Цветя за терасата - 5

  • 20 431
  • 559
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 6 193
Много е студено и дъждовно, сутринта беше 9 градуса....

# 76
  • Мнения: 502
Аз не поддържах цветя на балкона 4-5 години. Доста пътувахме през летата и беше сложно. Преди това гледах основно сакъзи и мушката от майка ми. Тази година късно се сетих, че с ИП, разни мерки и без отпуски, доста ще си седим по терасите и понеже петуниите бързо растат, напълних 3 сандъка и 2 висящи. Май беше грешка. Освен това реших да сменя асортимента, изпробвам каквото ми хрумне, за да имам план за догодина Joy
Много се точа на бугемвилия, но ми се струва, че не е лъжица за мойта уста

# 77
  • Бургас
  • Мнения: 16 594
Месечинке, натори ги. Мая, лактофол, каквото решиш. Явно искат подхранване. Почвата как е?

# 78
  • Варна
  • Мнения: 25 344
Не съм спирала да торя от март месец. И мая слагах - ми не, няма ефект. Пресилена хвалба е поне според моя опит Tired  Има сандъчета с нова почва, има и със стара. Като решат, че няма да вървят нищо не помага, в това съм се убедила вече.

# 79
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Обещах да пиша повече от вкъщи, но за съжаление трябва пак да остана в болницата. Да ви покажа поне цветята на терасата на моята стая. Изоставили са ги нещо, но да кажем, по-добре от нищо.

Притеснявам се за моите цветя вкъщи. Като съм в болница и всички вкъщи са като гипсирани. Стряскат се и нищо не ги интересува.
Купих 7 цветенца още първата седмица на май и исках да ги преместя в глинени саксии, но все нещо става и все не успявам. Вчера изглеждаха все още добре, дано издържат докато се прибера вкъщи.🤔
Пред входа на болницата имат красиви цветя, но отгоре като снимах, почти не се разпознават.

# 80
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 377
оправяй се ти, а цветята ще оправиш като се прибереш. Simple Smile
не знаех, че в болниците има цветя по балконите.

# 81
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Благодаря ти, st. Dobri! ❤
Цветя има само по балконите и отпред пред болницата. Вътре в самата болница ги забраниха преди няколко години.

# 82
  • Бургас
  • Мнения: 877
Venetta бързо оздравяване, а цветя пак ще вземеш Simple Smile

# 83
  • Мнения: 3 028
Не съм спирала да торя от март месец. И мая слагах - ми не, няма ефект. Пресилена хвалба е поне според моя опит Tired  Има сандъчета с нова почва, има и със стара. Като решат, че няма да вървят нищо не помага, в това съм се убедила вече.
Опитай да поразрохкаш малко почвата да не би да е много сбита, аз използвам една стара лъжица. Няколко сандъчета след това тръгват на разтеж Simple Smile

# 84
  • Бургас
  • Мнения: 16 594
Марго, красива гледка, разкошни цветя! Това напръсканото мушкато, много хубаво.
Венета, бързо оздравявай и се прибирай при цветята! Ето бебетата от семена. Цяло чудо ще е, ако заякнат и цъфнат.



Днес една дружка ме зарадва с лавандула.

И още красотички, новички.



Страхотно кадифено сакъзче


А това, всеки път ме кара да се усмихна, щом го видя, как е нацъфтяло и ми се кокори!

И още няколко, може да се повтарям, снимките са от днес, но много си ги харесвам.






И нещо, което ме впечатли.

# 85
  • Мнения: 1 867
karzz , всичко е разкошно! Зимата къде ги гледаш и как се справяш с всичките тези цветя?

# 86
  • Мнения: 697
Бързо оздравяване пожелавам Venetta , цветенцата и да ги загубиш не се притеснявай . Аз тази пролет от нямане на работа се олях с резниците . Не очаквах да се вкоренят всичките от алпийски и кичести сакъзи . Майка ми искаше , но така и не ги взе . Та ако имаш жертви пиши. Ще ти подаря .

# 87
  • Бургас
  • Мнения: 16 594
Пеги, питай ме същият въпрос,когато дойде време да ги прибирам.🤔😂 Зимата ми бяха по-малко. Сега, от пролетта насам съм напълнила терасите и идея си нямам къде ще ги нареждам да зимуват. Но, щом е за красотата им, ще се справя.
Извадих си още 3 глинени саксии от мазата. Утре ще ги почистя. Макар и очукани, стари и с котлен камък, много си ги харесвам. Напомнят ми за старите селски къщи, отрупани с цветя....
Обаче обмислям вариант, да започна да садя чепките в млечни кофички, да се захванат и наесен или напролет да ги аранжирам и насадя в сандъчета. Трябва да ги направя къде по цвят, къде по растеж. Имам и нискостеблени и други.
Ще пада яко пресяване.
За догодина, ще съм с нови,, первази,, живот и здраве.
Сори, че се отплеснах.

Да се допълня, че домашните, вече ме бъзикат, че ще отворят магазин и да ми продават цветя 😂

# 88
  • Мнения: 1 652
Здравейте, следя темата от няколко месеца - като начиенаща в гледането на цветя често ми се налага да търся информация в интернет и редовно попадам при вас. Много полезни неща научавам, а снимките ви са възхитителни. Включвам се с едни невени, които презимуваха на балкона и тая пролет се разцъфтяха рано-рано:
Скрит текст:
Имам още петунии, мушката, теменужки и разни подправки. Но най-много грижи ми създава един циганин - уж непретенциозни били, но само да го близне слънцето и листенцата му стават като чипс, а цветчетата му са дребни и некрасиви.
Забелязвам, че с цветята е като с децата в яслата - сутрин проверяваш за въшки, обезпаразитяваш и едно да се маноса, заразява всички останали.
Скрит текст:
Още малко цветенца:



И бебета петунии, които се самонасяха. Намерих ги в сандъка при астрите и ги пресадих, но пак са твърде нагъсто и не знам как ще действам, като пораснат още:

# 89
  • Мнения: 5 628
дайте идеи за цъфтящи цветя, които да издържат на слънце

Калдаръмче, делосперма, газания, лавандула, невен, мушкато. Много цветя издържат на слънце, ако се поливат редовно. Иначе - кактуси и сукуленти...

Общи условия

Активация на акаунт