Градинарство - моето хоби 25

  • 28 037
  • 751
  •   1
Отговори
# 45
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 005
след като цял кашон с луковици на гладиоли мистериозно потъна някъде из къщата, повече в кашони и касетки не прибирам.
или в земята или пред очите ми - иначе хващат крака. Simple Smile

оранцевият бодливко ме грабна. Simple Smile и малка бодливка от хамака Simple Smile

# 46
  • Мнения: 5 356
може би да има доза истина,че бяга от някои определени растения, защото там където имам нарциси, фритиларии и еуфорбия няма последици и дупки. В лошият случай заменям всички лалета с нарциси, зюмбюли и фритиларии и забравям за гризача😄

Аз точно това правя. Избирам само цветя, които не са им вкусни. При мен са ровещи мишки, но също толкова нахални.
Мога да добавя мускари, минзухар и градинска глоксиния към списъка.
Глоксинията цъфти в момента. Рекламират я даже, че прогонвала къртици, явно нашите къртици не са чели за това. Но поне нищо не я яде, и листата също не са нагризани.

# 47
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Ауууууу, Кактусче, какво му се радваш на този майския бръмбар! Бой с чехъла!
Напаст голяма са при мен. Изядоха ми розите Rage На рояци се въртят, още на пъпки ги изгризват. Не мога да насмогна да ги трепя. Че се и онождат най-безочливо в цветовете... Аз се чудя как да се отърва от тях, те поколение взели да създават Grinning
Но действително е напаст.
Някой друг има ли този проблем и как се справяте с него?

# 48
  • София
  • Мнения: 200
може би да има доза истина,че бяга от някои определени растения, защото там където имам нарциси, фритиларии и еуфорбия няма последици и дупки. В лошият случай заменям всички лалета с нарциси, зюмбюли и фритиларии и забравям за гризача😄

Аз точно това правя. Избирам само цветя, които не са им вкусни. При мен са ровещи мишки, но също толкова нахални.
Мога да добавя мускари, минзухар и градинска глоксиния към списъка.
Глоксинията цъфти в момента. Рекламират я даже, че прогонвала къртици, явно нашите къртици не са чели за това. Но поне нищо не я яде, и листата също не са нагризани.

За първи път чувам за градинска глогсиния,  мислех , че те измръзват през зимата, може ли снимка ?И откъде я купихте?

# 49
  • Мнения: 7 776
Ауууууу, Кактусче, какво му се радваш на този майския бръмбар! Бой с чехъла!
Напаст голяма са при мен. Изядоха ми розите Rage На рояци се въртят, още на пъпки ги изгризват. Не мога да насмогна да ги трепя. Че се и онождат най-безочливо в цветовете... Аз се чудя как да се отърва от тях, те поколение взели да създават Grinning
Но действително е напаст.
Някой друг има ли този проблем и как се справяте с него?
Само по ирисите съм ги виждала до сега 😳 не са ми яли розите. Ми с какво да ги разкарам 😬

# 50
  • Мнения: 751
Малко розички
Скрит текст:
Скрит текст:

# 51
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
Момичета, има ли шанс за една чаена розичка  засадена в земята, и редовно подрязвана отдолу, да стане така

# 52
  • Мнения: 7 776
Не, това е щамбова роза. Прави се на присадка и поддържа около 5 години този вид. После присадката обикновено избива.

# 53
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
Хм, а аз ги режа ли режа, понеже си засях и такава исках и другитеда са ми в този вид, значи да ги оставям на спокойствие Simple Smile

# 54
  • Мнения: 8 937
Момичета, има ли шанс за една чаена розичка  засадена в земята, и редовно подрязвана отдолу, да стане така
Скрит текст:

Има шанс да стане нещо подобно. Но е въпрос на случайност.
Аз имам една, която е ЧХ, но сама се оформи по този начин - едно единствено дълго стебло и горе корона.
Случайно се получи като цяло. Но и аз като забелязах, че натам отива, умишлено съм отстранила 2-3-4 клончета, които е вадила от основата.
Сега тъкмо планирам къде да я изместя есента, защото е завряна в едни катерачи и изобщо не се вижда.

Ето я моята. Не знам дали се вижда добре на снимката - тъмната розичка.

Последна редакция: вт, 09 юни 2020, 16:51 от utro77

# 55
  • Мнения: 1 138
Малко цветя от моята градина.
Някои са още неугледни, надявам се скоро да порастат Simple Smile


# 56
  • Мнения: 5 356
За първи път чувам за градинска глогсиния,  мислех , че те измръзват през зимата, може ли снимка ?И откъде я купихте?

Истинското и име е Incarvillea delavayi. Взех ги пролетта намалени от един холандски сайт, но в момента никъде не я намирам. Луковици се продават от есента, както на пролетните цветя. Ето така изглежда в момента, на слънце. Друга луковица, на сянка, е изкарала само 4-5 см високи листенца.

# 57
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 005
моето такова не оцеля зимата в сандъче.
в почвата, в градинка дали ще оцелее?
Simple Smile имаше и бели.

# 58
  • Мнения: 11 319
Такива розички като на bflmp и аз скоро посадих. Те трябва ли да се подрязват по някакъв начин?

Леле, Утро, помня като поръчаше и садеше рози и си правеше цветната градина. Кога мина това време, че са станали такива големи твоите рози! Разкошно са!

# 59
  • Мнения: 5 356
Добри, не е напълно студоустойчива. Според моята информация, може да презимува в градината, покрива се с листа или мулч, за да не измръзне. Ако е много влажна почвата, или ако става много студено при теб, може да загине, зависи от климата. Тогава е по-добре да се вади грудката, като на далия. Аз съм решила да рискувам и да ги оставя в градината.

Общи условия

Активация на акаунт