Моля за съвет- хранене на новородено чрез изцеждане

  • 1 844
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте, мами.
Малко съм объркана и имам нужда от съвет от мами с опит. Наистина не намерих информация за хранене при новородени чрез изцеждане. Попадам само на статии свързани с кърмене и адаптирано мляко. Имам нужда от информация, а именно колко мл кърма трябва да давам на бебчо. Бебчо е на 11 дни и тежи около 3.500. Не кърмя, а се изцеждам. При хранене, стоплям на бебчо около 80-90 мл, но никъде не пише дали количеството е нормално. Знам, че това е нормално количество при АМ, но никъде не срещам информация за кърмата. Благодаря предварително! 💐

# 1
  • Мнения: 1 605
https://m.bg-mamma.com/?topic=1201651.msg40874404#new
Попитай тук. Но от опит ти казвам опитай да закърмиш. Големия син не можах да кърмя. Малкия изцеждах- ад шест месеца издържах. Дъщеря ми кърмих 1 год.

# 2
  • Мнения: 134
Моето бебе се хранеше чрез изцеждане. Изпиваше по 60 мл. (кърма) и аз много се притеснявах,че не й стига. Но ето вече е на 1г.6м и тежи 12 кг. Колкото иска-толкова ще изпива,не го насилвай

# 3
  • Мнения: 12 770
Не може ли да си го кърмиш? Ще ти спести много главоболия! Кърменето е благодат и за майката, и за бебето. Това привикване към шише може и да ти попречи за кърменето, понеже сукането изисква малко по-голямо усилие, защото на шишето е по-голям отворът, но едва ли е съвсем невъзможно да се мине на кърмене от шише.
Според мен, изцеждането е за по-особени случаи, например ако трябва някъде да ходиш и оставяш бебенцето на някого.

# 4
  • Мнения: 2
Здравейте незнам дали въпросът ми е за тук но ще се радвам ако някой може да ми помогне . Храним се вече 3+ Месеца  чрез изцедена кърма до преди седмица кърмата си вървеше с хубава струя от няколко дена едвам цедя имам кърма но струята е слаба или почети я няма може ли съвет на някой случвало ли се е и ако да сака да увелича струята метох за лацитин но нз дали да пия затова моля за съвет.Благодаря

# 5
  • Мнения: 2
Здравейте незнам дали въпросът ми е за тук но ще се радвам ако някой може да ми помогне . Храним се вече 3+ Месеца чрез изцедена кърма до преди седмица кърмата си вървеше с хубава струя от няколко дена едвам цедя имам кърма но струята е слаба или почети я няма може ли съвет на някой случвало ли се е и ако да сака да увелича струята метох за лацитин но нз дали да пия затова моля за съвет.Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт