Бареков бил против кърменето...

  • 3 066
  • 73
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 447
Та то хубаво ще се плъзне това интервю по някои интересни неща - кое как прави, как протича деня, с какво я забавлява и т.н. но ще се вметне и един въпрос за кърменето, който после ще прерастне в още 1-2-въпросова дискусия за подкрепата на бащата, неговата осведоменост за ползите от кърменето, въпреки трудностите и т.н.

Ох... ама то не е само кърменето, според мен. Неизползването на детска седалка е много сериозен проблем. Аз лично не бих са зарязала и четиримесечното бебе, за да хукна на почивка, но хайде, това си е мое виждане. Абе мойто мнение е, че публичните личности не бива да си позволяват да дават лош пример (визирам по-скоро столчето) и в този смисъл ми се ще малко повече да бъде скастрен. В неговия случай нищо не оправдавава неизползването на столче - едва ли няма пари да си го купи. И изобщо не ми е жал, че жена му не е могла да кърми - млади, образовани и с добро материално положение хора, 100% имат компютър в къщи - ами да са потърсили информация, вместо да лежат на двуседмичния свекървински курс Twisted Evil

# 46
  • Мнения: 980
Ето малко мои корекции


Уважаема редакция,
Уважаема г-жо Хюсеин,

с интерес прочетохме интервюто с вашия колега от БТВ Николай Барековв (броя от 19.08.06). Ние кърмещите майки от интернет форума “Кърмене и захранване на бебетата” към интернет портала за родители bg-mamma.com смятаме, че в материала има истинска новина. .... (цялото изречение на Емем)
Да, подкрепата на бащата в  начало е решаваща. Много съжаляваме, че на г-н Бареков е липсвала информираност и убеденост за да помогне на съпругата си и заедно да се справят с неминуемите пречки в началото.

Що се отнася до цитираното в статията изказване на г-н Бареков, че храненето от шише е по-добро за бебето, приемаме го само като емоционално твърдение, целящо да успокои съпругата му. Добре известно е, че майчиното мляко е най-добрият източник на хранителни вещества, иммунна защита, топлина и ласка за всяко бебе. Ако имахме възможност да попитаме малкия Николай какво предпочита, той със сигурност би избрал този вариант. Всяко бебе се ражда с желанието да суче и всяка майка може да кърми, стига само да й се осигурят адекватни условия, информация и подкрепа.

Надяваме се г-н Бареков оценява ролята си на публична фигура, дори когато дава интервю като баща. От своя страна ние сме готови да ги подкрепяме и да им съдействаме със съвети и да помагаме с всички сили. Готови сме също да гостуваме на г-н Бареков в неговото предаване, за да помогнем с информация и личен опит на всички зрители, които желаят да отглеждат децата си по най-добрия и най-естествен начин.

# 47
  • Мнения: 3 161
Ние говорехме снощи и той прие идеята, ама аз виждам, че друга вълна се е заформила тук, но пак "родих" нещо - няма значение на коя страница в същия вестник, но се публикува интервю с Мавриков по повод на това, че за една седмица е бил детегледачка на дъщеря си (което си е пълната истина - вече и забележки ми прави  Crossing Arms). Та то хубаво ще се плъзне това интервю по някои интересни неща - кое как прави, как протича деня, с какво я забавлява и т.н. но ще се вметне и един въпрос за кърменето, който после ще прерастне в още 1-2-въпросова дискусия за подкрепата на бащата, неговата осведоменост за ползите от кърменето, въпреки трудностите и т.н.

 Naughty Ама - от вас въпросите за интервюто и връзките с вестника за публикуването! Всъщност въпросите зависят от мястото, което ще могат да заделят  Thinking

Не бе, същата вълна е - нека има статия и за един баща от другия тип. Базилиск, дали можеш да напишеш писмото пак, но малко по-неагажиращо, всички знаем, че имаш лека ръка   Laughing, и да покажеш, че са дали неподходящ пример за баща и че бихме могли да предложим интервю с баща от "другия" тип - информирания? Ако друг някой има познати във вестника - да свирка. Нямам идея как да стигнем до тях, но определено едно интервю с Мавриков е добра идея и ще е контрапункт, макар и не явен, на предната статия.

