Бременната в обществото

  • 1 665
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Никой не ме е глезил, нито в къщи, още по-малко в службата.

# 16
  • Мнения: 8 505
Близките ми се съобразяваха с бременността ми,без да я превъзнасят,за което съм им много благодарна Hug
На работа-не ми подновиха договора щом разбраха,аз не съм и настоявала особено (беше граждански при това).
Непознатите-от прекалено внимание (което честно казано на мен ми избива чак на лигаво) през съвсем нормално държание до пълно отрицание на очевидното.

# 17
zabremeniah v nachaloto na july i kato se varnah ot otpuska misleh da kaja 1vo na shefa i posle na drugite.Tuka 2 patki kato me vidiaha kato se varnah ot rabota neprekasnato mi praviha niakakvi nameci kato povdigaha temi za bremenni

# 18
  • Мнения: 118
Ами вкъщи непрекъснато ме глезят, даже ми се е случвало да им кажа, че не съм болна, а бременна  Laughing Навън обаче нищо различно не виждам. В началото на 5ти месец съм и бюстът ми е едричък, та като сложа по широка блузка всички ме мислят за пълничка, а не за бременна.  Wink Друг е въпросът, че дори да съм облечена така че да ми личи състоянието никой не отстъпва място - нито в магазина, нито в градския транспорт. Учудва ме фактът, че сякаш мъжете са по склонни да проявят разбиране, докато ми се случи жени да ме изблъскат, за да се качат преди мен в автобуса ...

# 19
  • София
  • Мнения: 104
В работата всички много ми се радват, но мойта работа не е свързана пряко с тази на колегите, и си върша всичко сама, на никой нищо не прехвърлям, сигурно за това няма недеволни и роптаещи. Шефа ме дразни много, постоянно ме пита кога ще излизам в болничен, нон стоп ми дава съвети (неговата жена роди преди 2 месеца) и постояно ми я дава за пример, въпреки че тя излезе в болничен от втория месец още, постоянно повтаря как съм могла да забременея и да няма кой да му върши рабоатата и тем подобни глупости и вече ми писна чесно казано.
В магазини досега не ми се е случвало да ми отстъпят ред, всеки гледа напред и се прави че не те вижда, в градския транспорт е същото, но по улицата много хора ме заглеждат и ми се усмиват  Grinning
В къщи всички си ме глезят подобаващо, оставят ме да си почивам и е много хубаво и спокойно.  Laughing

# 20
Близките и приятелите ми много ме глезят но обществото не.Бях в края на 8-ми месец 4аках на опашка за изследвания никои не ми направи пьт вьпреки 4е вси4ки виждаха 4е ми е лошо когато доиде моя ред една нагла баби4ка ме бутна с думите"как не те е срам не виждаш ли 4е сам с 40 години над теб а не ми даваш ред" Shocked Направо ми идваше да я разкьсам но влязох в кабинета и зад мен 4ух коментар "тия младите нямат никакво уважение".В автобуса никой не ми е правил място а в работата зависта на колежките ми направо ме задушаваше коментарите бяха "Е уреди се с добьр мьж който изкарва добри пари сега 4ака бебе шефката и сваля звезди..." и всякакви такива. Какво да се направи хора всякакви.Важното е 4е сам щастлива защото всеки момент ще стана мама и мьжа ми дьржи истински на семейството на вси4ки други казвам просто да си гледат работата Laughing

# 21
  • Мнения: 216
Ми и аз не съм от най-глезените Flutter.
В къщи и в работата ме обграждат с нормално внимание. У дома не ми дават с нищо да се презорвам, но домакинството си го въртя както е било и до сега newsm28 wash 1ironing. Но я карам спокойно Hug.
А в службата, слава богу колегите ми са млади и много точни, все ме питат как съм, не съм забелязала да злобеят по какъвто и да е начин, дори напротив Party. Изобщо - приятно ми е с две думи и на двете места.
В градският транспорт не се возя, така че за там нямам наблюдения...
Но като цяло непознантите в обществото са безразлични според мен  Blush.

