"Смешно" ли е раждането?

  • 300 854
  • 1 072
  •   1
Отговори
# 945
  • Мнения: 174
Страхотна темичка,не съм я чела цялата тепърва я подхващам,но доста се посмях.
В момента не се сещам за нещо смешно около моето раждане,затова ще кажа за майка ми когато е раждала сестра ми.
Когато е родила,баща ми цяла вечер празнувал и на следващия ден станал от масата и отишли с кръсника да видят майка ми и бебето.Майка ми като го видяла през прозореца на болницата казала с гордост/защото техните мъже още не били отишли на свиждане/ ето го моя мъж идва и те се наредили на прозореца да го видят и в този момент,баща ми от мухмурлука не видял веригата на земята,сложена да не паркирват колите там и се пльоснал по очи на земята  hahaha Всички започнали да се смеят,а майка ми умряла от срам Joy

# 946
  • España
  • Мнения: 342
За  първото ми раждане:в пред-зала имаше една ромка,която не спираше да вика и да моли акушерката да изкара бебето като й обещаваше в злато от глава до пети да я накичи,а и къна да й купи,много бели коси имала(акушерката).Мен ме боли,стискам зъби обаче и мисля,че тези хора трябва да са тук цяла нощ,ако всички се развикат как ще издържат...По едно време ромката много ме нервира,скарах се да млъкне малко,а  тя започва отчаяни молби към Бог да й помогне,а й мъжа й да убие дето заради него се мъчи,е тука вече не издържах и изпаднах в луд смях.Родих аз,зашиха ме,похвалиха ме за геройското поведение и така.
Второто дете го раждах в Испания,на акушерката помагаше едно младо момиче,за първи път присъствала на раждане(стажантка),така се зарадва на бебето,все едно тя роди не аз.
В стаята ми имаше една индийка,ей тази жена цяла нощ не спря да звъни на дежурната и да й казва"бебето реве,на ти го".Жената търпеливо й обясва,че то е бебе,нормално е да плаче,да му даде да суче и т.н, ама тя"не,та не,дръж го ти,аз не мога".Като дойде мъжът ми да ме види на другия ден индийката си провиква към него"ей,ти,дай ми онова"(и всичко това на развален испански,почти не разбираем),той се огледа,огледа какво може да е това "онова",а то за бебето ставало дума.А сестрите като не могат да й обяснят нещо ми викат"Преведи де",абе как да преведе бе хора,вие знаете ли де Индия,де България.Пък да кажеш да сме си приличали,не,тя мургава,аз светла.Незнайно как бяха решили,че мен може да ме разбере по_добре.

# 947
  • София
  • Мнения: 2 011
Дойде време и аз да се разпиша.
Като цяло раждането на Косьо мина експресно (за по-малко от час) и доста хумористично.
Приеха ме и направо в предродилна. Да ама и там не се задържах много - докато ме опашат с коланите за тонове и ми сложат абокат вече бях с напъни. Така се изстреляхме към родилна зала, че си зарязах чехличките. Хем боли, хем съм доволна, че предредих двете жени, които лежаха в предродилна.  Joy
 Сложиха ми упойка и се качих на магарето. Доки поглежда и вика "Чудесно, до 15 минути ще имаме бебе." Аз като Тома неверни споря и викам, че не става така. На мен ми е първо раждане, а човека с 20-годишен опит, но аз продължавам да споря. И така се хванахме на бас на по кафе. Аз изгубих, защото бебчо се появи за нула време.
 Няколко часа след раждането доки ми звъни да пита как съм и аз пръхтя "Ох, все едно са ме минали трима негри!" Той се хили и вика "Аз те предупредих, че тая работа не е като оная."  rotfImbo

# 948
  • Мнения: 285
Дойде време и аз да се разпиша.
Като цяло раждането на Косьо мина експресно (за по-малко от час) и доста хумористично.
Приеха ме и направо в предродилна. Да ама и там не се задържах много - докато ме опашат с коланите за тонове и ми сложат абокат вече бях с напъни. Така се изстреляхме към родилна зала, че си зарязах чехличките. Хем боли, хем съм доволна, че предредих двете жени, които лежаха в предродилна.  Joy
 Сложиха ми упойка и се качих на магарето. Доки поглежда и вика "Чудесно, до 15 минути ще имаме бебе." Аз като Тома неверни споря и викам, че не става така. На мен ми е първо раждане, а човека с 20-годишен опит, но аз продължавам да споря. И така се хванахме на бас на по кафе. Аз изгубих, защото бебчо се появи за нула време.
 Няколко часа след раждането доки ми звъни да пита как съм и аз пръхтя "Ох, все едно са ме минали трима негри!" Той се хили и вика "Аз те предупредих, че тая работа не е като оная."  rotfImbo
Айде честито ти бебче, да ти е живо и здраво!

# 949
  • Мнения: 30
Да се включа и аз Hug.В деня на термина ми отивам на преглед докито да каже какво е положението.Бях с 2см. разкритие вече.Пусна ме да си ходя като ми каза да дойна на преглед на следващия ден ако преди това няма нищо.Отивам аз на другия ден,доки ме преглежда и казва направо да ме оставят,че съм с 5см. разкритие и нощта ще е моя. PeaceА аз нямах никакви болки,нито признак за раждане,нито изтекли води-нищо.Супер разочарована бях,защото не исках да оставам в болницата и си мислех,че ще умра от тъпня.Та качваме се в предродилна зала,а аз доволна от факта,че съм си взела телефона със слушалките поне музика да си слушам.Лягям и си пускам музика и в тоя момент идва доки с акушерката да ми слагат система и да ми пукнат водите и ме гледат като прецицали телета Shocked.Аз викам:"Е,кво слушам си музика,няма да тъпея я",доки почна да се смее и вика:"Ей сега такава дискотека ще ти направя и бебчо диджей ще стане" Joy Joy JoyСложиха ми системата,спукаха ми водите и след половин час като ме напъна ама здраво,контракции страшни,доки прави преглед за разкритие и вика:"Ооооо бебчо се развихри от танци с тая музика и скоро ще иска да излезе за да покаже на мама как се кълчи,да и покаже някое и друго движение в танците" hahaha hahahaЕ,колкото и да ме болеше доки ме накара да се засмея,а и не само аз,а и другите родилки около нас се засмяха. Joy Joy Joy

