Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 29

  • 26 516
  • 745
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 31 677
Какво имаш предвид под силен? Че много разхлабва или като кафе действа?

# 646
  • Пеликания
  • Мнения: 2 490
Като кафе имам предвид. По добре да се пие сутрин. На мен и двата ми действат като кафе, един път направих грешката да пия вечер.

# 647
  • Мнения: 31 677
Значи няма да го взимам. Съвсем ще ми се разместят чакрите.
Аз от кафето не мога да се откажа Grinning
Кафе и зелен чай, мога и на луната да отскоча.

# 648
  • Мнения: 12 750
Значи няма да го взимам. Съвсем ще ми се разместят чакрите.
Аз от кафето не мога да се откажа Grinning
Кафе и зелен чай, мога и на луната да отскоча.
Зеленият чай ободрява не по-малко от кафето, само дето няма да те "ритне" толкова рязко след изпиване. Разправяла съм и тук как преди години го бях заменила напълно и си ми беше добре... е, след първите няколко дни абстиненция де, ама то това нямаше как да се избегне.
Кафе плюс зелен чай вярно много екстремно би било, то все едно да удвоиш кафето. Пък и ако правилно си спомням, ти беше пушачка също - то ако кафе с цигара не ти предизвиква позив сутрин, според мен не чакай на обикновен зелен чай.

# 649
  • Мнения: 27 520
А...мен навремето един черен чай донесен от Украйна как ме държеше  свежа посред нощ- никакъв отскок денем, уж никакъв ефект, ама вечер бях свежа (то на мен и без това тогава ми идва пауър Joy ). Е, докато се усетя, че е от черния чай... А с кафето такива ефекти съм имала не повече от 1-2 пъти (необичайно силно кафе в някое заведение).

# 650
  • Мнения: 31 677
Значи няма да го взимам. Съвсем ще ми се разместят чакрите.
Аз от кафето не мога да се откажа Grinning
Кафе и зелен чай, мога и на луната да отскоча.
Зеленият чай ободрява не по-малко от кафето, само дето няма да те "ритне" толкова рязко след изпиване. Разправяла съм и тук как преди години го бях заменила напълно и си ми беше добре... е, след първите няколко дни абстиненция де, ама то това нямаше как да се избегне.
Кафе плюс зелен чай вярно много екстремно би било, то все едно да удвоиш кафето. Пък и ако правилно си спомням, ти беше пушачка също - то ако кафе с цигара не ти предизвиква позив сутрин, според мен не чакай на обикновен зелен чай.

E, то нали заради пустия запек почнах цигарите пак. В болница влязох. Ни чай, ни хапове, нищо не помагаше.
Излязох и три дни след това пак нищо. Вбесих се и купих цигари. След 10 минути бях в тоалетната.
Пустия му организъм е свикнал.
И заради отказа ми се беше вдигнало тсх-то до бога.

# 651
  • Мнения: 18 542
Гледам, две страници за тоя запек. Я дефинирайте кой какво разбира под тоз термин.
Аз рядко ходя, ама за сметка на това, безпроблемно като по другата нужда - буквално.
Кафета, цигари, никога не са ми действали слабително на мен.

# 652
  • Мнения: 31 677
Ми запек е когато по-дълго не можеш да ходи и аките стават по-твърди и трудно ходиш, ако въобще можеш.

# 653
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Рися, как оправи витилигото?
А, сега съм на кота нула, девствено бяла след инсулта. Обаче след половин година нввм (броя ги от януари, че преди това бях на куп лекарства и ефект никакъв, иначе изкарах една почти безплодна година на кето, от която само смъкнах донякъде кръвната захар), се появи едно "нормално" петно на веждата, което леекинко се увеличи.

