Подут лимфен възел на шията

  • 9 734
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 674
С каква големина е?

# 31
  • Мнения: 1 346
Твърд е, изпъква над кожата, не мога да му определя размера с опипване. А дъщерята имаше 6 надути по шия, под брадата  лимф. възли. Обърнахме се към хематолог, който ни изпращаше къде ли не е и при лицево-челюстен хирург за биопсия.... А после не трябваше никаква биопсия и в отделението там ги разкараха с венозен антибиотик.... И на котешко одраскване сме се изследвали и на какво ли не е.... Много пари дадохме, всичко е скъпо... Та не ми се ходи по този път отново.... Бих иска да се направи като скенер или нещо.... , но пък за 1 възел да правя скенер Rolling Eyes Имате ли някаква алтернатива?

# 32
  • София
  • Мнения: 674
Големината е от значение. От колко време е? Други оплаквания?

# 33
  • Мнения: 1 346
Големината е от значение. От колко време е? Други оплаквания?
От 2 седмици, но размерът трябва да се разбере от ехографа, нали?

# 34
  • София
  • Мнения: 674
2 седмици? Оставете го поне за 2-3 месеца.
Само ако увеличи големината си и се появят оплаквания - тогава търсете помощ, започвайки с пълна кръвна картина.
Ехографията не е подходящ метод за анализ на лимфни възли.
Така на опипване с пръст, грубо, колко приблизително е голям; грахово зърно? Череша? Кестен?

# 35
  • Мнения: 1 346
sleek, голямо е колкото лешник, но стои навътре и неподвижно. Не ми се тръгва по пътя, който изминахме с дъщерята ми....  Тогава си беше професор Угринов началник на отделението на лицево-челюстната хирургия и ни отърва от биопсията, сложи 3 пъти антибиотик и възлите изчезнаха, а доц. Станимиров тогава ни е точил парите по изследвания и се блъскахме в затворен кръг. Сега той там е началник и е станал професор....

# 36
  • София
  • Мнения: 674
Не мисля, че имате повод за притеснение. Оставете го, ще си отшуми. Единствено наблюдавайте дали ще се уголеми и/или ще се появят други оплаквания.
Не го мислете минимум три месеца преди да му обърнете повече внимание.

# 37
  • Мнения: 1 346
Не мисля, че имате повод за притеснение. Оставете го, ще си отшуми. Единствено наблюдавайте дали ще се уголеми и/или ще се появят други оплаквания.
Не го мислете минимум три месеца преди да му обърнете повече внимание.
Благодаря ти много, дано да се разкара. Flowers Four Leaf Clover

# 38
  • София
  • Мнения: 1 037
emma1_, ако си с онкологично заболяване /пишеш за такова в съседна тема/, не чакай.

Последна редакция: вт, 26 сеп 2023, 22:30 от O. Basilicum

Общи условия

Активация на акаунт