Права на децата ни с ТЕЛК - 3

  • 47 496
  • 789
  •   1
Отговори
# 210
  • софия
  • Мнения: 2 542
Месечната добавка за деца с трайни увреждания до 18-годишна възраст зависи от степента на увреждането:
над 90% - 930 лева;
от 71% до 90%, 450 лева;
от 50% до 70,99%. 350 лева.
Днес излезе решението- 50% Предполагам , че самото число 50 влиза - не е от 51%.- За 3 години е решението.Дъщерята е на 17г. и 1 месец. Според вас помоща до 18год ли е точно или докато завърши образование.Нещо не ми е ясно????

# 211
  • Мнения: 5 679
Помощта е до 18 години или най-много до 20, ако детето се обучава, но не повече. Синът ми ноември направи 18 години и още си получава помощта, тъй като е ученик.

# 212
  • Мнения: 16
Здравейте, този месец за пръв път трябва да ни преведат помощ. С телк решение сме. Някой има ли представа на коя дата ги превеждат? Благодаря предварително.

# 213
  • София
  • Мнения: 5 952
Здравейте, този месец за пръв път трябва да ни преведат помощ. С телк решение сме. Някой има ли представа на коя дата ги превеждат? Благодаря предварително.

След 15 число на месеца, т.е. очаквайте в следващите дни.

# 214
  • Мнения: 228
Аз днес имах превод,банка ДСК.

# 215
  • Мнения: 63
Подадох документите за изплащане на помощите за ТЕЛК 50% на сина ми, който е на 3 години, в началото на декември месец миналата година към социалните по местоживеене. По-точно 3.12.2020. Към момента все още нямам изплатена сума. Има ли вероятност да съм объркала нещо или търпеливо да изчакам и идната седмица, ако не получа нищо, да отида да направят проверка?

Благодаря предварително за отговора!

# 216
  • софия
  • Мнения: 2 542
Изчакай 2-3 дни от другата седмица.Би трябвало всички банки да ги преведат до тогава.

# 217
  • Мнения: 12 108
Отидете и си вземете решението от АСП. Различните банки и райони по различно време правят преводите, някъде вече са получени, другаде ще останат за начало на следващата седмица.

# 218
  • Мнения: 11 924
След 16 часа в ОББ още нямах превод.
Момичета, не помня, ама ние имаме още една година до новото явяване. Т.е януари подавах. Нали не се подава всяка година или греша?

# 219
  • Мнения: 2 068
А по повод на винетките, ако ТЕЛК е изтекъл, но човек се възползва от правото си на служебно удължаване на ЕР, поради извънредната епидемична обстановка, ще важи ли стария ТЕЛК и за винетките, т.к. май за синия талон не важи. Има ли някой запознат?
Да, важи, при нас е така.

Благодаря! Подадохте си документите с изтеклия ТЕЛК и не са правили проблем? Нещо по-специално изискваха ли?
Не, той мъжът ми ходи, но нищо не са казали.

# 220
  • Мнения: 128
Здравейте,

Има ли и други, които получават Телк обезщетенията в ОББ и нямат още налична сума?

# 221
  • Мнения: 11 924
Аз. Днес не съм проверявала, но до събота на обед ги нямаше. Майка ми също е с ТЕЛК, пенсионерка е на 88г и още в петък си получи в ДСК обезщетението за ТЕЛКа.
Сега четох в друга тема, че парите за нашите деца се бавели и можело да ги изплатят чак в края на седмицата.

# 222
  • софия
  • Мнения: 2 542
Здравейте,

Има ли и други, които получават Телк обезщетенията в ОББ и нямат още налична сума?
Имате ли превод от OBB?Аз не!!

# 223
  • София
  • Мнения: 38 431
Аз съм в ПИБ и още нямам превод!

# 224
  • Мнения: 5 679
След 16 часа в ОББ още нямах превод.
Момичета, не помня, ама ние имаме още една година до новото явяване. Т.е януари подавах. Нали не се подава всяка година или греша?
Не се подава всяка година! Само при ново решение.

Общи условия

Активация на акаунт