Педиатър Силвия Георгиева - Пазете се от нея!

  • 6 406
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 8 004
Нека не забравяме, че действието се развива в МБАЛ Света София:
https://mbal-sofia.com/
Не говорим за малка болница в Долно Нанагорнище или забутана държавна болница, а за голямо и лъскаво частно здравно заведение. Това беше и причината да се озадача от разказа как лекарката върви по коридора и ги нарича "идиоти". Ако наистина се е случило, следва да отправят жалба към управителите на болницата, защото това отношение едва ли ще се замете под килима.

# 16
  • Добрич
  • Мнения: 933
Честно,много ме съмнява в частна болница,в която ти правят мили очи и ти хвърлят метани,лекар да обижда някой пациент.Обратното е по-вероятно.В мен остава впечатлението,че главния фокус на автора не е върху предполагаемата обида,а за това,че се оборва тяхно решение.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 14 732
Не, как ще са идиоти? Никакво АМ, много държат детенцето да е кърмено. Поне до пет годинки.
Ама разбира се, че всеки, който иска детето му да бъде изключително кърмено, е идиот, това е повече от ясно. Grinning

Иначе да - версиите на двете страни понякога много се различават и не е задължително на оплакващия се да е по-обективната.

П.П. Кърмата след секцио по спешност, последвало опит за естествено раждане, дали "слиза" след дни? Не че това е от голямо значение в случая, но беше изложено като довод.

# 18
  • Добрич
  • Мнения: 933
Не, как ще са идиоти? Никакво АМ, много държат детенцето да е кърмено. Поне до пет годинки.
Ама разбира се, че всеки, който иска детето му да бъде изключително кърмено, е идиот, това е повече от ясно. Grinning

Иначе да - версиите на двете страни понякога много се различават и не е задължително на оплакващия се да е по-обективната.

П.П. Кърмата след секцио по спешност, последвало опит за естествено раждане, дали "слиза" след дни? Не че това е от голямо значение в случая, но беше изложено като довод.
Със сигурност не слиза за 3 часа.Научно е доказано(както от здравните работници,така и от консултантите по кърмене),че при секцио след 24-48 час,ако с майката всичко е наред, се одтеля до 10 милилитра коластра,което продължава 2-3 дни.През това време(24-48 часа) детето стои гладно,за да бъде изключително кърмено.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 14 732
Аз лично никъде не съм писала за 3 часа. Не знам какво са доказали научно консултантите по кърмене, но не виждам откъде може да дойде разликата по отношение на кърмата при вече настъпили контракции и секцио в хода им и раждане изцяло по естествен път. Отговарях на това:
Цитат
Кърмене непосредствено след секцио? Знаете ли ,че кърмата може да не слезе и 4-5 дни.Да ,детето се донася за да стимулира,но то реално храна не получава.
Колкото получава при раждане по естествен път, толкова и тук.

# 20
  • Мнения: 3 758
Аз лично никъде не съм писала за 3 часа. Не знам какво са доказали научно консултантите по кърмене, но не виждам откъде може да дойде разликата по отношение на кърмата при вече настъпили контракции и секцио в хода им и раждане изцяло по естествен път. Отговарях на това:
Цитат
Кърмене непосредствено след секцио? Знаете ли ,че кърмата може да не слезе и 4-5 дни.Да ,детето се донася за да стимулира,но то реално храна не получава.
Колкото получава при раждане по естествен път, толкова и тук.
Вие секцио раждали ли сте?Знаете ли,че практиката при секцио е раздвижването да стане 24 часа след операцията?Детето през това време не е при майката,защото реално     родилката не може да помръдне.През тези 24 часа бебето може би трябва да стои гладно ли?
Да не говорим,че автора пусна темата и се покри.Май не му изнасят много от коментарите и няма какво да каже по въпроса,за да се защити.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 14 732
Да, три пъти баш. Първия по спешност като жената на автора, вторите два - планово.

# 22
  • Добрич
  • Мнения: 933
Ами то и при естествено раждане детето не засуква веднага,нито веднага се отделя кърма(коластра).И какво общо имат контракциите с функцията на хипофизата?Нали не смятате,че още по време на родоразширението(раждането)започва лактацията?