# 950
  • Мнения: 175
абе да ви кажа раждането не е много смешно,но и не е болка за умиране,според мен е на какъв екип си попаднал.първото ми раждане беше много много мъчително,продължи 26ч. прехвърляха ме от смяна в смяна и явно тогава искаха пари за израждането но аз се бях зарекла че пари няма да им дам -беше преди 7г.изтърпях си последствията от мойте заричания,но втория път като забременях първото нещо което направих беше да се уговоря с лекар,още повече че бях бременна с близнаци.и тях ги родих нормално само че този път бързо и много по безболезнено дори с усмивка до последно.на всички мами който ги чака това важно събитие им пожелавам раждане като моето второ,позитивна настройка и после след цялото това чудо на природата много весели моменти с бебко.

# 951
  • Мнения: 285
Не го приемайте като заяждане,но тази тема е за СМЕШНИТЕ моменти от раждането, а не за да се описва като цяло то. За разказване на раждането си има друга темичка. Така че дайте да не омазваме най-веселата тема с разкази, които не са за тук.
Нека има поне едно място, където оплашените и страхливи мами да се успокоят, попивайки смешните истории на другите.
Благодаря!

# 952
  • Мнения: 175
не го приемам като заяждане и не мисля ,че съм си правила разкази.въпроса беше смешно ли е и аз съм си изказала мнението.и двете ми раждания са били коренно различни и мисля че всеки има смешни ситуаций,но все пак всички бременни мами трябва да знаят ,че всеки смях си има и край,а и ние не сме били там ,за да участваме в комедиен сериал или да се присмиваме на "странните" ситуаций на другите породени от болката.имаше жени който огласяха отделението с викове,дето се "оакваха".не е много смешно а?съжалявам май нямам чувство за хумор.все пак аз и сега казвам ,че пожелавам от сърце на всички бъдещи мами в този миг само положителни моменти.извинявайте просто като прочетох темата това ми дойде отвътре.

# 953
  • Мнения: 117
По време на бременността редовно четвх тук написаните истории и на някои от тях съм се смяла със сълзиhttp newsm62За тези които ще раждат е по-добре да четат весели истории отколкото да мислят колко е страшно и колко боли раждането.

# 954
# 955
  • Мнения: 469
Вече втора година чета тази тема с най-голямо удоволствие и тя наистина много ме разведряваше в последните месеци от бременността. И сега продължавам да я чета с голям интерес Simple Smile При моето раждане нямаше хумористични моменти но пък съм запазила само приятни спомени от него. Успех на всички майчета които четат темата и най-важното, запазете спокойствие когато наближи момента!

# 956
  • Мнения: 30
не го приемам като заяждане и не мисля ,че съм си правила разкази.въпроса беше смешно ли е и аз съм си изказала мнението.и двете ми раждания са били коренно различни и мисля че всеки има смешни ситуаций,но все пак всички бременни мами трябва да знаят ,че всеки смях си има и край,а и ние не сме били там ,за да участваме в комедиен сериал или да се присмиваме на "странните" ситуаций на другите породени от болката.имаше жени който огласяха отделението с викове,дето се "оакваха".не е много смешно а?съжалявам май нямам чувство за хумор.все пак аз и сега казвам ,че пожелавам от сърце на всички бъдещи мами в този миг само положителни моменти.извинявайте просто като прочетох темата това ми дойде отвътре.
Тово,което пишеш мисля,че хич не е за тук.Достатъчно са стресирани мамите преди раждане,та ти да ги достресираш. ooooh!Както се изразяваш не "оаквай"темата.Достатъчно хубава е.Щом твойто мнение е по-различно и не отговаря на темата недей пиши. Crossing Arms

# 957
  • Мнения: 798
Сто пъти подминавах темичката, пък сега влезнах да се посмея, докато чакам да наближи второто ми смешно раждане  Laughing
И все се сещам - първия път като раждах - с изтекли води без пукната контракция си стоя в предродилна зала. Пристига на съседното легло една мама (явно с контракции) и крещи и вика, че много я боли. То нормално, ама тя като се ядоса и вика: А-а-а, отказвам се!  rotfImbo Аз си отивам вкъщи при мъжа и при детето  Mr. Green
А лекарят й вика, ти като имаш дете вече и като си се навила за второ - значи знаеш за какво става дума!, а тя спори: не е верно,  първия път не болеше  Joy
Сладураната роди след половин час, пък аз останах още близо 20 часа да си чакам контракциите и разкритието. Но пък получих бонус райски газ и накрая и пръст да ми покажеха - все ми беше смешно.  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 958
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
И аз продължавам да си чета темата, въпреки че от второто ми раждане минаха малко по-малко от половин година... Много сте забавни!

# 959
  • Мнения: 9 973
По време на бременността редовно четвх тук написаните истории и на някои от тях съм се смяла със сълзиhttp newsm62За тези които ще раждат е по-добре да четат весели истории отколкото да мислят колко е страшно и колко боли раждането.
определено помага темата Hug

Общи условия

Активация на акаунт