Кумове на кумовете????

  • 8 662
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 260
И ние сме така.Първо те на нас после ние на тях кумувахме.Само не може в църквата да им кумувате ако те на вас са кумували в църква. Ние не сме правили църковен брак и си ги венчахме в църквата на тяхната сватба.

# 16
  • Мнения: 811
Оооо, няма никакви проблеми  Laughing
Ние също така направихме. Първо те ни кумуваха, а година по-късно и ние кумувахме на нашите кумове  Grinning Беше страшно забавно Е, по-забавно беше те като ни кумуваха, защото като дойде нашият ред ние много се притеснявахме  Blush

# 17
  • София
  • Мнения: 1 361
И ние сме така. Ние имаме църковен брак, те не искаха такъв и нямаше проблем. За гражданския брак дори не се нарича кум, а "свидетел". Може да ти е свидетел всеки, дори сестра ти например. Приятно прекарване. Ние кумувахме точно година след нашата сватба и празника след 12 стана двоен Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 1 819
О, тя кумата ми освен, че ми е кума ми е и сестра:), а сега ще бъде и кръстница на дъщеря ми

# 19
  • Мнения: 1 520
Няма проблем. ПОзволено е.
Тази година бяхме на сватба където положението беше такова.
Няма защо да е забранено.

Просто затваряте кръга.  Grinning

# 20
  • Мнения: 3 116
И ние сме така, освен това и при кумовете и при нас имаше църковен брак. В православието няма забрана кумове да кумуват на кумове. Има други забрани свързани с кумовете, например аз не мога да сключа църковен брак с кума си (не че съм тръгнала де Wink ).

# 21
  • Мнения: 6 167
аз сега ще се изкажа малко ... старомодно, но

кумове се избират не по това какви ръченици друскат  на сватбата , а по това каква двойка са, какво могат да помогнат за връзката на новооженилите се с морална подкрепа, наставления , дори материално и тн. за мен кумовете са нещо като ментори на семейството. не случайно в българските традиции кума е много важна фигура.

аз внимателно съм си подбрала кумове в Италия ( брата и жената на съпруга ми), които да играят една активна роля в живота ни от позицията на опита им, а така също и в България ( кръстниците ми, това предстои), които наистина да са 'пример' за семейство, връзка, отношение и каквото се сетите.

Не ме вълнува дали кумата може да се качи на маса да издруса кючек, вълнува ме връзката между нас в бъдеще.

та, затова въпроса ти за мен е леко безумен и даже абсурден! или поне от гледна точна на църковното значение на кумуването.
в гражданското май всеки може да ти е свидетел, но това не е кум.

# 22
  • Мнения: 695
незнаех,че може ако го знаех преди 2 години определенокумове щяха да са кумците ни

# 23
  • Мнения: 13 770
При кумуве не знам как стоят нещата, но за кръстник- няма проблем. Винаги съм се чудела каква е разликата....нали и двете значат едно и също  Rolling Eyes


Не е едно и също Naughty  Кумове са свидетелите за брака ти, а кръстници- свидетелите на детето при кръщенето му. И могат да бъдат различни хора. Друг е въпросът, че в нашата традиция кумовете на младото семейство, обикновено после стават кръстници на децата им. И тогава: на теб - кума; на детото - кръстница, ама на теб- нье! Капиш? Laughing

# 24
  • Мнения: 819
При кумуве не знам как стоят нещата, но за кръстник- няма проблем. Винаги съм се чудела каква е разликата....нали и двете значат едно и също  Rolling Eyes


Не е едно и също Naughty  Кумове са свидетелите за брака ти, а кръстници- свидетелите на детето при кръщенето му. И могат да бъдат различни хора. Друг е въпросът, че в нашата традиция кумовете на младото семейство, обикновено после стават кръстници на децата им. И тогава: на теб - кума; на детото - кръстница, ама на теб- нье! Капиш? Laughing

Точно това смятах да напиша и аз  Mr. Green Ама 1 към 1 ! Добре, че реших първо да прочета всички отговори!

# 25
  • Мнения: 1 284
не става иначе и ние щяхме да направим така Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 1 544
И ние така мислехме да направиме но тъй като и ние и приятелите ни държахме да имаме църковен брак не стана защото църквата не разрешава.

# 27
  • Мнения: 7 914
Имам спешен въпрос:

Кумовете ни се женят и искат сега ние на свой ред да им кумуваме. Това разрешено ли е и къде мога да проверя?

PS: Не знам дали темата е за тук, но не се сетих къде да я сложа!!!
Не мисля, че  е проблем.... Peace
 И темата си е превилно сложена  Peace

Общи условия

Активация на акаунт