# 23
  • Мнения: 3 758
Да, три пъти баш. Първия по спешност като жената на автора, вторите два - планово.
И кърмихте веднага след операциите,така ли?
И аз родих със спешно секцио и не само,че след операцията нямах кърма,ами и изобщо не се появи.Може би детето трябваше да стои гладно 5 дни,докато правим някакви опити да се кърмим.

# 24
  • Мнения: 816
Честно,много ме съмнява в частна болница,в която ти правят мили очи и ти хвърлят метани,лекар да обижда някой пациент.Обратното е по-вероятно.В мен остава впечатлението,че главния фокус на автора не е върху предполагаемата обида,а за това,че се оборва тяхно решение.
Ами отиди в една частна болница , плати си и после виж дали ще си свършат работата ... Случаи всякакви и аз съм ги изпитала върху себе си . Ако питаш повече от един въпрос , те питат с какво образование си и почват малко високомерно да обясняват . Но когато трябва да ти правят операция с риск - ти тъй като си "най - компетентен " вече може сам да си вземеш решението , защото лекаря не носи отговорност , всяка операция си е с риск...
Почти няма лекар , който спокойно да ти обясни нещата - или се сопват или не обясняват . Май до тук имам само 1 случай на такъв лекар , който се беше върнал от работа в чужбина. Имам много добри лекари , но хич не обичат да говорят и обясняват ..
В Англия след секцио остават бебето до майката , за да стимулират кърма . И го дават след няколко часа  при нея , не след 1 ден .

# 25
  • Мнения: 3 758
Sanssa,тук е България,а не Англия.И как реши,че в частна болница не си вършат работата?Цялата си бременност следих в частна болница и родих там и отношението беше повече от прекрасно.Да не говорим за професионализма на лекарите-внимателни,обясняват,отговарят на всички въпроси.

# 26
  • Мнения: 816
Sanssa,тук е България,а не Англия.И как реши,че в частна болница не си вършат работата?Цялата си бременност следих в частна болница и родих там и отношението беше повече от прекрасно.Да не говорим за професионализма на лекарите-внимателни,обясняват,отговарят на всички въпроси.
Коментарът ми е след 10 г. по болници за различни неща . Още не съм стигнала до раждането - говоря за операции различни за мен , ин витро , болни от рак хора близки и др. .. от личен опит казвам , какво отношение съм срещала .
Навсякъде си плащаш , това е отделно. Не очаквам , че някой трябва да е дори мил, поне да ти обяснява . Но чак много мили лекари няма .
При един аборт бях в стаята , а лекарката с един друг лекар, гледаха долу към рецепцията и се подгираваха на една жена, колко е дебела ...
При последното ми лежане след аборт - завеждащата отделение , каза на лекарят ми - Да я изписваме , какво да ми лежи тук Simple Smile Все едно си нямам дом и искам да стоя в болница . И те са хора , но понякога са доста не съобразителни. Това са дребни коментари ...
Един лекар , който си взе  разбира се  парите преди операцията ми,  ми каза - Какво толкова си ме викала?  - викнах го да ме види след операцията (след 2 дни, иначе нямаше и да дойде) - с температура 38 и нещо и имаше и проблем , за който той беше виновен, но се оправи с времето. Е тогава бях и в държавна добра болница зимата без парно Simple Smile
Дано не ти се случи да се грижиш за болни от рак хора - да видиш как сам си ги гледаш вкъщи , а няма никой в болницата , който да им обърне внимание ...
Почнах по други теми . Но лекари всякакви - добри като отношение малко (някои имат наистина много работа и не им е лесно) , важно е да уцелиш добър в работата си .

Последна редакция: сб, 06 юни 2020, 11:25 от sanssa

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 14 732
И кърмихте веднага след операциите,така ли?
Какъв логичен въпрос!
Не, просто не би трябвало да има разлика във времето на слизането на кърмата при такова секцио и при естествено раждане.

# 28
  • София
  • Мнения: 8 004
МБАЛ Света София е новата клиника на д-р Мазнейкова, а в заглавния текст изрично е упоменато името на болницата.
В случай, че продължавате да изпитвате затруднения с четенето и разбирането на български език, нека да Ви помогна:
https://mbal-sofia.com/blog/tag/%D0%B4-%D1%80-%D1%81%D0%B8%D0%BB … 1%82%D1%8A%D1%80/
И тъй като 40+ години живея във въпросното Долно Нанагорнище, била съм в цитираната болница и имам впечатления за размерите ѝ, изразих дълбоко съмнение, че спряганият педиатър е единственият наличен в това здравно заведение.