Една молба - нека не сме прекалено остри с Бареков, представете си, че той, жена му или негови близки четат тук? Като са публични личности, не са от желязо - и на тях ще им стане гадно така да ги плюят. Да не говорим, че имаме желание да правят още предавания в БТВ за кърменето - нека не тръгваме с рогата.

P. S. С Мама Моник сме писали едновременно!  Grinning  Харесва ми олекотеният вариант. Дали да не добавим, че предлагаме на вестника интервю с друг известен татко от нашите редици, който е запознат с новите тенденции в кърменето? Не знам как ще прозвучи това - помагайте!

# 48
  • Мнения: 3 447
Една молба - нека не сме прекалено остри с Бареков, представете си, че той, жена му или негови близки четат тук?

Съмнявам се - едва ли щяха да говорят (и действат) така Wink

# 49
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
Една молба - нека не сме прекалено остри с Бареков, представете си, че той, жена му или негови близки четат тук? Като са публични личности, не са от желязо - и на тях ще им стане гадно така да ги плюят. Да не говорим, че имаме желание да правят още предавания в БТВ за кърменето - нека не тръгваме с рогата.

Освен писаното от Емем - както Райка по-горе пише, кърменето е и трябва да е въпрос на личен избор. Т.е. важно е да се разпостранява правилна информация за него, а не да се скача срещу някой, решил че това не е за него. Нали?

# 50
  • Мнения: 667

Сетих се за тези прекрасни думи:

Това е избор на родителите. Вярно е. Но нарочно да стоиш настрана от процеса внушава, че онзи „балансиран” списък е верен. В скорошна статия в списание Parenting един педиатър коментира: „Когато посещавам за първи път новородено в болницата, питам „Кърмите ли или храните с формула?” Ако майката каже, че храни с формула, кимам и казвам ОК и минавам на следващия въпрос. Да подкрепяш родителите означава да ги подкрепяш в каквото и решение да вземат; не се втурваш след раждането да обясняваш, че правят ужасна грешка и лишават и себе си, и детето”.

# 51
  • Мнения: 3 447
Аз не скачам срещу решението на Бареков да не кърми Wink, а срещу изказването, че "АМ е по-добро за бебето", което е явна лъжа - все едно да заявиш, че е по-добре да ти присадят свински черен дроб, отколкото да си караш с твоя собствен. Само че една явна лъжа, изречена от публична личност, ползваща се с известен авторитет, много лесно може да се приеме за истина.

# 52
  • София
  • Мнения: 2 901
Момичета, имам някаква идея за въпросите на интервюто, но да го провеждам ли? Имам много работа в момента и не ми се захваща с нещо, което може след 2 поста да се окаже, ме не е трябвало да се прави въобще или че няма бъдеще хич...

# 53
  • Мнения: 14 654
за изказването на бареков научавам от тук Simple Smile
вярно е , че като публична личност ще бъде чут от много хора, но все пак всяка една майка има мозък за разсъди кое предпочита за своето дете. бареков, доколкото прочитам, не говори за бебетата по принцип, а за собственото си дете и за това, че жена му е имала проблеми с кърменето. представете си , че наистина е по-добре за тяхното семейство това разрешение?

в крайна сметка всеки който прави нещо ,само защото еди кой си, когото много харесва го прави е папагал Simple Smile

отделен е въпросът, че журналистите не са консултанти по кърмене и думите им по въпроса в никой случай не са съвети  Wink
така че не виждам смисъл да се вбесявате от това, че въпросният човек дава на бебето си ам и вода

# 54
  • София
  • Мнения: 2 901
за изказването на бареков научавам от тук Simple Smile
вярно е , че като публична личност ще бъде чут от много хора, но все пак всяка една майка има мозък за разсъди кое предпочита за своето дете. бареков, доколкото прочитам, не говори за бебетата по принцип, а за собственото си дете и за това, че жена му е имала проблеми с кърменето. представете си , че наистина е по-добре за тяхното семейство това разрешение?

