Боя за коса - Blond47 - Клуб на блондинките

  • 31 342
  • 757
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 7 898
Цвета изобщо не е лош. Имай предвид, че дори да постигнеш сивеещо русо, след няколко измивания сивеещо също пада и трябва да се цапаш с тонери и т.н. В повечето случаи от това което съм виждала след мацане с тонери е неравномерно боядисана коса с зелени оттенъци. Така че по- добре си остани с този цвят.

# 286
  • София
  • Мнения: 974
Имам въпрос към ползвалите Permesse. В инструкциите пише , че времето за престой е между 45-90 мин. Май за първи път виждам толкова много време, или не съм обръщала внимание преди. С всички бои стоя около 45 мин. Та въпросът ми е: някоя от вас преседявала ли е максималното време? Да не си събирам косата в пликче после? ( намазала съм само корен)

# 287
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 413
Аз стоя 40 минути с тази боя.

# 288
  • Мнения: X
Зависи от нюанса. Ако е силно изсветляваща като нищо може да е 90 минути.

# 289
  • София
  • Мнения: 974
Да, такава е -12.131. Седях 45 мин само корен, облях дължините с разредена боя и поседях още 10-15 мин. В корените съм жълта, та жълта. Иначе добре изсветлява, с друга боя толкова светли не са ми ставали, но това жълтеене Sad  Сега пак ще се чудя с какво да мажа да ги тонирам.

# 290
  • Варна
  • Мнения: 7 702
С какъв оксидант това? Коректор в боята ми реши проблема с жълтеене и рижавееене на мен.

# 291
  • София
  • Мнения: 974
12%
С 9 не смея да пробвам,  ниво 5 ми е естествената коса, с упорит червен пигмент.
Коректор съм ползвала само веднъж,  на Ion ( мисля, че тук ги няма ) , сложих 1 см и станах метално сива Simple Smile От тогава не съм експериментирала, но може би трябва да опитам, благодаря за подсещането.

# 292
  • Варна
  • Мнения: 7 702
Моята коса е на периоди. В момента съм направо скандално руса Grinning и то с 9.1 и 90.2 на OWAY с 12% оксидант . Коректора обаче е задължителен.

# 293
  • Мнения: 2 840
С Permesse аз стоя 45 Мин. Правя се с 9.176 с оксидант 6%

# 294
  • София
  • Мнения: 779
Моята коса е на периоди. В момента съм направо скандално руса Grinning и то с 9.1 и 90.2 на OWAY с 12% оксидант . Коректора обаче е задължителен.

Какъв коректор слагаш и по колко?
Коректора във всяка боя ли се слага?
Казах на фризьорката, че ще купя пигменти и тя категорично отказа да ги слага в боята.

# 295
  • Мнения: 1 600
Искам и аз да си купя коректор,който да е стандартен и да мога да го добавям към всякакви бои. За корени колко се слага към студени,пепелни бои,но просто колкото да подпомогне убиването на жълтото,не да става прекалено сиво..Принцес,ми дай снимки да те видим де

# 296
  • Варна
  • Мнения: 7 702
Ползвам син коректор на Jungle Fever от...сигурно 2-3 години с всякакви бои. Амонячни,безамонячни все тая с всичките е едно и също.Няма никакъв шанс да купувам нов коректор всеки път като сменя боята безумно бавно се хаби.
Кристина на снимки косата ми не е нещо по-различно от обикновено,но на живо определено е по-руса Grinning особено кичурите около лицето.

# 297
  • Мнения: 604
И аз също бих пробвала да прибавя коректор при матирането с боя и се чудя дали да не забърша 0.1 или 0.7 (което ми се струва малко риск в момента Grinning )
А да ви попитам, като гледам клиповете на Mounir, доста често изсипват една купичка със силно жълто/оранжева оцветена течност..това предполагам е смесица за обливка + коректор (нещо от порядъка на 0.3), а след това косата изглежда с перлен нюанс? Open Mouth Тотално ме обърква това Smile  Или тук може би се разчита на принципа..клин-клин избива?

# 298
  • Мнения: 1 600
А колко се добавя за корени?

# 299
  • София
  • Мнения: 779
Ползвам син коректор на Jungle Fever от...сигурно 2-3 години с всякакви бои. Амонячни,безамонячни все тая с всичките е едно и също.Няма никакъв шанс да купувам нов коректор всеки път като сменя боята безумно бавно се хаби.
Кристина на снимки косата ми не е нещо по-различно от обикновено,но на живо определено е по-руса Grinning особено кичурите около лицето.

За махане на жълто в корен, не се ли слага лилав коректор? И колко се слага?

Общи условия

Активация на акаунт