Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Екопътеки и всякакви приятни разходки- тема 2

• 32 254
  • 444
  •   1
Отговори
# 435
  • някъде ... тук ...
Тесен, но хубав нов асфалт, до около километър преди мечките. После е насипан и трамбован земен път. Минава се от всякакви коли.

Последна редакция: нд, 22 ное 2020, 16:38 от ЕлиТ

# 436
  • 1st floor
Детето дава зор да ходим днес до с. Чавдар. Какво друго може да се види интересно в околността?

# 437
Ако не сте ходили в Панагюрище- в момента в тамошния музей е оригиналът на Панагюрското съкровище( има и интересна етнографска експозиция). Само, предупреждавам, че пътят през Панагюрските колонии е доста нагънат и надупчен и това доста забавя придвижването. Иначе и Копривщица не Ви е далеч, но то зависи и от коя страна идвате....
Аз, да похваля едно много приятно място за разходка, близо до Пловдив. Над с. Извор има пътека до Момини скали- много красиво място със страхотни гледки към Храбрино и Пловдив. Не е точно екопътека, но си има табелки( отскоро, някой ентусиаст е сложил...защото последно ходихме в края на август и тогава още нямаше). Има и  параклиси по пътя, чешмички, места за пикник...става и за по- кекави туристи и за малки деца. До скалите се стига и откъм Храбрино, но пътеките от тази страна са по-стръмни. Близо до скалите, по пътеката за х. Здравец( не сме я минавали, щото ни предупредиха, че бил по- дълъг прехода) има естествено езеро- струва си да се види.....не е нещо забележително, но е красиво и на изненадващо място.

# 438
  • Там където
Детето дава зор да ходим днес до с. Чавдар. Какво друго може да се види интересно в околността?

Добре е да минете по подбалканския път- вероятно сега е супер през есента. Язовир Смолско е много приятен и стават супер снимки Simple Smile Ако малкият е вече ученик вижте и Клисура (преди Копривщица), ще му бъде интересен музея и огромната статуя на Боримечката на входа на града.

Последна редакция: нд, 22 ное 2020, 19:04 от Qaki

# 439
Редактирам се- оригиналът на Панагюрското съкровище е  бил там до ноември( не разбрах до коя дата), но дори и вече да не- копието е там.

# 440
Момичета, мисля да посетя Овчарченски водопад до Сапарева баня. Пътеката обаче е много кратка и искам да я комбинирам с още нещо, за да се раздвижа повечко. Ще ида до Ресиловски манастир, но то и там няма ходене. Сещате ли се нещо(ако не е най-популярно още по-добре), което да не е на повече от 20-25км от Сапарева Баня? Някаква пътека? В Интернет видях Екопътека на приказките, но ми се струва смотана.Някой ходил ли е?
П. С: Ходила съм по екопътека Самоковището, водопад Бистрица, Стобски пирамиди и Рилски манастир, които са горедолу в района,та те отпадат.

# 441
  • Велико Търново
Анелия, не знам откъде ще тръгваш. Ако не ти е далеч погледни района на Бобошево- Руенски манастир, връх Бобошевски руен. Малко е над 25км от Сапарева баня, но като спомена Стоб се сетих,тъй като Бобошево е близо до него.

# 442
Здравейте, бихте ли споделили дали сега е подходящо времето  за Вазовата пътека и някакви препоръки? А местенца за хапване наоколо 🤗?

Според нас това е лек и приятен маршрут. Може и ноември да се отиде, стига да не вали.
За хапване ние ползваме горе в селото, направо, като се качим - първото заведение след пътеката със стълбите с перилата, в дясно.

# 443
Здравейте, бихте ли споделили дали сега е подходящо времето  за Вазовата пътека и някакви препоръки? А местенца за хапване наоколо 🤗?

Според нас това е лек и приятен маршрут. Може и ноември да се отиде, стига да не вали.
За хапване ние ползваме горе в селото, направо, като се качим - първото заведение след пътеката със стълбите с перилата, в дясно.

Скоро един познат каза, че водопадът е напълно пресъхнал. Има вода само на пролет.

# 444
Есента си е сух сезон. За сега не знам как е, но повечето пресъхват още ранна есен.

Общи условия

Активация на акаунт