Родословно дърво

  • 7 470
  • 70
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 25 620
Имам по бащина линия. Даже преди години си правехме родови срещи. Така открих, че мой съученик ми е бил трети братовчед! Shocked Mr. Green  И че едно читалище е кръстено на брата на прабаба ми...  Както и че прадядо ми е бил активист в партията на Стамболов...
Много интересни неща изникват покрай родословните дървета. Но най-интересните са устно творчество, което, за съжаление, отмира с времето...  Sad

# 31
  • Мнения: 2 353
  Нямаме, само хвърчащи листове от тетрадка, с петна от антибиотици и крем. Явно като се разболея имам повече време. Знам много истории и може би сега е момента да ги запиша, предците ми са били големи откачалки, не знам на кого съм се метнала такава нормална newsm78 На мъжът ми пък все са едни прилежни...Ще е много полезно за малката да се почувства част от тази пъстра верига и да намери себе си там. Готина тема  bouquet

Последна редакция: вт, 22 авг 2006, 23:14 от Хапка

# 32
  • Мнения: 2 792
 Имам, от страна на баща ми (много интересно, все от към бащина страна са имащите ) датира от 1785 г., Димана и Момчил също фигурират в него  Grinning

# 33
  • София
  • Мнения: 2 530
Не, но ми се иска.

# 34
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Нямам, поне не зная за такова, но бих искала. Някой ден с повече свободно време може би и с това ще се заема. Дадохте ми идея даже, като задача за учениците ми. Благодаря!  bouquet

# 35
Имаме родословно дърво на рода на свекървата. Разбираемо е защо аз не се интересувам особено от него Embarassed Обаче го пазя за децата - за тях ще е важно и, надявам се, интересно Peace Много съжалявам, че нямам родословно дърво на моя род... Обаче като зная какъв огромен род сме и колко труд, средства и време трябва да вложи човек в създаването му (бях свидетелка на създаването на родословното дърво на свекървата) и ми минава желанието да се занимавам с подобно нещо Blush Ценно е да си знаеш корените, но не ми е по силите да ги издиря Sad

# 36
  • sofia
  • Мнения: 97
Имам и от срана на майка ми и от страна на баща ми и въпреки всичките им "подвизи" не мисля че е задължително синовете ми да го знаят. Ако искат винаги могат да научат майка им от какъв род произлиза(за съжаление на беще им родата е толкова голяма че не можеш да им хванеш дирите и да искаш) ако ли пък не здраве да е! Grinning

# 37
  • Мнения: 1 353
Не мисля, че има чак толкова важно нещо в моето родословно дърво

# 38
  • Мнения: 15 619
Ще е много трудно да си направим. Толкова са много роднините и са пръснати по света, а  едва ли ще получа сведения за повече от стотина години назад. Ще взема да опитам.

# 39
  • Мнения: 953
Не нямам.

# 40
  • Мнения: 1 937
Още една добра програмка е Family Tree Maker, гледам че е излязла и нова версия.

Delta, сбори ли го GenoPro-то?

# 41
  • Мнения: 6 390
Това е въпрос с препратка към корените ни.

Мислите ли, че е важно децата ни да познават предците си? За да се гордеят с тях или пък, за да не ги повтарят...

Ние имаме такова, на свитъци хартия, а отскоро и в електронен вариант.

А вие?
да,
от мъжа ли от родата имаме родословно дърво

Заинтересува ме електронния вариант
програмите фри ли са newsm78

# 42
  • Мнения: 166
Когато бях малка, имахме задача в училище да си направим родословно дърво. Седнахме всички вкъщи и го направихме.Сега не знам къде е. Наистина е хубава идея, обаче аз като дете, а и сега, като по-голяма Wink, нямам отношение към хората, които не познавам. За мен това са просто някакви имена, които нищо не ми говорят. Ако има такова нещо, то трябва да е придружено наистина със снимков материал и информация. Лично аз съм решила въпроса по по-различен начин. Реших да напиша на дъщеря ми книга, в която говоря и за нейните предци, с уговорката, че това е моята гледна точка. Самата книжка има по-скоро опознателен характер. Започнах да я пиша в момент, когато не се чувствах добре и си мислех за най-лошото. Искам, каквото и да се случи с мен, дъщеря ми да познава майка си и в някаква физическа форма аз да съм винаги до нея и да й помагам. Hug В книгата под подходяща увлекателна форма разказвам за живота й, вплитайки моите мисли и съвети към нея в определени житейски ситуации.

# 43
  • Мнения: 7 914
Не нямам , но с удоволствие бих искала да имам Peace

# 44
  • Мнения: 3 334
Нямам,но много бих искала.Ще ми е трудно обаче да събера данни! Wink

Общи условия

Активация на акаунт