рано ли е за второ

  • 1 902
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Хм, спорен въпрос е това и наистина всичко си зависи от вашето собствено решение. Верно, че малката разлика е предимство защото докато си на вълна памперси и биберони с първото ето, че пристига и второто, ама си е доста трудничко с два мъника ако си само с таткото. Аз лично съм за по-голяма разлика. Роди ли се второ бебе, първото независимо от възрастта остава малко на заден план, а ако и то е бебе лоша работа. Колкото и да се опитва една майка да балансира все пак бебето е на първа линия другото е вече кака или батко. Разликата между моите съкровища е 4 години и се радвам, че с мъжа ми решихме да изчакаме, въпреки, че аз самата малко след раждането исках второ. Сега каката помага и не се чувства изолирана, тя разбира, че вниманието което се отделя на бебето е същото което е било отделяно и за нея.

# 31
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Според мен е рано!Аз лично бих се замислила за второ,когато Алекс навърши 3-4 и стане по-самостоятелна.Но пък за децата по-малката разлика е по-добра.Та с две думи-когато дойде тогава.
И аз мисля така,за мен лично е раничко

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Рано или късно - това вие си решавате. Щом се чувствате готови, щом искате да имате второ детенце, щом чувстваш, че ще се справиш и имаш подкрепата на мъжа си - няма какво да се чудиш тогава.
Всяка жена е различна и по различен начин приема отглеждането на децата си. На някои мами им идва тежичко с две дечица с такава малка разлика. Но има и такива, които казват, че не е чак толкова страшно. Като се замислиш, че близнаците просто нямат разлика...
Желая ви успех в бебеправенето, когато и да е то.

# 33
  • Мнения: 3 334
Здравей!
Това само ти / вие знаете Thinking Хубаво е разликата между дечицата да е малка /поне според мен/,но лично аз изчаквам още - много по-добре би ми било Гери да започне да разбира повече, да й имам повече доверие, и да мога да разчитам понякога на нея - напр. да наглежда евентуалното бебче, докато съм заета с домашна работа...просто за това се сетих...а и зависи как сте с финансите newsm78

и аз съм на същото мнение с тази разлика,че предпочитам разликата да е по-голяма,заради гореспоменатите  факти.

Все пак вие си решавате,а щом и искате няма проблем.То и моят мъж му се иска ама аз Naughty Crossing Arms искам да изчакаме поне още 3 години ....най-малко Wink

# 34
  • Мнения: 1 448
Ако го искате и двамата - не  Party

# 35
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
ТОва можете да решите само с таткото. Две години не е лоша разлика между децата. Всичко е много индивидуално.

# 36
  • Мнения: 251
Перфектното време е. Действайте! luvbed

# 37
  • Мнения: 4 806
щом искате и няма физиологична причина за отлагане - правете второ. Естествено, че е добре да се обмисли.

# 38
  • Мнения: 11 818
Често с мъжа ми си говорим, че ще е хубаво почти веднага да си имаме второ бебе, т.е. да ги народим набързо, а после да си живеем.. да, да..! Simple Smile

# 39
  • Мнения: 731
Наистина лично решение! Но щом и двамата го желаете. Ако си се възстановила от първото раждане - нищо не би трябвало да те спира!   bouquet

# 40
  • Мнения: 660
Разликата между моите съкровища е 4 години ..... Сега каката помага и не се чувства изолирана, тя разбира, че вниманието което се отделя на бебето е същото което е било отделяно и за нея.

Аз пък точно за това исках да кажа - наистина ли на такава възраст са способни да ги разбират така нещата, че пък и "да помагат" надеждно? newsm78 Все мислех, че за да помага наистина по-голямото, трябва да е над 10 поне, по-малките деца са егоисти и трудно се разделят със статуквото - обичта на мама, която досега е била изцяло негова, вече започва да се дели с някого - и се появява ревност. А ако второто дете се появи, преди първото да "започне да разбира", като че ли няма толкова осезаемо да разбере, че му се отнема част от нещо, което изцяло му е принадлежало преди това и няма да се чувства ощетено...

# 41
  • София
  • Мнения: 4 966
Защо да е рано.2 години е чудесна разлика между децата.
Стига обаче и ти да си готова за тази стъпка?

# 42
  • Мнения: 216
Не мисля ,че е рано .Хубава разлика ще имат и ще се занимават и играят заедно .Ако се чувствате готови за второ дете ,не виждам нищо лошо . Peace
newsm10 newsm10

# 43
  • Мнения: 6 164
Не е рано.

# 44
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 375
Ами ние започнахме опитите за друго бебе, когато дребната беше на година и месец. Всяко семейство решава за себе си каква е най- удачната разлика между дечицата  Peace

Общи условия

Активация на акаунт