Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 29

  • 26 432
  • 745
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 3 785
От 3 дни имам глюкомер.Меря преди ядене,след ядене,преди лягане,след ставане...все е под 5.Вчера на гладно,привечер,след 30мин.тренировка -5,3.Тази сутрин не измерих,като станах.Пих кафе и излязох са тичам 20мин.20мин.след бягането К.З.беше 5,7.Нищо не съм яла.Що така след кардио се качва тая захар?Някой имал ли е подобни наблюдение?

# 451
  • София
  • Мнения: 30 107
Аз започнах да свалям, но много трудно. Бях писала, че имах замайване и главоболие. Отминаха. Смятам от другата седмица да започна леко тичане.

# 452
  • Мнения: 18 542
umi zoomi, ако разбираш английски, хвърли едно око на това видео:
https://www.youtube.com/watch?v=irq_-gvLw4Y и ще ти стане ясно защо ти се качва КЗ след кардио.

ако не, поне на резюмето на zel_ka в този пост.

# 453
  • Пеликания
  • Мнения: 2 490
Аз без метформинов препарат от март вече съм с 6кг. надолу, не че имах кой знае колкок да смъквам, по принцип само около талията ми беше проблема. И мога да се похваля, че и обиколката ми се смали доста. И много от дрехите вече са ми широки Grinning Дори майка ми почна да се храни като мен, без тесто, захар и джънк боклуците (които тя много обича) като видя, че при мен дава резултат. Няма го и постоянния глад, мога и цял ден да не ям вече Grinning А дори не съм си взела още да пия добавките. Само се надявам инсулина и той да се е смъкнал. Тази седмица вече трябва да си пусна изследванията Grinning

# 454
  • Мнения: 44
Момичета, здравейте! Имам нужда от съвет, косата започна да ми пада ужасно много, на кичури направо. знам, че сте коментирали въпроса, но не намирам нищо конкретно, моля дайде съвет, нови добавки ли да включа или първо да пусна изследвания но какви?

Малко предистория: От края на февруари с диагноза ИР, пих Глюкофаж 500 около 3 месеца придружен с НВ ВМ хранене. Свалих 11 килограма. След това задържах малко килограмите, спрях Глюкофажа, продължих режима. Сега съм минус 15 кг, като според мен би било добре да смъкна още 5. Висока съм 172 и в момента съм 70 килограма +- 1.  Приемам вит Д, Омега 3, Магнезиев цитрат и цинк, вит Ц и Б витамини. Преди месец започнах и силови тренировки в зала.

Искам да сваля още килограми, но този косопад ме филмира сериозно, това знак ли е, че на тялото ми не му е добре на режима? Изобщо в правилна посока ли се движа, изведнъж всичко ми се стори объркано Sad

# 455
  • Мнения: 7 182
umi zoomi, най-вероятно ти се вдига кортизола след тичането и оттам и КЗ.

zel_ka, виж си хормоните на ЩЖ, често при този начин на хранене доста хора изпадат в хипофункция, оттам и признаци като косопад. Увеличи протеините.

# 456
  • Мнения: 12 624
Имаше май нещо и за желязото /феритина да се изследват в такъв случай ама кой беше писал... нямам как сега да го изровя от телефона, ще ме хванат бесните, то кой знае в коя от темите беше. Дано се включи потребителката дето беше писала за тия неща.

# 457
  • Мнения: 3 785
umi zoomi, най-вероятно ти се вдига кортизола след тичането и оттам и КЗ.


Днес веднага след тичане беше 6,7.Час и половина след това-4,9.Този скок след активност обаче,май не е ок.

# 458
  • Мнения: 18 542
Моят косопад започна около година преди да мина на режим. След като започнах режима, не намаля, нито се увеличи, просто продължи по старо му. Половин година след старта, забелязах намаляване на падащите косми и кичурчета нова коса, особено в предната част на главата, в моменат новите разтежи са около 10см дълги и когато си измия косата и изсуша, отгоре на главата изглеждам като с шапка, с други думи тези къси нови косми ми правят косата кажи-речи двойно по-гъста отколкото по дължините. Имам си направо бретон, а прическата ми не предполага такъв.

# 459
  • Мнения: 44
отгоре на главата изглеждам като с шапка, с други думи тези къси нови косми ми правят косата кажи-речи двойно по-гъста отколкото по дължините. Имам си направо бретон, а прическата ми не предполага такъв.

Моята коса като цяло си е като каска, супер гъста и обемна, а насилствения бретон ми го направи малкото човече, което не спира да ме скубе. Иначе косопад винаги съм имала, малко или много, сега обаче е нещо страшно та се уплаших. Ще изчакам малко да видя как се движат нещата и ако скоро не му се види края ще ходя на лекар за пълен набор изследвания.

# 460
  • Мнения: 18 542
Да, дай си време. Моята коса е оредяла видимо по дължините и бретона ми беше много зле. Нямам търпение да порастнат тези къси косми. Аз съм със сравнително дълга коса и ще отнеме време докато се види пълния ефект от новата, но тези късите разтежи много ме успокоиха и зарадваха. По едно време се бях отчаяла и аз. Не съм се изследвала от преди режима, а последните изследвания които правих не обясняваха защо ми капе косата - може би не съвсем добър феритин, но не съм убедена, че стойността ми съответствана косопада, който имах.
Честно казано, не разчитам изследвания да покажат нещо конкретно за този проблем точно и да дадат обяснение, освен ако не са съвсем не добри. Косата се води едно от не съществените неща за организма и често първо трябва да се поправят другите проблеми, а за косата, ако остане.

# 461
  • Мнения: 27 442
Зелка, при мен косата капе от ниско желязо и феритин. А когато ми е ниско желязото при мен започва и покачване на ТСХ. В смисъл, при желязо което не е много ниско, при почти същите нива на Т3 и Т4, но с ТСХ 1,615 се чувствам добре. Но когато ТСХ се качи над 2,5- при мен съвпада и с понижено желязо- при почти същите Т3 и Т4 вече се чувствам по-зле. При ТСХ над 2,5 започва и косопадът- около челото особено, а наследствено не съм предразположена към силен косопад, всички сме с гъсти коси. Б 12 мисля също даваше отражение при косопад- моите стойности и там не са оптимални все още Rolling Eyes , понеже има известна връзка с желязото (прием на високи дози Б 12 обаче може да намали желязото).
По-интензивният спорт също може да е стрес за организма.

Последна редакция: пн, 29 юни 2020, 13:05 от dolce miele

# 462
  • Мнения: 1 074
Здравейте Simple Smile изписаха ми Глюкофаж ХР 750мг Simple Smile Била съм с Ир(по-лека форма) .Ще ги пия 6м. След това ще направя контрола. Предупреди ме ендото,че имало страничен ефект.Бихте ли споделили при вас освен разстроен стомах дали има други? Като цяло има ли някакъв положителен ефект от тях. Прочетох доста смесени коментари. Благодаря предварително.

# 463
  • here, there, everywhere
  • Мнения: 919
Разбра ли се какъв е проблемът с формулата с удължено  освобождаване ? За Америка писаха, че има вредни съставки. То хубаво за Америка, но и в Белгия вече нямат право да го предписват.

# 464
  • Мнения: 27 442
Разбра ли се какъв е проблемът с формулата с удължено  освобождаване ? За Америка писаха, че има вредни съставки. То хубаво за Америка, но и в Белгия вече нямат право да го предписват.
Може ли повече инфо? Аз нищо такова не съм чела... Thinking Какви вредни съставки?

Общи условия

Активация на акаунт