Математически турнири 1-4 клас. Тема №57

  • 59 712
  • 751
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 539
Здравейте, не зная дали има друга тема  и дали тук е мястото....

Успех на всички математици!
Писах Ви на лични Wink

# 106
  • Мнения: 97
Някой бил ли е днес на финал? Как са се справили децата? Според моя син задачите са били трудни.

# 107
  • Мнения: 2 285
Според мен  - доста трудни, а някои и двусмислени задачи. Според сина ми и още едно добре справящо се дете - лесни... Но съвсем скоро ще разберем. Аз си мисля, че отговорите му няма да съвпаднат с тези на организаторите точно на две от не докрай ясните като условия задачи.

# 108
  • Бургас
  • Мнения: 5 680
Аз лично имам затруднения с 2 от задачите на второкласника и едната не виждам как би трябвало да се реши и ми е интересно какъв ще е отговора, като ги качат довечера. Но не само според мен са труднички, а и друго познато дете, което е с много опит и медали от състезания, каза че са му били трудни този път.

# 109
  • Бургас
  • Мнения: 614
Моят третокласник каза, че ги е решил, но не смея да ги проверя, защото много мрънкам при грешни задачи Simple Smile Ще чакам направо резултатите утре.

# 110
  • Мнения: 97
Той като излезе, даже плачеше. Не му е стигнало времето, а и няколко не е могъл да реши. То и на мен не ми е приятно като има грешни задачи, но се опитвам да не го тормозя, защото и без това си е паника и е сърдит на себе си, че не е решил 5 задачи. Ще чакаме резултатите утре.

# 111
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Може ли да напишете условията на двусмислените, че ми стана интересно. Това МБГ ли е? Къде ще качат условията?

# 112
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 397
И според моя син (втори клас) са били трудни, по-различни от досега. За пръв път не му е стигнало времето, а обикновнео излиза до 40 мин.

# 113
  • Мнения: 2 285




8 и 19 задачи за 3-ти клас. За 8-ма дори е питал квесторката защо липсва думичката "по" преди "две редици". Отговорила му, че не трябва да я има и той се е подвел, според мен.
За 19-та той твърди, че за да се нарича купчинка, трябва да има поне 2 камъчета в нея. Да видим логиката на организаторите каква ще е...

# 114
  • Мнения: 1 800
За първи клас зад.12 беше трудна и непозната.

# 115
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 397
Зад. 19 за трети клас е абсолютно същата и за втори.  😳
Аз лично все още не мога да я разтълкувам. Не съм питала детето дали и какво е разбрало.

# 116
  • Мнения: 29 371
8 задача наистина звучи двусмислено. Може и така, и така....
19 задача много не я схващам, но ми звучи нещо като 47....? Купчините се разделят докато остане по 1 камъче. Първата ще се раздели с 12 хода до единични камъни, втората - с 16, а третата с 19, общо 47 хода.

# 117
  • Мнения: 504
Доста трудни бяха задачите. То си личи и от резултатите. За втори клас - тази с купчинките както е написана не е много ясна за мен...

# 118
  • Мнения: 29 371
Доста трудни бяха задачите. То си личи и от резултатите. За втори клас - тази с купчинките както е написана не е много ясна за мен...

Доколкото разбрах от горния пост, задачата е за 3 клас.

# 119
  • Мнения: 504
Доста трудни бяха задачите. То си личи и от резултатите. За втори клас - тази с купчинките както е написана не е много ясна за мен...

Доколкото разбрах от горния пост, задачата е за 3 клас.
Да, ама същата задача я имаше и за втори клас.

Общи условия

Активация на акаунт