Здравей, минах точно по твоя път на 24 години.

От около 2-3 години преди това, имах значително кървене при изхождане. Освен това, на периоди получавах и доста силен дискомфорт при седене (тежест и тъпа болка). След поредния епизод от 11 дена постоянно кървене, реших, че с Детралекс и Флебодия през месец това няма да се оправи. Пречеше ми и не исках до живот да се разправям с това редовно.

Отидох на гастроентеролог. Препоръчвам Професор Крум Кацаров във ВМА. Друг добър негов колега е д-р Пламен Петров във Софиямед. Направиха ми видеокапсулна ендоскопия (вместо колоноскопия). Потвърдиха външни и вътрешни хемороиди в доста напреднал етап.

След това разучих как се лекува. Има три типа операции - традиционна, по метода Лонго и по метода THD. Традиционната е изключително болезнена. По Лонго боли по-малко. Аз се спрях на THD, третия вариант. В България имаше 2-3ма лекари, които практикуват това, и по метода се ориентирах към лекаря. Отидох при двама от тях и си избрах д-р Бисер Петров в Софиямед.

Прегледа ме, видя изследванията и ме записа за операция. Бях със спинална упойка и нищо не усетих. За около 2 часа беше приключил всичко. По метода THD, се намират артериите в ректума и след това със специални инструменти всяка артерия се “пришива”, за да се намали кръвоснабдяването. Ако има пролапс (при мен имаше) се повдига и фиксира обратно на място пак с конци.

След операцията съм пил само парацетамол. По скалата от 1-10 съм нямал дискомфорт над 2-3 макс. Не съм спазвал супер строга диета, но гледах да хапвам повече течна храна. По-важното - качеството ми на живот се подобри значително. Вече 3 години след операцията нямам никакъв проблем и изобщо забравих за тази гад.

Яд ме, че не го направих по-рано и, че три години търпях това от страх. Ако имаш въпроси или мога да помогна някак, на линия съм.

Здравей, може ли информация за цената на видеокапсулната ендоскопия?