Иначе преди това беше драстичен ефектът - след раждане бях бяла на 80%, чисто бяло лице, чисто бяло тяло, тук-таме "петна" по ръцете и краката. Понеже бях с инсулин серумен 73, ендото препоръча метформин. Пих го редовно около 7 месеца и "нормалните" петна започнаха да се увеличават. В края на годината бях на 60% "нормална". После, естествено, понеже бях тъпа, спрях метформина (да не си помислите, че съм била режимна през това време? неееее! акъл море - глава шамандура...), и съответно и растежът на "нормалните" петна намаля. Сега, след камарата от лекарства, които на грамаж бяха сигурно повече от едно нормално хранене, не искам да пия лекарства и е малко по-бавно, но надявам се да продължи - и отслабването, и възвръщането на нормален цвят на кожата.

И в този смисъл, Елора, Simple Smile

Витилигото се води нелечимо заболяване. Обаче аз го преборих почти веднъж и сега смятам да го преборя напълно. И съм сигурна, че и за твоя проблем ще се намери лечение.

# 654
  • Мнения: 31 677
Не знам Рися, аз съм се примирила донякъде.
Винаги съм го имала проблема. И преди Нв и след.

# 655
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Елора,

Аз се бях примирила с витилигото, бях се примирила с инсулта, бях се примирила с диабета.

Обаче синът ми ми напомни един ден как съм се карала с баща ми (това беше по времето, когато не се съгласих просто да го осакатят с ушна операция и търсих нови лекари, нови лечения, нова възможности) и мъжът ми се присети какъв ужас преживях с бебето, когато педиатърката по здравна каса ми изтърси, че "той има проблеми със сърцето, и според нея големи", как търсихме специалисти, отново и отново, докато не попаднахме на най-добрия детски педиатър по онова време, той го оглеждаше в рамките на три часа и накрая написа "кардиологично здрав". Та те двамата ме убедиха, че още "ставам", още има за какво и с какви сили да се боря.

И аз започнах. Започнах с режима, намалих, а после спрях лекарствата за инсулт, намалих КЗ (има още много, но не се отчайвам), и ето че се появи и "нормално" петно.

Никога, ама никога не се отчайвай! Ти си силна и смела жена, и не бива да вдигаш ръце.

# 656
  • Мнения: 27 520
Да си с по-дълго черво сигурно е като да си с...един по-дълъг крак- така си го представям по отношение на лекуването, приблизително. Т. е. няма как без операция да се намали дължината на по-дългия крак, но може да се носи по-висока обувка на късия крак- както червото няма да  се скъси без операция, само с лечение. Обаче сигурно е възможно да се направи така, че пътят на храната през червото да е поне по-бърз, ако не може да е по-къс.
Рися, харесва ми мисленето ти и наистина в голям % от случаите- дори и тези които ни се представят като неизбежни, нелечими, неизбежен ход на заболяването..има какво да се направи, че и даже да се обърне хода назад понякога. Майка ми със сериозни сърдечни проблеми също отдавна я бяха отписали...

# 657
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Добро утро. Някой може ли да ми каже възможните причини за горногранична кз сутрин на гладно при добър контрол през деня?
От известно време сутрешната захар ми се покачи на 5, 5.1, 5.2?

# 658
  • Мнения: 2 275
Имало някакъв "синдром на разсъмването". Черния дроб бълва глюкоза, според моята лекарка "по неизвестни причини", според д-р Берг ( не онзи Берг с гладуването,  който не е бил лекар) е признак на ИР.
А според д-р Фънг малко ябълков оцет във вода преди лягане оправял сутрешната КЗ. Май Долчето прилагаШЕ това.

Последна редакция: нд, 12 юли 2020, 11:13 от tania6

# 659
  • Мнения: 3 788
Колко е нормално да се качи захарта след хранене?Чета противоречиви мнения.На гладно/ след 1кафе/ беше 4,9.Един час след 200гр.пълномаслено кис.мляко и половин кисела ябълка,се как до 6,4.Не ям плодове от доста време и реших да опитам,а и вчера направих страна реакция към нещо,може би храна и нямах много опции за закуска.

Общи условия

Активация на акаунт