Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 846
Ами не знам дали съм успяла. Получавам сносни пари и имам хубава работа на престижно място, която отгоре на всичко не изисква от мен да стоя извън работно време или в събота и неделя. Истината е, че можеше да съм и по-успяла. Но съм благодарна на Господ за това, което имам. Важното е, че съм го постигнала сама и без да правя компромиси със себе си. Simple Smile

# 16
  • Мнения: 3 091
Трудно се дава самооценка.
Лично за мен парите никога не са били водещи - те си идват от самосебе си.
Гледам да не губя човешки образ. Около мен има няколко човека, които с течение на времето станаха "всеядни" - газят и мачкат по пътя на криворазбраната си амбиция и накрая винаги се сриват в дън земя.

Аз кога казвам за някого, че е успял? Когато е прехвърлил 50-те, доказал се е в работата си, възпитал е децата си в човечност... Материалното е преходно

Последна редакция: пт, 01 сеп 2006, 16:11 от Ламята НЕСПАСКА

# 17
  • Мнения: 3 323
Не знам какъв е критерия успял/неуспял , май вътрешен. Нямаме и никога не сме имали "много" пари ( е , вярно че с годините и дохода ни нарастна но чак много ....) Поне жилище имаме, криво ляво с много труд го обзаведохме. Кола втора ръка разбира се. И т.н. ясно ти е .
А къщата ми е пълна, Живот и здраве Декември още повече, здрави сме, и дори нямам време да се замисля "успях" ли. Май да! Доволна съм и благодарна. Не скучая нито миг.
Не знам дали отговорих на въпроса ти, но мисля че да.

# 18
  • Мнения: 14 490
финансово


Здравейте всички,

За пръв път пиша тук. Не зная как точно се случи, но напоследък твърде често започнах да си мисля, че "нищо не става от мен", че не мога да се справя с нищо и т.н., което разбира се е резултат на ниския месечен доход.

Не успях да завърша висшето си образование - след като завърших втората година хукнах по чужбините да печеля пари и вярно купих си апартамент... - а сега се чудя какво да правя, главата ми не ражда ни една смислена идея...

Моля, споделете вашия опит - кога и как се обърнаха към добро нещата при вас

Какво да ти кажа - аз имах трудни години навремето също. Значи учихме в един клас с жена ми и от 9ти клас сме заедно та чак досега. Гледам, че се понасяме добре и засега всичко е точно. Винаги съм имал късмет в любовта. След училище не успях да влезна в университет защото точно тогава си живеех живота и нямах време да се подготвя. Пропуснах една година, в която се скарах с кажи-речи всичките си близки хора, но накрая нещата като че ли се обърнаха в моя полза когато братовчед ми ме вкара в Датския Колеж. Не знам дали го знаете, но става дума за едно от най-престижните мениджмънт училища в Европа. Там започнах да понаучавам това онова, а истинският ми пробив дойде когато отново братовчед ми успя да ми помогне да получа добра държавна работа (след изборите през 97ма). Поокопитих се, купих си апартамент, мерцедес 190 Д. Да чукна на дърво скоро ако ме повишат ще черпя защото тогава вече влизам в играта. Важното е човек да не се спича и да гледа напред. Има много хора, които са по-некадърни от мен, но взимат постове, които им докарват стотици хиляди левове годишно ако се сещате за какво говоря, но не се озлобявам ами се амбицирам.


за подкупите в министерствата и агенциите - за това ми стана ясно че говориш

# 19
  • Мнения: 6 167
Д..пе знае 2 и 200.

Ще се учудиш колко хора всъщност са около 2 по собствено желание.

не и аз:

- имам самооценка ( процес съм преминала мисловен какво знам, мога и искам)
- поставила съм реалистична цел ( цели)
- не търся външна причинност за ситуацията си ( държавата, корупцията и тн)
- не си търся оправдания , за да не правя нещо ( " В БГ пари с честен друд не се печелят", " Без връзки нищо не става в тая държава", " Е, да той Има, ама аз Нямам" и тн)
- чета книжки и държа на образованието. обогатявам познания непрекъснато.
- не робувам на народопсихологията ни и на културните ни модели безумни.

наскоро добавих и още едно- всяка вечер се питам дали направих всичко по силите си днес , за целите ми. отговорът е винаги Не, така ми изникват 20 нови идеи и респективно задачи за следващия ден.

при мен работи, опитай.

Последна редакция: пт, 01 сеп 2006, 17:18 от Lennie

# 20
  • Мнения: 15 619
Твърдо мога да заявя, че аз определям, каква да съм.
Аз си избирам мъжа, с когото да живея.
Аз си избирам работата.
Аз избирам дали да се примирявам с неправдите срещу мен.
Алтернативи винаги има.
Аз избирам всеки миг, всеки ден и си нося последствията.

Общи условия

Активация на акаунт