Как и колко чистим?

  • 4 706
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 517
Като си стоях в къщи прах, прахосмукачка, стирка...всеки ден. Сега малко през просото я карам, но пак се старая.

# 16
  • Мнения: 6 167
проблемът на това да живееш в къща на 2 етажа е, че таман свършиш с някоя стая например и трябва да се връщаш обратно, разхождаш се като идиот нагоре-надолу!
Това е кошмар, от който изход няма. ( има де, чакам да излязат домашни роботи).
Та, въпроса как и колко не важи, но да кажем, че 1 път в седмицата правя по-основни неща.
Откакто измислиха печките, които са като огледало и това правя нон стоп!  #Cussing out #Cussing out През цялото останало време обаче все съм с парцала заради нещо.
Още повече , че къщата ни е покрита с бял теракот и виждам всяка паднала троха, косъм или прах. Не съм чистница, но определено не мога да търпя голям хаос и мръсно. Имам доста нисък праг на поносимост, май се превръщам в майка си. о, боже.  Whistling Whistling

# 17
  • Мнения: 2 040
Всеки ден, откакто проходи детето   Laughing
Всъщност това ми стана ежедневие - прахосмукачка, миене на под, на баня, на тоалетна, прах, а вляза ли в кухнята да готвя - после какво ме чака  ooooh! Laughing Освен това по цял ден мотане от стая в стая, няма как да не видя и нещо друго ... Като почна работа обаче, едва ли ще е така ..  Wink
А мечтая за къща, аз на един апартамент робувам нон - стоп, та за чий ми е къща  Laughing

# 18
  • Мнения: 533
Чистя основно в един от почивните дни, през друго време гледам просто да е подредено. Като си спомня, докато ми беше малко детето и аз чистих всеки ден, как съм издържала  newsm78

# 19
  • Мнения: 3 371
Бърша прах и пускам прахосмукачка всеки ден , пералнята и тя върти през ден , а прозорци мия на два месеца веднъж. Опс- излъгах- не ги мия аз , а мъжът ми !А по повод използването на блу - меджика , домашните ми се смеят , че съм изтъркала фугите на теракота от миене и силни препарати ! newsm79

# 20
  • Мнения: 293
Пускане на прахосмукачка и бърсане на подовете всеки ден, а бърша прах през ден.Прозорците ги мия през два месеца (и след това винаги вали) или ако се намери помощник по-често.Банята -т.е. плочките се чистят от мъжът ми.

# 21
  • Мнения: 9 903

Преди месец решихме да направим договор между сина и нас. .... По този начин в събота си получава паричките, които си е заработил, а ние сме доволни от неговата поддръжка. Така хем вълка сит, хем агнето цяло.
сериозно? Колко си докарва на седмица?

# 22
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 826
Ауууууу Embarassed, всички които сте писали до сега сте големи чистници, или аз съм по-мързелива  Blush
Прахосмукачка пуска мъж ми, много рядко аз.
Тъй, тъй.
Върша достатъчно други неща, че и с омразното чистене да се занимавам. Основно ме отвращава почистването на водния филтър на прахосмукачката. Когато пускам аз (защото чистя все пак доста по-добре от един мъж), го правя с уговорката той да почисти прахосмуча след мен.
Но да помета - по може.

# 23
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Аз чистя веднъж на седмица.. понякога ме замества мъжа ми.. Peace
 
Аз съм същата - веднъж седмично....

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 709

Преди месец решихме да направим договор между сина и нас. .... По този начин в събота си получава паричките, които си е заработил, а ние сме доволни от неговата поддръжка. Така хем вълка сит, хем агнето цяло.
сериозно? Колко си докарва на седмица?


Не е някоя голяма и крупна сума. Но като се има предвид, че е на 9 години и вместо да му давам всеки ден дневни, в крайна сметка той пак толкава получава, но на куп и се чувства горд, че си има негови пари. Не че дневните не са си негови, но пък и един психолог беше казал да учим децата си, че не всичко е даденост и дори вафлите да ги даваме срещу нещо.

# 25
  • Мнения: 5 539
Основно ме отвращава почистването на водния филтър на прахосмукачката.
Ето това е едно от най-неприятните неща на чистенето Sick И все пак не е като да събираш 2 месеца всичкия си прахоляк в хартиена торба

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Аз ходя на работа и чистя основно веднъж седмично, ама в тези жеги си е направо самоубийство. Един ден през седмицата, пускам прахосмук, забърсвам праха и минавам подовете със стирка.
И всеки ден да чистя, пак не си личи Crossing Arms

# 27
  • Мнения: 9 903
а какво значи основно чистене?

# 28
  • Мнения: 396
Горе-долу през ден/два пускам прахосмукачка и бърша пода  Thinking
И аз така!!

# 29
  • Мнения: 7 837
Не робувам на санитарната система. С толкова много забавления навън, е абсурд да тичам из къщи и да бърша прах или мета  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт