91 НЕГ "Професор Константин Гълъбов" - тема 5

  • 41 705
  • 737
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 631
За повечето от най-предпочитаните училища в гимназиален курс в столицата има теми във форума. Нека в тази споделяме всичко за 91 НЕГ. Във форума има много мами, чиито деца са учили или понастоящем учат в НЕГ, така че  можем да си бъдем полезни с информация по всички въпроси, касаещи училището. Полезни ще са  и включванията на децата от Ученическия съвет.

Тема 1 https://m.bg-mamma.com/?topic=738159

Тема 2 https://m.bg-mamma.com/?topic=985190

Тема 3 https://m.bg-mamma.com/?topic=1049179

Тема 4 https://m.bg-mamma.com/?topic=1124335

Последна редакция: пт, 05 юни 2020, 16:09 от magi_sveta

# 1
  • Мнения: 1 161
Успешно завършване на тази тежка година!

# 2
  • Мнения: 264
Успех на устните матури другата седмица!

# 3
  • Мнения: 3 906
Дано изпълним темата с похвали за отлично представяне на матурите от най- големите и съотносимо с предходни години изпълнение на директорското контролно от най- малките. Дано с настоящата учебна година нуждата от изолация приключи и училището да се огласи отново от смях и млади гласове!

# 4
  • София
  • Мнения: 2 986
С пожелания новата тема да се изпълни с добри новини за успешно реализиране на завършващите и нови попълнения след НВО.

# 5
  • София
  • Мнения: 478
Благодаря за темата Flowers Hibiscus ! Дано се изпълни с хубави новини и да бъде приятно място за споделяне за родители на настоящи и бивши възпитаници на гимназията, както и на самите ученици (за нас дечица, но в действителност устремени смело напред младежи и девойки)! Flowers Four Leaf Clover

# 6
  • София
  • Мнения: 17 905
Дано новата тема се напълни с хубави новини за успешно справяне на випуска на ДЗИ, на малките  на изходния тест и на септемрийския изпит за  прием  (на желаещите) в паралелките на немския отдел, за устните матури на лайстунг, както и  с  нови попълнения след края на тазгодишаната тежка седмокласна одисея.

Назад нали бяхме коментирали какви са децата по класовете в НЕГ... Не знам има ли или няма  във всеки клас  от коментирания тогава тип деца, но като непоправим оптимист и вярващ,  че болшинството са други,  днес бях трогната от едно момче в НЕГ, на което преди няколко месеца подарих папката по БЕЛ на едната ми  дъщеря (огромна като обем, систематизирана надлежно  по автори,  с отделни джобове с проверени ЛИС с рецензии и с проверявани тестове) за подготовка  за ДЗИ (след като я бях предложила  даром в предишната тема и никой не  даде знак, че се интересува). Та днес на вратата се звъни и момчето  пред мен в цял ръст (със сигурност минимум  с една глава е над мен) - с папката под мишница (беше точно толкова добре подредена), с един букет цветя, с голяма кутия бонбони "Мерси", с широка усмивка и  с думите "Благодаря на Вас директно, на дъщеря Ви задочно, свършиха ми страхотна работа всичките й материали -  знам, че беше подарък папката, но  намирам за редно да я върна и друг да може да се възползва".  Ако майката все пак чете тук (по друга линия стигна папката до момчето, не форумска), съответно нямам идея дали е регистриран тук потребител - поздравления Simple Smile

Последна редакция: сб, 06 юни 2020, 08:57 от пенсионирана русалка

# 7
  • Мнения: 3 906
Чуден жест на Русалките - доайен на темата и младша! Чуден младеж! Пример за това, как доброто се множи.

Имам следната идея /ако собственичката на папката, положила огромен труд, приеме/: да направим поща, подобна на седмокласната и да събираме подпомагащи децата материали.
Първи би бил наборът по БЕЛ, подготвен от Русалка младша, ако тя, разбира се, се съгласи. Ще поема ангажимент да дигитализирам работите, а някой технически грамотен, ще помоля да помогне с качването.
От своя страна бих качила схеми с основни граматически правила по немски, които, вярвам, че на започващите ще са полезни /в момента го придъвквам и не съм готова още/.
Ще се радман ако идеята проработи и в противовес на организационния хаос в училище формираме задружна общност за взаимопомощ, без делене на вид паралелки /от Отдела или ДСД/ и поредността на класа.