# 29
  • Мнения: 2
Здравейте, всички интересуващи се и изказващи мнение по възникналия казус!
       Казвам се д-р Силвия Георгиева. Внимателно и много спокойно вече няколко дни следя Вашите разисквания и не мога повече да си позволявам да остана в страни от полемиката. Изненадани сте, че от всички в този сайт само аз заставам до момента открито с името си пред вас, нали!?!
       Преди всичко, искам да Ви уведомя категорично, че  НИКОГА не съм работила в родилно отделение на МБАЛ “Света София“!
       В сградата на болница МБАЛ “Света София“ имам кабинет като Общо Практикуващ Лекар. Това е доста голямо разминаване с действителността, което никой не се постара да провери така ли е или не.
       Г-н Lollard въвежда умишлено в манипулативно заблуждение, че „драмата“ му се е случила в МБАЛ „Св. София“, и тъй като не се представя с името си, ми остава  да гадая за какво иде реч.
       Работила  съм в неонатологично отделение на Клиника „Малинов“ –  СБАХЛ „Д-р Малинов“.
       Ще ви разкажа една конкретна случка от моя 37 годишен опит като педиатър.
       На 2май сутринта отидох в неонатологичното отделение към Клиника „Малинов“, където трябваше да направя визитация. Заварих дежурната акушерка много притеснена, че вече осми час след раждането детето е неспокойно  и не е захранено, тъй като  родителите не позволяват да му бъде дадено адаптирано мляко /АМ/ (за  информация захранването се прави 6 часа след раждането). След прегледа на детето отидох на разговор с майката, за да я информирам за състоянието му и твърдо решена да я убедя да му дадем АМ. В един момент, разговаряйки с нея, изпод юргана на съседното легло се измъкна един мъж. Останах изумена и го попитах: “Господине, какво правите тук по време на ковид карантина? Не се допускат външни лица!“ А той ме изгледа нагло и без да му мигне окото заяви, че „не е външен човек, а е бащата“ и единствения външен съм аз - дежурният педиатър. Стана ми обидно само като си помислих колко теста съм направила, за да съм сигурна, че няма евентуално да внеса зараза за пациентите и семейсвото си. Въпреки всичко си наложих да запазя спокойствие, защото имах кауза - да нахраним бебето! Впрегнах целия си набор от теоретични знания и практически умения от дългите години работа. За съжаление не срещнах разбиране. Майката непрекъснато  ми обясняваше, че аз нищо не знам и че тя е имала „нормално раждане, което просто е завършило със секцио“ и „тялото ѝ е получило информация, че е родило“. Така и не разбрах как точно е станало това с „информацията“ към тялото ѝ. В следващият момент  бащата  настоя да напусна болничната стая, защото съм „външно лице“. Въпреки обидата, не съм си позволила да нагрубявам и да наричам него и съпругата му „идиоти“. Проведох разговор единствено с колегата педиатър, който трябваше да ме смени, за да му обясня пред какво сме изправени.
       Да, аз напуснах Клиника „Малинов“, но това се случи на 10-ти май, за което има всички документи.
       A колкото за лечението в чужбина мога да Ви разказвам много, тъй като повече от половината на моя стаж като педиатър е преминал именно там (повече 20 години). В чужбина пациентите знаят, че отивайки на преглед, насреща си имат човек със специални, специфични познания и разчитат на неговата помощ.  Затова го уважават! Там никой не би си позволил да хули и обижда лекарите!
       И накрая, след като прочетох неоснователните нападки към мен, започвам да си мисля, че е крайно време лекарите да спрем да неглежираме  и да подминаваме с безразличие подобни унизителни вербални посегателства върху нас!
Убедена съм, че трябва да потърся правата си в съдебна зала, както се прави в „чужбина“!

                                                                                                                            С уважение: Д-р Силвия Георгиева
                                                                                                                       Педиатър - Общо практикуващ лекар

Общи условия

Активация на акаунт