Бареков бил против кърменето...

  • 3 081
  • 73
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 447
Ей,уж съм стар кадър,а така и не съм разбрала досега,кой си.. EmbarassedИ на мен ми е мнооого приятно.  bouquet
Чакай бе, СейфХевън не е мъжа на Валентина (освен ако не са настъпили някакви размествания в редиците междувременно) Mr. Green

# 31
  • Мнения: 8 475
Ей,уж съм стар кадър,а така и не съм разбрала досега,кой си.. EmbarassedИ на мен ми е мнооого приятно.  bouquet
Чакай бе, СейфХевън не е мъжа на Валентина (освен ако не са настъпили някакви размествания в редиците междувременно) Mr. Green
Пак нещо не съм разбрала. EmbarassedМалко кисна тук явно.

# 32
  • Мнения: 667
Сейф Хевън, не си прав. Не е евтино мъжкото мнение - особено в държава, където всеки е разбирач по всичко; кой ще знае повече за кърменето от мъжете?

Мъжкото мнение за мача довечера е много скъпо, разбира се. Левски трябва да вкара гол, безценно мнение и ако минем в отбрана ще се осерем. Лелеееее Мъри трябва да ме вземе на заплата. Отклоних се. Май се опитвам да защитя нещо, в което самият аз не съм убеден.
Но наистина виждам колко е евтино мнението ми ЗА кърменето. Колежка която наскоро стана баба отправя въпросите си към мен чрез съпругата ми. Тя нея я е срам да каже думата "зърно" пред мен, камо ли да обсъждаме нагледно Техниката на Хофман как точно се опъва зърното. За нея ми трябваше, Бу.

Дона и аз не съм разбрал за разместванията в редиците, за които говориш.

# 33
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 858
Хах, Сейф Grinning
Разпечатваш и даваш, какви ти тук зърна...
Мъжът ми консултира вече няколко свои колежки Laughing

# 34
  • Мнения: 3 447
Може би мнението на мъж-единак е евтино, но подписка Бащи ЗА кърменето...? newsm78

# 35
  • София
  • Мнения: 2 901
Мисля, че когато една медийна звезда не може да се изкаже коректно за нещата, няма право да пробутва личното си мнение. Ами той се явява opinion leader, утре ще го цитират преди окончателното вземане на решение, защото хората ще смятат, че "така се прави", особено когато някой журналист клишира с "компетентност".

Tвойто мъж ли го даваш? Grinning
Иначе да, Валентина е с много хубава идея - наистина така ще е по-добре. 'Друго' мнение от баща.

Приятно ми е.....
Да дам мнение. Готово! Няма да има ефект... едно е да го кажа аз, друго е да го каже жена.

Айде сега тръгна приказката, че си ми съпруг!

# 36
  • Мнения: 3 161
Ми според мене няма да има чак такъв негативен ефект изказването на Бареков върху цялостната ситуация с кърменето у нас - самото интервю не е по върпосите на кърменето, макар че е насочено към родителските му качества; но мнението му отразява едни отдавна познати клишета и няма да промени мнението на някой, който е решил да кърми. Така че - не се връзвайте толкова  Wink!

Но приемам идеята на basilisk като много добра, особено ако се направи малко по-шегаджийски и да го избъзикаме нещо, примерно: Бареков отново направи новина - АМ било по-добро от кърмата. И да смигнем, че явно не е гледал собственото си предаване от 1. 08, в което се обсъждаха от специалисти ползите от кърменето и е назад с новостите в обастта на майчинството и отглеждането на деца.