# 22
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 710
близките ми наистина ме глезиха,но на вън много рядко се ползвах с привилегии затова ,че съм бременна

 Peace

# 23
  • Мнения: 321
Когато бях бременна не помня някой да ми е отстъпвал ред. С привилегии вкъщи. Сега, особено напоследък, на няколко пети ми се случи да ми дават ред като ме видят с малката. Макар , че в социални като ходих за детските 2 циганки се наредиха най- отпред, без да ги е грижа за останалите, но останалите се разпротивиха и ми казаха "Влизайте вие сте с малко дете", въпреки недоволните ромки.
 Дори на пешеходните пътеки напоследък взеха да ми спират все по- често. Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 5 079
Точно в обществото никой не ме е глезил, дори напротив - не съм се радвала на по - особено внимание и привилегии. Затова и се наложи към края на бременността да поукротя темпото, та тогава се наложи близките ми да ме "поглезят", нямаше как!  Laughing

# 25
  • Мнения: 742
Страхотно се чувствах като бременна!От всякъде заобиколена с внимание и грижи!Съпругът ми, родителите ни, колегите...познати и непознати-всички се грижеха за мен и новото човече newsm03

п.п и сега се чувствам така - щастлива и специална!

Пожелавам го на всички мами - бъдещи и настоящи! smile3525

# 26
Близките и приятелите определено много ме глезят.
Но само толкова. Например досега, не ми се е случвало в градския транспорт някой да ми отстъпи място без да го помоля или да ме пусне на опашка пред него. Явно хората доста се промениха. И в тази връзка ще Ви разкажа един случай, който хем приятно ме изненада хем ме натъжи. Работата ми е свързана със строителството и като бях един обект при колеги още със слизането ми от колата един циганин хукна към мен да ми помага, да ме придружи до 1 ет и да ме настани да седна. Бях изумена, защото такова нещо не ми се беше случвало.

# 27
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Чакам автобус на спирката на Тракия ( които са от Варна я знаят) там има пейка и редовно е заета с разни баби, тогава имаше и едно детенце което почти не седеше ами се лигавеше около пейката, та застанах аз  отстрани и си чакам автобуса и никой не ме забелязва, жега, стана ми лошо и се подпрях на спирката, и така 10 мин... идва една баба и седналите баби "Айде мойто момченце стани че да седне бабичката"....а бременната с глезените като балони ако ще да умре там до тях няма да я видят....Идва автобуса и аз тръгвам спокойно да се качвам, ама бабите много бързат да не им седне накой на мястото и направо щурмуват вратите и всичко живо наоколо бива изблъскано настрани, а иначе са толкова болни и едвам ходят....качвам се и няма място, аз и не държа да седна, става една жена от вътрешна седалка като казва на седящото до нея момиче " Може ли да стана да седне бременната жена " аз и казвам че няма нужда, а тя " Аз знам минала съм от там" -усмихва се- "всеки се обръща на другата страна когато те видят сякаш си болна"....

# 28
Всички около мен са много мили  Hug
Семейството и любимия са много грижовни и си ме глезят от първия миг
като разбраха новината  Heart Eyes
А откакто и корема ми личи и с гордост си го разнасям по коридорите в работата,  pregnant
по разходки и по най-различни срещи много ме радват погледите на познатите,
даже и непознати хора ми предлагат място да седна или да мина напред, ако има опашка Peace
Харесва ми това специално отношение!!!

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Определено си зависи от хората. Аз докато бях бременна се чувствах много добре обгрижена. И двата пъти имах леки бременности и бях постоянно сред хората - харесваше ми да ме глезят.
Имаше естествено случаи, когато едва ли не ми казваха, че нарочно аз съм тръгнала по опашките, за да ми отстъпвали място  ooooh! Да не говорим, че ден преди да родя едно бабе в хранителния магазин поиска да мине преди мен на касата, защото имала по-малко покупки от мен. Аз й казах, че ако не я е срам от корема ми, като се има предвид, че и тя някога е била в това положение, да минава. Отказа се, разбира се. Та такива ситуации по-скоро ме избиваха на смях и не се ядосвах.
Но в общ план близки, колеги, роднини и приятели си ме глезотеха. Хубаво е да си бременна. Въпреки, че накрая вече и краката не си виждаш  Party

Общи условия

Активация на акаунт