Въпрос за тренировките когато правим бебе

  • 1 584
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 295
Тук където пише "12 седмица" пише за тренировките!

Цитат
Не искате да се отказвате от активния начин на живот заради бременността си и постъпвате правилно. Бременността не е болестно състояние. Не си струва да се лишавате от спортуването, особено ако чувствате потребност от повече движение.

Напълно съвместими с вашето положение са гимнастиката и плуването. Важно е да знаете обаче, че не всички видове упражнения са подходящи за вас. Консултирайте се с лекаря си и на какво натоварване можете да се подлагате.

Ако посещавате курсове за бременни, ще правите специално подбран комплекс от подходящи упражнения. По такъв начин ще се подготвите за предстоящото натоварване на мускулите през следващите месеци и раждането.

Басейнът също е чудесен начин да се отпуснете и да натоварите подходящо мускулите си. Ако можете да плувате, не се лишавайте от това удоволствие. Поне един път в седмицата плувайте по 45 минути.

То май не е много по темата, но ми се стори интересно! Simple Smile
Wish, благодаря за окуражаващата статия. Аз лично все още не съм бременна (май...), но много се интересувам от този проблем. Обожавам спорта и просто не мога да си представя как ще се откажа от него за цели 9 месеца!
Вижте и тези статии:
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/1000/37/
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/23/37/
 Peace

# 16
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Аз като разбрах, че съм бременна спрях карам колело, иначе планински бегач си карах в терена и даже на работа ходех така и бях спокойна въпреки, че яко друсане ставаше  Mr. Green е нищо лошо не стана.

# 17
  • Мнения: 11 007
Който е ходил на фитнес, може ли да си продължи тренировките, но с по-малки тежести?
Доколкото знам, през първите седмици е хубаво да се почива, заради риска от спонтанен аборт. А от кога мога да се върна към тренировките си? И аз не мога да си представя да не правя нищо за себе си цели 9 месеца  Shocked

# 18
  • Мнения: 2 123
гигилче и аз разсъждавах като теб точно когато бях в началото на бременността си... но стана така, че още от 5 ти месец се наложи по-лекичко да го давам.
Както и да е - тренировките можеш да ги започнеш отново след 13 г.с.. Забранени са коремните преси и големите тежести /до 5 кг /. Препоръчително е натоварването, на което си свикнала да го намалиш с около 1/3 - т.е. ако цялата ти тренировка е протичала за около 1.30ч сега да я сведеш до 1.00час.
Моят съвет е просто да с едвижиш колкото ти е приятно и да внимаваш какво ядеш.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт