Заедно да спасим Нели

  • 3 165
  • 17
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 355
Не познавам Нели, но съдбата ѝ ме трогна.
Нека да помогнем на Нели - да дадем шанс да пребори болестта, да може да се грижи за детето си и да се радва на неговото израстване.

Нели Маринова е на 30 години и на 10.06.2019 година е диагностицирана с рак на шийката на матката.

Самотна майка е на момченце на име Боби, което преди 6 години се е родило без ръчичка и му е поставена протеза. Детето не може да се обслужва без помощта и подкрепата на майка си, а скоро ще бъде ученик. Животът обаче се оказва коварен.

На Нели се налага да премине две тежки операции заради рака. Първата е била на 03.07.2019 година, като подобрение е имало само през първия месец. След това болките са се възвърнали и на Нели е била назначена лъчетерапия, но състоянието ѝ не се подобрява. Тази година е направена втора операция с доста изрязване по вътрешните органи, което довежда до поставяне на стома. След това на Нели е назначена химиотерапия, от която е минала само един курс.
Нели казва, че е длъжна да опита всичко най-вече заради детето.  
Нели Маринова и синът ѝ имат нужда от нашата подкрепа, защото необходимата сума за лечението е непосилна за нея и нейното семейство!

Нели е отслабнала до степен, в която ѝ е невъзможно да стане от леглото, защото е около 30 килограма. Има нетърпими болки в областта на таза и лимфедем (подуване) на десния крак. Вече е толкова изтощена и не знае колко още ще издържи, но знае със сигурност, че ще се бори до последно, защото иска да живее, иска да види как детето ѝ пораства!

Лечението в Турция ще се състои в укрепване на организма, стабилизиране на кръвните показатели, допълнителни изследвания и медикаментозно лечение на онкологичното заболяване.

Стартирана е кампания в HelpKarma - https://bg.helpkarma.com/help/971591624134

Дарителска сметка
IBAN: BG30BPBI79384061908401
Нели Георгиева Маринова


PayPal: n.marinova7@gmail.com


В магазини и офиси в гр. Каварна са разположени кутии за дарение.




Към 12.06.2020  са събрани около 66 000 от необходимите 100 000 евро.

Последна редакция: пт, 12 юни 2020, 12:09 от Mamma

# 1
  • Мнения: 5 300
Пожелавам и успех и мен много ме трогна историята и. Дано има сили да се пребори.

# 2
  • Мнения: 12 848
Случаят е покъртителен. Дано се оправи жената!

Не бях чувала за фондация Хелп Карма, а и никога не съм се занимавала с фондации. Попрочетох разни неща, и сега се чудя: Фондацията е регистрирана през 2017 и представя регистрационен номер 030. Те казват "с идеална цел", но предполагам, че се има предвид "с нестопанска цел". От 2018 има регистър на юридическите лица с нестопанска цел - ЮЛНЦ - в Търговския регистър. За да се направи справка, трябва ЕИК или Булстат.
Значи какво, тези хора се идентифицират с някакъв номер 030 и не са се регистрирали в Регистъра за ЮЛНЦ?
https://public.brra.bg/CheckUps/Verifications/VerificationPersonOrg.ra

# 3
  • гр. Варна
  • Мнения: 789
не са се регистрирали в Регистъра за ЮЛНЦ?
ЕИК: 177198040 https://bg.helpkarma.com/terms

# 4
  • София
  • Мнения: 3 079
Моля се Нели да оздравее и да се радва на детенцето си!
Ако има директна банкова сметка мисля, че събирането на парите ще е по-лесно.

# 5
  • Мнения: 355
Видях от публикации във FB, че в Каварна на доста места са разположени кутии за дарение. На тях е изписана банковата сметка и PayPal. Ще помоля за допълване в първия пост.



IBAN: BG30BPBI79384061908401
Нели Георгиева Маринова

PayPal: n.marinova7@gmail.com



Прекрасно е, че толкова хора помагат. Към днешна дата набраните средства са 66 000 евро (2/3 от необходимата сума за лечение).

# 6
  • Мнения: 15 054
Пожелавам на Нели да се оправи и да отгледа с любов детето си.
Преведох по банковата сметка, защото ми е по-лесно.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 079
Доколкото знам, helpkarma прибират голям процент от преведената сума като комисионна за тях.

# 8
  • Мнения: 355
Доколкото знам, helpkarma прибират голям процент от преведената сума като комисионна за тях.

Hushed

Сега се зачетох подробно в общите условия.
Скрит текст:
Цитат
При извършване на дарение, отделно от дарената от Вас сума по Кампанията, Вие можете да извършите и допълнително дарение в полза на HELPKARMA в определен от Вас размер, който не може да бъде по-малък от €1. В случай че посоченият от Вас размер е:

    равен на или по-голям от 5% от стойността на извършеното от Вас дарение по Кампания, цялата дарена по Кампанията сума (след приспадане на разходите за обработка на плащания с банкови карти и PayPal) ще бъде отнесена изцяло (100%) в полза на Бенефициерите.
    по-малък от 5% от стойността на извършеното от Вас дарение по Кампания, разликата до 5% се покрива от сумата, дарена по Кампанията, която разлика представлява дарение към HELPKARMA.


Водени от принципите на прозрачност, отчетност и проследимост, ние разпределяме постъпилите парични средства към избраните от Вас Кампании по следния начин:

    2.9% + €0.30 представляват разходи за обработка на плащания с банкови карти и PayPal. Начисляват се от онлайн платежните системи, с които работим, в съответствие с приетите от тях условия;
    между 0% и по-голям процент, но не повече от 5%, съгласно условията на т. 3.6. по-горе, от всяка дарена по Кампания сума, представляват дарение към HELPKARMA, благодарение на което ние успяваме да покрием разходите, свързани с поддържане и актуализиране на Платформата (напр. административни, IT разходи, осигуряване на справедливи и благоприятни условия за работа и други), за да продължи тя своето съществуване като място, помагащо за изграждането на едно солидарно общество, обявило се в подкрепа на различни каузи.
    остатъкът от дарените средства се превежда по банковата сметка, указана от Създателите на Кампаниите, като от него се удържат съответните банкови такси, свързани с извършване на превода.

Това означава ли, че ако (както повечето хора даряват) по 5-10 долара, то ако си дарил 10 долара, 3,20 от тях няма да стигнат до нуждаещия се? Може и по-малко от 6,80 всъщност да получи, ако се удържат още банкови такси.
В такъв случай наистина много по-добре е да се превеждат парите директно по сметката на Нели.

# 9
  • Мнения: 15 054
Да, helpkarma вземат процент и сумата, която пише е с включени техните такси,  но са най-бързият начин за дарение.

# 10
  • Мнения: 355
Хубавото е, че те са гарант за истинността на кампанията - проверяват документацията и гарантират, че нуждата е реална.

# 11
  • Мнения: 15 054
Да, аз лично изобщо не подценявам тяхната работа. Дано и тази компания им е успешна.

# 12
  • гр. Варна
  • Мнения: 789
Да, helpkarma вземат процент и сумата, която пише е с включени техните такси,  
При дарителските сметки на банките няма такси, напр. https://dskbank.bg/docs/default-source/%D0%BF%D0%B0%D1%81%D0%B8% … 3%D0%BB%D1%81.pdf
Хубавото е, че те са гарант за истинността на кампанията - проверяват документацията и гарантират, че нуждата е реална.
Банките също проверяват документацията.
Скрит текст:
Нелпа (КОНСТАНТИН ТОДОРОВ КРЪСТЕВ) са и кредисимо https://papagal.bg/person/CB5E07CE43002B8A42FA81F8CF9D4E0F765C99 … A88EB949E6B14704C
Цитат
Едноличен собственик на капитала на дружеството е регистрираното в Малта "Кредисимо холдинг лимитид", но зад него стоят основателите на бизнеса, обясняват от компанията. Това са Сокол Янков с 30.83% от компанията, Коста Кънчев с 28.34% дял, Асен Бенев с 22.83% от акциите, "Адвенкос" на Константин Кръстев с 15% и Георги Карпузов с 3%.
https://www.capital.bg/biznes/kompanii/2019/02/10/3387443_credis … mi_i_v_kolumbiia/

Последна редакция: сб, 13 юни 2020, 09:16 от pkol

# 13
  • Мнения: 6 348
Аз дарих през хелпкарма скромна сума-едно евро допълнително над дарената сума ме таксуваха.
Предполагам че едва после са открили пейпал, защото нямаше преди, докато се събираха първоначално обявените 15хил.

# 14
  • Мнения: 421
Подкрепих . Стиснати палци за Нели в борбата . Дано да има сили пребори болестта.

# 15
  • Мнения: 15 054
Виждам, че голям процент от сумата е събрана, остават още малко, дано бързо се съберат.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 6 546
Във ФБ има и благотворителен базар Продавам „В помощ на Нели”.
Дано се съберат бързо парите и Нели да е щастлива със сина си!

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 14 625
Аз дарих през хелпкарма скромна сума-едно евро допълнително над дарената сума ме таксуваха.
От известно време таксуват така. Ако приемем, че преди 5 цяло и нещо процента са отивали за разходи за сайта, излиза, че за да е същият процент, дарението трябва да е поне 20 евро.
Все пак Хелпкарма е полезен сайт. Наскоро разбрах, че са свързани с "Кредисимо", а аз имам леко предубеждение към всичките небанкови отпускачи на заеми (опитват се да шмекеруват с ограниченията за ГПР и освен това разчитат донякъде на балъщината на клиента), но все пак сайтът е полезен, идеята е добра, лесно се даряват малки суми без губене на време. Аз например до банка няма да се вдигна да отида, но чрез Хелпкарма дарявам.

П.П. Сега видях, че има падащо меню за колко процента даваме за тях, по дифолт е 10. Но не знам дали е възможно да изберешна ръка нула и какво става тогава. Няма да пробвам, разбира се. Wink

Общи условия

Активация на акаунт