# 37
  • Мнения: 1 896
Ето какво измъдрих в полеви условия - помагайте с корекции, моля!


Уважаема редакция,
Уважаема г-жо Хюсеин,

Със съжаление прочетохме в броя ви от 19.08.06 за неуспешния опит на вашия колега от БТВ Николай Бареков и неговата съпруга да кърмят бебето си. Ние кърмещите майки от интернет форума “Кърмене и захранване на бебетата” към интернет портала за родители bg-mamma.com с тревога забелязваме, че подобни проблеми твърде често помрачават радостта на българските родители при раждането и отглеждането на техните деца.
От вашия материал научаваме, че майката на Николай Бареков-младши е прекъснала кърменето още в началото, поради “усложнения с гърдите”. Може би за читателите ви ще е интересно да научат, че тези проблеми най-често се появяват поради неправилно поставяне на бебето на гърдата и могат да бъдат избегнати, ако на детето се даде възможност да засуче възможно най-скоро след раждането и ако на майката се окаже съдействие за правилното протичане на кърменето от страна на медицинския персонал в родилния дом. За предотвратяване на проблемите е нужно също на новороденото да не се дават течности от биберон или залъгалки за смукане. Такива са практиките в родилните отделения във всички развити страни, както и препоръките на СЗО, УНИЦЕФ и на българското министерство на здравеопазването.
Що се отнася до цитираното в статията изказване на г-н Бареков, че храненето от шише е по-добро за бебето, приемаме го само като емоционално твърдение, целящо да успокои съпругата му. Добре известно е, че майчиното мляко е най-добрият източник на хранителни вещества, иммунна защита, топлина и ласка за всяко бебе. Ако имахме възможност да попитаме малкия Николай какво предпочита, той със сигурност би избрал този вариант. Всяко бебе се ражда с желанието да суче и всяка майка може да кърми, стига само да й се осигурят адекватни условия, информация и подкрепа.
С интерес прочетохме и съветите на професор Божидар Димитров към младото семейство. Той набляга на важността на майчиното мляко, като в случай на проблеми препоръчва да се ползват услугите на банката за майчина кърма. Този съвет е в съответствие с препоръките на СЗО, които при невъзможност бебето да бъде кърмено, предлагат изцеждането на майчиното мляко и даването му на бебето с шише като най-добра алтернатива. Ако и това не е възможно, организацията предлага именно препоръчания от професор Димитров вариант с донорска кърма и едва на четвърто място като избор идва адаптираното мляко.
Не толкова удачен е съветът на проф. Димитров за даване на минерална вода на бебето. Всъщност съвременните детските лекари препоръчват кърмачетата до шест месеца да не приемат никакви други храни и течности освен майчино мляко. След тази възраст водата, която им се дава, не бива в никакъв случай да бъде минерална, а изворна или трапезна.
Голяма част от нас също са се сблъскали с проблемите, пред които е било изправено семейството на г-н Бареков и знаят колко емоционално натоварени са те и колко кураж и сила може да изисква тяхното решаване, след като веднъж вече са се появили. Именно затова най-важна за кърмещите майки е подкрепата на техните съпрузи или партньори. Надяваме се г-н Бареков да вземе това предвид при раждането на следващата си рожба и пожелаваме на младото семейство да се информира добре при вземането на всички бъдещи решения за отглеждането на своите деца. От своя страна ние сме готови да ги подкрепяме и да им съдействаме със съвети и да помагаме с всички сили при следващия им опит. Готови сме също да гостуваме на г-н Бареков в неговото предаване, за да помогнем с информация и личен опит на всички зрители, които желаят да отглеждат децата си по най-добрия и най-естествен начин, но срещат трудности.
Надяваме се също представителите на медиите по-често да се обръщат към нас за адекватна информация и по-отговорно представяне на проблемите на българските родители при отглеждането на децата им, тъй като сме убедени във важността на тези проблеми за цялото ни общество.

# 38
  • Мнения: 3 161
basilisk, писали сме едновременно. Хубав е текстът, но е доста сериозен според мен. Дали да не помислим и за по-шегаджийски вариант (който не изключва твоето писмо), в което да се помайтапим с Бареков? Някой да има връзки в Господари на ефира?  Laughing

Валентина, може ли по-подробно да развиеш идеята си? Определено е интересна. Бащите не са последна инстанция, но биха могли да станат! И като мъже мнението им всъщност ще тежи много повече. Евала на бащи, които активно се занимават с проблемите на кърменето, като нашите татковци тук. Някой да смята, че мнението им е не тежи? Точно обратното.

# 39
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 858
...особено ако се направи малко по-шегаджийски и да го избъзикаме нещо, примерно: Бареков отново направи новина - АМ било по-добро от кърмата. И да смигнем, че явно не е гледал собственото си предаване от 1. 08, в което се обсъждаха от специалисти ползите от кърменето и е назад с новостите в обастта на майчинството и отглеждането на деца.


Базилиск, виж предложението Laughing Аз на 01.08. не успях да гледам предаването, но наистина ще е смешно сам да се опровергава.

# 40
  • София
  • Мнения: 2 901
basilisk, и аз мисля ,че е много сериозно, но в смисъла на "скучно" - като лекция, в която нещата набързо се маркират, за да стигне времето. Сякаш липсва мекотата на спокойния тон, както, когато сме спокойни, че има време, както когато по-емоционално разказваме нещата, но пък и емоциите са тези, които проправят път на текста да ни докосне.

Чак за по-шегаджийско... emem, това пък е другата крайност. Не искаме пък и да звучим несериозно - или аз не мога да си го представя още.

