Математически турнири 1-4 клас. Тема №57

  • 59 928
  • 751
  •   2
Отговори
# 735
  • Мнения: 252
Здравейте. Можете ли да ме ориентирате откъде да намеря задачите от предишни години от Откриване на млади таланти? Благодаря

Последна редакция: чт, 04 фев 2021, 17:51 от Marabababy

# 736
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 654
Имам въпрос към посещаващите различни школи по математика. В момента разрешено или забранено е посещението на школи?

# 737
  • Мнения: 8 311
Здравейте. Можете ли да ме ориентирате откъде да намеря задачите от предишни години от Откриване на млади таланти? Благодаря
Частите са две.
https://www.book.store.bg/p213441/matematika-za-talanti-chast-1- … -klas-na-smg.html

# 738
  • На морето!
  • Мнения: 5 777
Имам въпрос към посещаващите различни школи по математика. В момента разрешено или забранено е посещението на школи?
Забранено е присъственото обучение в школите, друг е въпросът, че някои школи успяват да намерят вратичка и да си организират присъствени часове.

# 739
  • Мнения: 25
Имам въпрос към посещаващите различни школи по математика. В момента разрешено или забранено е посещението на школи?
В заповед от 26.01. е написано:
 "От 04.02.2021 г. се допуска изключение от забраната по т. 1 и по отношение на
присъствените учебни занятия за учениците, обучавани в слети паралелки в класовете на
основната степен на образование, ако включват клас по т. 1г, както и присъствените
посещения в центровете за подкрепа за личностно развитие в групи от не повече от 6 деца
и/или ученици
."
Школите към тези центрове са разрешени, за другите не става ясно.

# 740
  • Мнения: 29 871
Поне до края на март едва ли ще ги разрешат. Лично мнение....

# 741
  • Мнения: 258
Синът ми учи в школа по математика. Заниманията им в момента са онлайн. Не са ходили присъствено от октомври.
Аз съм много доволна от преподавателката му, страхотно се справя детето, напредва страшно бързо.
Учителите, които му преподават са страшно добри специалисти, по време на карантините ги чакаше с нетърпение.
Той е при тях вече 3та година и лично аз не виждам разлика между онлайн и присъственото обучение, доволни сме и резултатите са на лице. 😊
Важното е, че малкия се чувства добре с тях и прави нещата с желание.

# 742
  • Русе
  • Мнения: 359
Здравейте, има ли платили таксата за участие в състезанието Паисий Хилендарски в град Русе, което трябваше да се проведе на 1 ноември 2020? Звънях по телефона до СМБ Русе, но от там отказват да връщат пари и уверяват, че състезание ще се проведе но незнаели кога.

# 743
  • Мнения: 258
Късмет утре на всички дечица на Областния кръг 💜💜💜🌼🌼🌹🍀🌹🍀
Дано да преборят задачите 🍀🍀🍀
🍀🍀🍀🍀

# 744
  • Бургас
  • Мнения: 617
Ние за съжаление пропускаме олимпиадата. Снощи класната се обади, че в класа има дете с положителна проба за Ковид и сме в карантина за 10 дни. Дребният е много нещастен, има 21 т.  на общинския кръг и се подготвяше сериозно за областния.
Добре, че нашето ПМГ не взема олимпиадата при кандидатстване за прием след 4 клас. И сега съм изпаднала в дълбок размисъл: Какво ще правим ако това се повтори и при ПМС и Млади таланти? Сериозно обмислям възможността да го спирам от училище 10 дни преди всяко състезание.

# 745
  • Мнения: 29 871
Еееех, много неприятно.  Няма ли да има допълнителна дата за тези случаи?

# 746
  • Бургас
  • Мнения: 617
Според мен не. Влизат в графа "неявили се" и толкова. Да сме живи и здрави, и ще го мислим по-нататък.

# 747
  • София
  • Мнения: 2 780
Много неприятна ситуация. Да, може би е правилно спирането преди важни състезания и изпити. Ако имах дете в 4-ти клас със сериозни намерения да кандидатства (а не явяване просто за спорта) вероятно бих постъпила така. Все пак трудът, който тези деца полагат, е дългогодишен и не си струва за десетина дни отсъствия да се подлага на допълнителен риск. Може би е вариант да се ползва и възможността за ДО по желание (може да бъде подавана молба за такова колкото пъти е нужно през годината и може да бъде прекъсвана по всяко време). Така детето няма да получава и отсъствия, а и все пак ще има достъп до учебен процес през тези периоди. Не знам, разбира се, доколко във всяко училище ще са ок с такъв вариант, нищо, че по наредба децата имат право. Но си струва да се проучи.

# 748
  • Мнения: 422
да, права е sadlady, аз така прехвърлих моето дете в ДО, защото е 4 клас и се страхувам да не се зарази, ще кандидатства , а и е с астма. Децата и в нашия клас се завъртат пак болни / първия път беше ноември/. Взема се заявление за ДО, попълва се, дава се на класната и май го носят в руо-то.

# 749
  • София
  • Мнения: 2 780
Да, точно така е - препращат документите до РУО от училището. Като не е задължително детето да е на ДО през цялото време, а може само през важните за кандидатстването периоди.

Общи условия

Активация на акаунт