в крайна сметка всеки който прави нещо ,само защото еди кой си, когото много харесва го прави е папагал Simple Smile

отделен е въпросът, че журналистите не са консултанти по кърмене и думите им по въпроса в никой случай не са съвети  Wink
така че не виждам смисъл да се вбесявате от това, че въпросният човек дава на бебето си ам и вода

И аз научавам от тук, но ще се поразровя някъде и ще видя как стоят всъщност нещата. Но ако и ти попрочетеш мненията по-напред, ще видиш, че главно хората тук се възмущават от това, че има следния цитат:
"Даже е по-добре за детето с адаптираното мляко, защото иначе никога не знаеш дали се е нахранило, стигнало ли му е. Така с шишето винаги сме наясно колко е хапнало", обяснява авторитетно таткото, който след 4 месеца вече се чувства врял и кипял в бебешките неволи.

Аз също подкрепям избора на майки, които изтъкват като повод за отбиването неща като "не си доспивах, нямах личен живот, болеше ме и страдах и т.н". Никоя майка не е длъжна да минава през всичко това, особено след като адаптирните млека са измислени отдавна и са доказано невредни. Но да се твърди, че по някаква си причина АМ е по-добро за детето, въпреки че на всяка опаковка АМ пише точно обратното, още повече да е изтъква такъв довод в полза на АМ мисля, че е особено недопустимо за медийна личност. Не можеш и да ме убедиш, че няма да има майки, кито да му повярват и да последват пример им. Не защото са папагали, а защото му имат доверие.

# 55
  • Мнения: 14 654
прочетох цялата тема  Wink.
мисля, че в този цитат:  "Даже е по-добре за детето с адаптираното мляко, защото иначе никога не знаеш дали се е нахранило, стигнало ли му е. Така с шишето винаги сме наясно колко е хапнало "
не се оспорват предимствата на кърмата пред адаптираното мляко. всъщност никъде не се споменава думата кърма. просто за човека явно е важно количеството, за качеството не се споменава нищо (не се заяждам, така си тълкувам текста)

# 56
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Неправилно го тълкуваш... newsm12

# 57
  • Мнения: 980
Какво толкова му тълкуваме. Пишем едно лековато писмо, като направим корекции върху коригираният текст на Басилик и го изпращаме. Лековато и вярно.

Форума не е само за  организация на всенародни кампании. "Прочетохме това и смятаме... " Можем да си кажем мнението, обективната истина и нещо за ролята на публичната личност, нали?

Всеки има право и ние също.

Последна редакция: пт, 25 авг 2006, 22:27 от mama monik

# 58
  • Мнения: 3 161
Какво толкова му тълкуваме. Пишем едно лековато писмо, като направим корекции върху коригираният текст на Басилик и го изпращаме. Лековато и вярно.

Форума не е само за  организация на всенародни кампании. "Прочетохме това и смятаме... " Можем да си кажем мнението, обективната истина и нещо за ролята на публичната личност, нали?

Всеки има право и ние също.

Подкрепям. Кой ще пише? Предлагам basilisk и mama monik да се заемете, ако имате време, и да пуснете едно писъмце от името на майките от форум Кърмене и захранване на бг-мамма. И евентуално приложение - Отвореното писмо, като подчертаете призива към медиите.

Цитат
Момичета, имам някаква идея за въпросите на интервюто, но да го провеждам ли? Имам много работа в момента и не ми се захваща с нещо, което може след 2 поста да се окаже, ме не е трябвало да се прави въобще или че няма бъдеще хич...

Валентина, хубава е идеята за интервюто - не се отказвай. Но не е нужно да стане незабавно, щом като си натоварена. Да изчакаме и отговора от редакцията мисля - може пък да проявят интерес, ако им пуснем мухата за друг татко... А и не знаем кой ще осъществи връзката с редакцията и да уговори подобно интервю. След като имаме уговорка, може би ще е по-уместно да се мисли конкретно какво да има в интервюто, а?

Хайде помагайте да уредим контра интервю от един информиран "кърмещ" татко!

# 59
  • Мнения: 11 823
Браво! Подкрепам! А, ако има нужда от помощ, свиркайте!

Общи условия

Активация на акаунт