Предложението ми беше на прима виста. Представям си го така - на същото място, където е било публикувано това с Бареков, да се сложи кратко инфо за емоцията от кърменето (може да е подписан от Форума за кърмене...) - нещо като текста, до онази публикация за MAMALIA, която развълнува всички ни, + в един вид каренце, като подкрепа на тезата, емоцията на някой друг (но сред инфо текста - маркировката, която вече е поставена, няма да има термини, няма да звучи ни най-малко теоретично - просто емоцията на мъжът-родител, който поради простата причина, че не може да отмени съпругата си в този така специален акт, най-доброто, което може да направи е да я подкрепи. Увереността му, че и той е направил нещо, за да има едно по-здраво, много доволно и жизнено дете). Без искряща конфронтация, без нападки и категоризации, сякаш просто по едно и също време някой е взел интервю и на другия баща, но ги публикува след време. За по-привличащо вниманието, можем да сложим привлекателно и закачливо (тук - да) заглавие и снимката на втория. Вярвам, че той няма да има нищо против, но най-малкото трябва да му покажа, под каква теза точно ще стоят и неговите думи.

# 41
  • Мнения: 3 161
Валентина, ами развий у дома тезата си и измислете нещо заедно. Грехота е да имаме такъв ресурс като вашия татко и да не го използваме.

Не си представям обаче вариант статия - опровержение. Няма какво да се опровергава: това за кърменето е вмъкнато малко между другото и само на нас ни избожда очите; той не се е обявил открито против кърменето, просто е направил по-лесно за жена си да вземе решението да спре и споделя оправданието. И наистина може да е имало сериозни проблеми (повече от рагади), както и липса на компетентна помощ. Не е длъжен да знае това, което ние знаем, нито пък си дава сметка, предполагам, че прави малко анти-реклама на кърменето с изказването си. То доц. Маринова, национален консултант или нещо подобно беше, обяви от Защо не? колко е важна водичката за новороденото, а ние искаме от Бареков и Божидар Димитров да внимават какво приказват.

Та мисля си, че просто една статия за един друг баща, който пък е наясно с кърменето и вмъква коментара си ей така, между другото (а може и снимка на сучещото му дете да предложим  Wink), би имала по-голям ефект. Без директна конфронтация със статията за Бареков.

А ако искаме директно да атакуваме изказването му - то наистина ми се вижда по-удачно това да стане на майтап, макар и не точно с моите думи, ако ви се вижда прекалена шегата. Той и без това се взема много насериозно и ще се впрегне.

Между другото, предаването Тази сутрин на 1. 08 беше с Ани Цолова; Бареков беше в отпуск тогава. Това в случай, че се използва някъде закачката - да не стане грешка.

# 42
  • Мнения: 1 896
Съгласна съм, че доста сериозно и суховато се получи, па и дълго. И аз също мисля, че е по-добре да има шега, дори това ми беше изходната идея, просто като седнах да пиша за неща които смятам за сериозни и не ми се получи майтапа нещо.
Предложете как, а пък аз ще помагам доколкото мога.
Съгласна съм също, че би било супер някой баща да се изкаже по темата. Защо пък на бащите мнението да няма стойност? Аз мисля, че има поне толкова стойност, колкото и на майките. А и ще му се обърне повече внимание, защото такова нещо не е чувано досега у наше село - баща да има информирана позиция по тези въпроси.
А относно това къде да бъде поместено във вестника, не мисля че може да се надяваме на кой знае какво.

# 43
  • София
  • Мнения: 2 901
Ние говорехме снощи и той прие идеята, ама аз виждам, че друга вълна се е заформила тук, но пак "родих" нещо - няма значение на коя страница в същия вестник, но се публикува интервю с Мавриков по повод на това, че за една седмица е бил детегледачка на дъщеря си (което си е пълната истина - вече и забележки ми прави  Crossing Arms). Та то хубаво ще се плъзне това интервю по някои интересни неща - кое как прави, как протича деня, с какво я забавлява и т.н. но ще се вметне и един въпрос за кърменето, който после ще прерастне в още 1-2-въпросова дискусия за подкрепата на бащата, неговата осведоменост за ползите от кърменето, въпреки трудностите и т.н.

 Naughty Ама - от вас въпросите за интервюто и връзките с вестника за публикуването! Всъщност въпросите зависят от мястото, което ще могат да заделят  Thinking

# 44
  • Мнения: 631
тоя бареков / нарочно го пиша с малка буква / само крещи   "имаме новина имаме новина" ами да пропрочете малко и да се пообразова ...
а майката на това бебе като не ще да го кърми да не се оправдава че и трябва мерилка колко е изяло ....
да ви кажа чесно склонна съм да приема майки които казват "не ми се кърми" , "искам свобода", "пуши ми се " и други такива и "не искам да кърмя" - защото все пак кърменето е въпрос на личен избор , НО такива които се оправдават със реплики като спряла и кърмата бебето не и харесвало кърмата или не знаеш колко е изяло направо ме вбесяват ................. 

освен това на всички АМ и други бебешки храни  пише с ЕЙЙЙЙ такива букви
КЪРМАТА Е НАЙ ДОБРА ЗА ВАШЕТО БЕБЕ

Общи условия

Активация на акаунт