# 8
  • Мнения: 502
Прекрасна идея Шарлот, чудесно би било да се реализира.
За жеста на Русалките - не съм се и съмнявала Simple Smile. Адмирации за тях и всички, които не спират да оказват съдействие и помощ, въпреки че всичко вече е зад гърба им

# 9
  • София
  • Мнения: 17 905
Получих питане на лични за папката и нямам нищо против да я дам. Но тъй като детето е малко все още и ДЗИ му предстои едва след 3 години, мисля, че е по-подходящо да дам папката на Шарлот и оттам насетне  първо да имат достъп до материалите в сканиран от нея вид по-скорошни зрелостници. Материалите включват биографии на автори, разработки на произведения, граматични правила,  обширен списък с фразеологизми, правени от дъщеря ми и проверявани от преподавателя тестове както по БЕ, така и по литература, и смесени,  писани (за жалост не се слави с краснопис) и рецензирани ЛИС (имам такива всъщност и от другата девойка, нейната папка също е подарена на  бъдеща зрелостничка, просто интерпретативните ги намери по-късно). Така че нека Шарлот каже как и кога папката да стигне до нея Simple Smile

Последна редакция: сб, 06 юни 2020, 11:24 от пенсионирана русалка

# 10
  • София
  • Мнения: 281
Здравейте, следя редовно темата, но до сега не съм се включвала. Благодаря на всички за коментарите, който много ми помагат да се ориентирам в обстановката на НЕГ и дори в конкретни ситуации. Предложението на Шарлот е страхотно - така повече деца ще мога да се възползват от материалите. Благодаря и на Русалка! 💐

# 11
  • Мнения: 133
Идеята за пощата е чудесна! На моето НЕГ-ърче му предстои подготовка за ДЗИ през другата учебна година и ще му е от голяма полза!

# 12
  • Мнения: 5 235
Дано новата тема се напълни с хубави новини за успешно справяне на випуска на ДЗИ, на малките  на изходния тест и на септемрийския изпит за  прием  (на желаещите) в паралелките на немския отдел, за устните матури на лайстунг, както и  с  нови попълнения след края на тазгодишаната тежка седмокласна одисея.

Назад нали бяхме коментирали какви са децата по класовете в НЕГ... Не знам има ли или няма  във всеки клас  от коментирания тогава тип деца, но като непоправим оптимист и вярващ,  че болшинството са други,  днес бях трогната от едно момче в НЕГ, на което преди няколко месеца подарих папката по БЕЛ на едната ми  дъщеря (огромна като обем, систематизирана надлежно  по автори,  с отделни джобове с проверени ЛИС с рецензии и с проверявани тестове) за подготовка  за ДЗИ (след като я бях предложила  даром в предишната тема и никой не  даде знак, че се интересува). Та днес на вратата се звъни и момчето  пред мен в цял ръст (със сигурност минимум  с една глава е над мен) - с папката под мишница (беше точно толкова добре подредена), с един букет цветя, с голяма кутия бонбони "Мерси", с широка усмивка и  с думите "Благодаря на Вас директно, на дъщеря Ви задочно, свършиха ми страхотна работа всичките й материали -  знам, че беше подарък папката, но  намирам за редно да я върна и друг да може да се възползва".  Ако майката все пак чете тук (по друга линия стигна папката до момчето, не форумска), съответно нямам идея дали е регистриран тук потребител - поздравления Simple Smile
Скрит текст:
И аз се нареждам сред благодарните .
Моят малък син миналата година се готвеше с материали любезно и много мило предоставени от Русалката. Той не е литератор, по-ското е лаконичен в изказа си,  в подготовката си наблягаше на другата матура която му беше по-важна, за българския се готвеше съвсем сам, въоръжен само с помагалата на Русалката. И изкара оценка над 5,50!

# 13
  • София
  • Мнения: 17 905
Какъв е изводът, да имаш много деца се оказва позитив, все имаш какво да дадеш... Майтапя се, разбира се. Материалите, които дадох на  сина ти, GD, бяха на голямата ми дъщеря. Радвам се, че са били в  помощ на М  Simple Smile.
Скрит текст:
А и ти ми върна жеста, свързвайки ме с кръщелницата ти.  И аз, и  първокурсничката ми много четяхме по сайтовете за кандидатстването за тази пуста медицина, но най- компактната и ясна информация по спорни неща получихме именно от Т,  от Грант в немската тема и от една  много отзивчива германка в един форум за студенти по медицина.. И така бяхме  подковани с информация отвсякъде. А когато непознат човек прави това за друг, нищо не му коства на този другия на следващ етап да подходи по подобен начин и да сподели материали, опит..

# 14
  • Мнения: 3 906
Опитно съм убедена, че няма невърнато добро. От друг човек, формално без връзка, но като част от верига последователни добрини.

Общи условия

Активация на акаунт