Пропанолол

  • 13 899
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 291
Скромното ми мнение е, че в случая Пропранололът е малко прибързано решение. Надя1 сама казва, че всичко е започнало след силен стрес. Явно още не се е отърсила от емоциите. Синусовата тахикардия е неприятно състояние, но използването на блокери срещу нея е крайно решение. Идеята да се кара колело и да се плува е добра. Разходки, излети, пазаруване и всички други женски глезотии (а списъкът е безкраен) помагат много като психотерапия за премахване на стреса. А премахне ли се стреса ще изчезне и сърцебиенето - без Пропранолол. 

# 16
  • Мнения: 17 407
Хитко, "невежата", която те учи е лекар, доколкото знам-  бъдещ кардиолог... Аз работя в друга област и нямам претенции д азнам много за сърдечните заболявания, но все пак имам понятие от неселективни бета- блокери. Ти обаче прекаляваш... Айде слез на земята, аман от всезнайковци!

# 17
  • Мнения: 1 116
kozlyo e мъж , или е с такова име поне.А ако е лекар много лошо говори за него,че е съгласен с предписания пропранолол за "сърцебиене".А ако става кардиолог - казвай бързо как се казва да не ни се наложи да ходим при него.    Wink

# 18
kozlyo e мъж , или е с такова име поне.А ако е лекар много лошо говори за него,че е съгласен с предписания пропранолол за "сърцебиене".А ако става кардиолог - казвай бързо как се казва да не ни се наложи да ходим при него.    Wink

Пропранолол (бета блокерите като цяло) са подходящи при НАДКАМЕРНИ тахикардии, екстрасистоли, палпитации, които нарушават нормалното ежедневие на пациента - т.е., изобщо не е погрешно изписването на пропранолол при "сърцебиене", т.к. думичката "сърцебиене" се употребява от лаици като синоним на тахикардия и/или екстрасистолия.
Примери за надкамерни аритмии има много - стрес, хипертиреоизъм, WPW синдром и т.н.......

# 19
  • Мнения: 286
Доколкото знам всеки човек получава "прескачания" на сърцето. Някои обаче ги усещат по-силно, докато други не. Аз също съм с по-лабилна нервна система, и доста често и силно ги усещам. Изследвана съм за какво ли не, в крайна сметка ми казват, че е на нервна почва - синусова аритмия. А атенолол ми е предписан само при нужда - 1/4 от 0,25 мг. Иначе физическата активност може и да помага, но когато се чувствам като парцал и сърцето ми подскача отвътре хич не ми е до плуване, бягане, колело и т.н. И тогава единственото спасение са медикаментите. Поне аз друго бързодействащо не съм открила. Щото когато детето ми реве до мен и иска грижи, не мога да хукна да плувам примерно ... Cry

# 20
  • Мнения: 1 080
Не  можеш да  плуваш  но  докато  спи  спокойно можеш  да  си направиш  някаква  серия  от  упражнения .Всеки  сам изибира  .На  мен  сърцето  ми  блъскаше  със  150 удара  и  нагоре  имах  екстрасистоли е  помогна  ми само и  единствено  спорта  и  по- честите  срещи  с  природата .Не е казано  ,че  трябва  да  плуваш  прави  това  което  можеш  и  ти  харесва на  някой  им  харесва  да  пият  хапове нищо  против  нямам. Peace

# 21
  • Мнения: 353
kozlyo e мъж , или е с такова име поне.А ако е лекар много лошо говори за него,че е съгласен с предписания пропранолол за "сърцебиене".А ако става кардиолог - казвай бързо как се казва да не ни се наложи да ходим при него.    Wink
Със сигурност няма да ти се наложи да идваш при мен,психиатрите ще се повеселят с теб! Laughing
А за пола,имам мустаци,изпъкнала адамова ябълка и 3 У-хромозоми-да не ме срещаш в тъмното Joy.
Нямам намерение да ти изнасям лекции по кардиология,нещата са доста сложни,пък ти като гледам си го проспал тоя раздел,както и новостите около лечение на сърд.недостатъчност,някои форми на стенокардия.
По темата,явно Надя има функционални екстрасистоли(надявам се,че е изключено органично сърдечно заболяване,както и някои форми на пароксизмална надкамерна тахикардия при допълнителни връзки).Ако й създават неприятни субективни усещания,не са се повлияли от немедикаментозен режим,както и от някои седативни средства,чак тогава може да се прибегне до бета-блокер.

Последна редакция: чт, 24 авг 2006, 11:45 от kozlyo

# 22
  • Мнения: 255
Благодаря на всички който са ми отговорили.Най-много ме претеснява това,че два пъти получих незнам как да ги нарека кризи ли  незнам-първо ми прескочи сърцето след което получих силно сърцебиене в продължение на 5 10 минути.Та това което ме претеснява е дали това е опасно.Питах лекаря но той не ми даде някакво обяснение каза ,че най вероятно съм по страхлива.

# 23
  • Мнения: 353
Така както го описваш екстрасистола отключва пристъпна непродължителна тахикардия,най-вероятно надкамерна,но тук може само да гадаем.Не написа резултата от Холтер-а,какви са ЕС,колко чести са,какъв клас по Лоун са?

# 24
  • Мнения: 255
Правена ми е само обикновенна кардиограма и лекаря ми каза ,че сърцето ми е здраво друго нищо не ми е обяснил.

# 25
  • Мнения: 255
А пристъпната тахикардия лекува ли се? newsm78

# 26
  • Мнения: 353
Само с обикновена кардиограма е смело да се заключи,че сърцето е здраво.Стремежът е да се направи ЕКГ запис по време на пристъпа от сърцебиене с 24ч Холтер ЕКГ.А иначе надкамерните тахиаритмии са много видове,повечето от тях могат да се подтиснат медикаментозно,а има и нефармакологични методи за лечение.При теб обаче не е ясно дали са функционални ЕС,явяващи се при млади,емоционално лабилни индивиди без подлежащо органично сърд.заболяване,синусова тахикардия или някаква форма на надкамерна пароксизмална тахикардия.

Последна редакция: чт, 24 авг 2006, 14:52 от kozlyo

# 27
  • Мнения: 255
Когато получих първата криза извикахме бърза помощ, обаче изобщо не ми направиха кардиограма а само ми примериха пулса и казаха,че са ми се доближили границите.При втория път ми мина след 5 мин. и не виках бърза помощ.Когато отидох след 1 седмица на кардиолог точно докато чаках пред кабинета получих сърцебиене и пулса ми беше 120.Обясних му какво ми е ставало той ми направи кардиограма и ми изписа Пропанолол пия го 2 мес. и половина сега след седмица съм на преглед, дано лекаря по обстойно ми обясни положението.Защото така съм в неведение и това още повече ме претеснява страхувам се да не ми стане пак така.Благодаря ти много за отговорите сигорно съм станала досадна но много се страхувам да не се повтори.

# 28
  • Мнения: 255
Бърза помощ ми премери кръвното не пулса-грешка Laughing

# 29
  • Мнения: 353
Значи добре се повлия от Пропранолол-а,оттогава не си получавала пристъп.Преди това не опитахте ли със седативни(успокоителни) медикаменти?

Общи условия

Активация на акаунт