чева през един двор, а все пак детето ми спи, но по-лошото е че втори път го преспивам....

# 18
  • Мнения: 483
Не зная дали го има регламентирано, но е въпрос на елементарна култура и възпитание! А е факт, че много хора изобщо не са и чували за такова нещо, искрено се учудват, като им се каже да не звънят по това време, както и късно вечер/ не говоря, когато е нещо важно, което не търпи отлагане/.
Много малко хора го спазват за съжаление  Crossing Arms

# 19
  • Мнения: 1 190
... Скоро и аз бях пуснала такава тема Grinning
Не разбраха от дума като ги помолих и извиках полиция - ефект имаше Peace

# 20
  • Мнения: 6 164
Ами има го, ама култура няма.  Tired А по принцип събота и неделя пък не трябва изобщо да се вдига шум, но видиш ли някои хора само тогава могат да си закачат шкафчетата и цял ден да ррррръгат с бормашината...

# 21
  • София
  • Мнения: 5 828
Наистина малко хора го спазват за съжаление, особено в голям блок или кооперация, където са много апартаменти и много хора - все някой някъде прави ремонт. Все пак и тях донякъде ги разбирам, защото съм била в такова положение - да се съобразяваш и с майстори, кога могат да дойдат да свършат работа, а те както всички знаем са тежки-тежки, не става когато аз мога, а когато те кажат  ooooh!
Така че според мен е нужна толерантност и от двете страни, иначе не става с комшиите да се хванеш гуша за гуша.

# 22
  • Мнения: 1 370
Не знам дали все още се спазва, но аз се съобразявам, както с тези часове, така и след 22ч вечерта не притеснявам никой. Не мога да си го избия от главата, въпреки че вече доста време живея в страна, където този закон е непознат

# 23
  • Мнения: 1 564
Въпрос на култура и уважение е, според мен. ВИНАГИ го спазвам и държа и на мен да го спазват Peace Добре е, че в това отношение нямаме проблеми Peace
=======================================================================
И аз смятам така Peace

# 24
  • Мнения: 1 353
Доколкото знам има общински разпоредби. Домоуправителите трябва да следят за спазването им. А ако питаш за шума на улицата и от строежите например-като си платиш за теб нищо не важи

# 25
  • Мнения: 2 673
извиках полиция - ефект имаше Peace

да, добре че са те.
Напоследък ми прави впечатление ,че полицията наистина Работи. И най-важното е ,че оставам доволна от работата им Peace

А относно "нашите блъскащи" , много ми са интересни - стане ли 14.00/14.30 ч. започват, в най-големите жеги newsm78, стане ли вече 15.30/16.00ч. - спират! Да им се чудиш на акъла, що не блъскат като се разхлади! Thinking Цялото това блъскане и чукане за 1-1.5ч newsm78 могат да го правят примерно към 18-19ч пак е светло, вижда се.  newsm78
Освен ,че са прости , ами и за здравето си не мислят. Единият 60-70 годишен, като отидох вчера да го предупредя, поти се ,пръхти, зачервил се - удар ще получи!  и си седи на 50 С слънце и си шлайфа ли, шлайфааа тъпата врата..... Crazy

# 26
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 373
Добре де, това говедо дето сега ми пили на главата, е ченге... Дали полицията ще свърши нещо по въпроса  newsm78 Ебати тъпото парче дето е. Срещу него и над него има бебета...

Какво да направя? Вече седмица всеки ден в 14 слизам да го ПОМОЛЯ най- учтиво да изчака с къртенето до 16. Е, лайното си е лайно! Ако извикам полиция, какво, най- много да черпи колегите по едно кафе... Така е- полицията работи  Stop

# 27
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
При нас се строи...няма делник , няма празник, няма 2 няма 4.......голям джангър..а колко е прашно нямам думи

# 28
  • Мнения: 953
закона си важи за цялата страна.ние в момента правим ремонт и си спазваме часовете за шум.даже отдолу под нас имат бебе и ги помолих когато спи бебето да ми сигнализира за да спираме.има какво да се прави и без шум.но то си е до лична култура и съобразителност.

# 29

Общи условия

Активация на акаунт