Майчинството - счетоводно

  • 129 245
  • 1 114
  •   1
Отговори
# 315
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Ако обезщетението е почнато да ти се плаща от работодателя преди 01.01.2007 г. то продължава да се плаща от него и през 2007 г.
Болничните след раждането се явяват като продължение на първия и също продължават да се плащат от работодателя.

Би трябвало в очакваната наредба да се опише какви документи и къде се представят

# 316
  • Мнения: 1 321
И мен ме интересува темичката и за това се вписвам  Hug

# 317
  • Мнения: 164
Здравейте, искам да ви попитам дали ми се полагат 90/100 от възнаграждението при положение, че съм родила на 22.09.2006?
Много благодаря

# 318
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Здравейте, искам да ви попитам дали ми се полагат 90/100 от възнаграждението при положение, че съм родила на 22.09.2006?
Много благодаря

Болничния за бременност и раждане е 90% от брутното възнаграждение, върху което е осигурявано лицето. Ако болничния ти е изтекъл към 01.01.2007 г. след подаване на молба можеш да ползваш разликата от 315-135-дните от свършване на болничния до 01.01.2007 г.

# 319
  • Мнения: 288
mango, serena_bg, mira sm, Lillina .... и всички интересуващи се .. за съжаление родните законодатели са затънали в законотворства пред-присъединително и така очакваната наредба не е ясно кога ще стане факт ..  Confused .. за съжаление както сме свикнали вече с колегите изклщчително важни закони .. правилници и наредби ще се приемат "на коляно" преди 31.12.2006 ... и ще се  публикуват в последния момент ...
Например: .. все още не е обнародван Закона за Корпоративното Подоходно облагане /ЗКПО/ .. по които се облагат всички фирми без ЕТ-тата .. ето коя дата сме вече .. представете си как се правят финансови и др. планове "на тъмно"  #2gunfire
.. за съжаление .. всички чакаме ...   bouquet

# 320
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Аз лично не бих се очудила ако приемат Наредбата дори през януари и до края на февруари не могат да разберат как да я прилагат от НОИ

# 321
  • Мнения: 288
.. като нищо .. и май точно така ще стане .. за наредбата не зная .. но до средата на януари някъде няма да има софтуерна възможност да обработват новите болнични листове не зная дали сте ходили скоро до НОИ .. ремонтите текат със страшна сила .. май точно в тези помещения ще са инспекторите които ще обработват болничните .. ще стане както беше едно време като въведоха декр.обр.1 .. ама само на хартиен носител беше в началото ..  ooooh! .. беше като "на Шипка"  #Cussing out ..

# 322
  • Мнения: 1 321
Определено нещата в НОЙ никога не са наред и както се очаква и с новата Наредба ще бъде голям смях hahaha hahaha

# 323
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Може ли някой да ми каже какъв ще е размерът на отпуската която трябва да ми изплати фирмата за 2006 г след като съм работила януари и февруари, след това от март до 03.септември бях в болнични, а от 03.септември съм в болнични за бременност и раждане, осигуровките са ми на 180 лв. за цялата година ?

# 324
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Ако питаш за размера на платения отпуск, той се натрупва и в периода в който си в болничен и майчинство. Тоест за 2006 г. ти се полагат минимум 20 работни дни платен отпуск, който са по КТ + ако по договор ви се полагат някакви дни допълнително

# 325
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Значи няма какво да му изчисляват ами направо 180 лв, както на мъжа ми, защото работим на едно място, но на мен не са ми ги дали защото трябвало да ги сметнат

# 326
  • Мнения: 288
.. честита ни нова нормативна база по темата ..  Laughing

# 327
  • Мнения: 2 891
Въпрос малко извън темата:
Знае ли някой, кога ще са готови бланките за семейното облагане?  newsm78

# 328
  • София
  • Мнения: 1 877
Малко офф - вярно ли е, че максимумът на платените болнични в рамката на една година е 160 дни?
Благодаря предварително!

# 329
  • Мнения: 9 050
Малко офф - вярно ли е, че максимумът на платените болнични в рамката на една година е 160 дни?
Благодаря предварително!

180. Но това е само за болничен за общо заболяване. Т.е. тук не влиза бременност и раждане. Не влизат и болничните за гледане на дете до 18 години.

Общи условия

Активация на акаунт