Има ли и при вас почивна сряда

  • 1 279
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 909
Ох, и тук има прекалено много ваканции - в допълнение към срядата!! На всеки 6 седмици!
На всичкото отгоре, ако не ходи на стол, трябва детето да се вземе в 11.20, да се заведе обратно в 13;20 и да си го вземеш в 16.20 #Crazy
Днес тръгнахме на училище и вече съм в пълен стрес Shocked Shocked

# 16
  • Мнения: 5 183
На всичкото отгоре, ако не ходи на стол, трябва детето да се вземе в 11.20, да се заведе обратно в 13;20 и да си го вземеш в 16.20 #Crazy
Днес тръгнахме на училище и вече съм в пълен стрес Shocked Shocked

Е те 2 часа ли смятат да ядат?! ПО-добре тогава детето да си е на стол.
Хареса ли му на юнака в у4илище?

# 17
  • Мнения: 768
На всичкото отгоре, ако не ходи на стол, трябва детето да се вземе в 11.20, да се заведе обратно в 13;20 и да си го вземеш в 16.20 #Crazy
Днес тръгнахме на училище и вече съм в пълен стрес Shocked Shocked

Е те 2 часа ли смятат да ядат?! ПО-добре тогава детето да си е на стол.
Хареса ли му на юнака в у4илище?

Привет и от мен! От вчера Валя тръгна на училище и вчера си беше екшън 3 ходения до градината и обратно и то с малката. А там цари пълна суматоха Grinning Бяха объркали името и във всички списъци и даже на закачалките се мъдреше името на мъжа ми.... Казах им че са сбъркали името и ми стана адски смешно. Поздравих след това мъжа ми с първия учебен ден и му казах че е успешно записан във училище.

Maika децата могат да ходят по цял ден на градина и да ги прибираш чак вечер в 16 20. На обяд ходят на стол. Стола струва дневно 4.20 евро. Но ако двамата родители не работят детето има право да ходи на стол 2 пъти седмично. А детето на което родителите  свършват работа по-късно се прехвърля след 16 20 в платена детска градина, където може да стои до 18 30.
Вчера бях учудена колко родители имаше в 16 20 и че само две деца бяха прехвърлени в другата градина. Добре им е на французите след като успяват да работят само до 16 часа Grinning Grinning

# 18
  • Мнения: 3 461
Доколкото си спомням в Кипър затваряха магазините и държавните институции всеки понеделник и сряда в 13:30 следобед.Иначе уикенда в Бахрейн го изместиха в петък и събота,преди беше четвъртък и петък.

# 19
  • Мнения: 1 630
При нас в Белгия училищата са по цял ден освен в сряда, когато училището е до обяд.
В сряда след обяд има най-различни дейности както в училище, така и от най-различни асоциации. Доволна съм от системата им. В сряда ходят на спорт, музика и други занимания. Някои от организаторите на извън класни дейности при заявка могат да идват да ти взимат  детето директно от училище.

# 20
  • Мнения: 1 017
И на мен ми е доста чудно това почиване в сряда!
А миналата година с тези  ваканции през месец - по 2 седмици един свестен курс по френски не можех да изкарам  Crazy

Но тази го записах на стол, а сега мисля и за срядите да го запиша на спорт някакъв  Laughing
И само да вметна: тарифата за храната се определя при нас в кметството и зависи от дохода на член от семейството.

# 21
  • Мнения: 1 909
Ох, столът тук е пълна трагедия - миналата година пробвахме, но беше пълен провал. Младежът беше само на 3 години и той самият ми каза, че в стола е мръсно Sad
Менюто им е под всякаква критика (определя се от общината) и дори директорката на училището не е доволна. На около 60 деца се падат 1-2 възпитатели и можете да си представите каква джунгла е Shocked
За щастие имахме баба и дядо да го вземат на обяд и да го връщат, но в момента са на екскурзия и не съм сигурна че ще имат желание да се занимават всеки ден с тази дейност.
Иначе за сега уж върви училището, но след като тръгна с желание първите два дни - ето че дойде сряда. И той пак се настрои на ваканционна вълна. Та днес се опитваше да се прави на болен
 smile3511

# 22
  • Мнения: 1 017
Ох, столът тук е пълна трагедия...
..... Та днес се опитваше да се прави на болен
 smile3511

Явно във всяко училище е различно, защото в нашето  е чисто, поне като съм влизала беше така, а и храната е хубава- дават им зеленчуци, месо и все полезна и разнообразна храна.

Вие родителите защо не повдигнете въпроса за чистотата?

# 23
  • Мнения: 1 909
Проблемът май не е самата чистота, ами това, че нямат повече персонал да наглежда дечицата. А пък за това изобщо не си струва да се повдига въпрос - на всяка родителска среща ни карат едва ли не да се чувстваме ужасно задължени, че са ни взели детето в Училището. Не било задължително, нямало персонал, децата и без това са прекалено много в клас - с други думи, на когото не му харесва, да си държи детенцето в къщи newsm61

Общи условия

Активация на акаунт