СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 24

  • 32 156
  • 773
  •   1
Отговори
# 15
  • у дома...
  • Мнения: 3 079
Така или иначе ще качат ключа с верните отговори по някое време в понеделник следобед.
Поне за сега детето не иска да знае предварително какво е направила. Или поне да е след изпита по математика.

# 16
  • Мнения: 199
Записвам се да ви следя . Успях да изчета последните 7-8 теми.
Нашите бележки ще ги дават на децата в понеделник преди матурата. Днес следобед ще имат онлайн инструктаж, ще видим какво ще кажат за пликовете.

# 17
  • Мнения: 8 230
Да ти е живо и здраво момиченцето, Мария!
А на нас, да ни е късмет новата тема.
Моят днес ще прави нещо като ПИ по БЕЛ, но май групово ще работят в двата учебни часа, които имат днес.
Следобед ще има ПИ по математика от училище. Друг е въпросът, че още не са му проверени задачите от втори модул от предходния училищен. Нищо, ще си направи все пак една последна времева тренировка.

# 18
  • София
  • Мнения: 546
Нашите ги викат в 7:30ч. Защо толкова рано нямам идея - те са само 3 класа с по 23 -24 ученика.. Тяхно задължение е да си носят дезинфектанти, пликове, да бъдат с маски.

В системата все още не можем да влезем. Но и съученичките й не могат - може би за София -област още не е активно.

При нас вчера следобед е имало буря. Сега нямаме интернет ( Булсатком все още работи по отстраняване на аварията).

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
Благодаря, Бисе!
Имаме малка госпожица. 🙂 Роди се на 27 април и батковците са направо влюбени в нея. Голямо щастие е!

Бети, благодаря за новата тема!  Дано имат късмет учениците в понеделник!

Честито, Мария - да е жива и здрава малката госпожица (родена е точно на датата на моята седмокласничка Innocent)

От вчера пак съм подпалила относно годишните оценки, защото не спират да твърдят, че ще им оставят оценката от НВО. Даже написах едно писмо до РУО по въпроса...
А сутринта учителката по БЕЛ на контролно - дала само 2 от 5 точки на теза, защото на въпроса "Какво внушават стиховете.... ", Калина е тръгнала да отговаря - Стиховете от ......(видът и името на произведението) внушават....
Трябвало да пише "разкриват" вместо "внушават".
Отнети точки, заради това, че е написала цялото изречение, вместо само подчертаната част, която трябва да се замести... А отговорът е правилен... Писна ми вече SleepySleepySleepy

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Благодаря ви, момичета! ☺️
Да е много на късмет темата на децата! Не остана!

Нашите в 8:00 трябва да са там. Плик днес ще купим, не осигуряват.

# 21
  • у дома...
  • Мнения: 3 079


От вчера пак съм подпалила относно годишните оценки, защото не спират да твърдят, че ще им оставят оценката от НВО. Даже написах едно писмо до РУО по въпроса...
Моля, като получиш отговор от РУО да споделиш, че и аз имам този проблем с учителката по БЕЛ.

# 22
  • Мнения: 21 455
Аз пак да попитам. Как точно се предполага, че ще им оставят примерно 89 по БЕЛ? Защото няма такова нещо като оценки от НВО. И не се ли притесняват, че ще нарушат министерска наредба, оформяйки срочна оценка ( защото няма как да оформят годишна без срочна) след определения в нея срок?

# 23
  • Мнения: 179
Благодаря, Бисе!
Имаме малка госпожица. 🙂 Роди се на 27 април и батковците са направо влюбени в нея. Голямо щастие е!

Бети, благодаря за новата тема!  Дано имат късмет учениците в понеделник
Отнети точки, заради това, че е написала цялото изречение, вместо само подчертаната част, която трябва да се замести... А отговорът е правилен... Писна ми вече SleepySleepySleepy
Здравейте, не се ядосвайте, а обърнете специално внимание за това на детето. Пише се само частта, която искат да се пише. Говоря за НВО. Иначе детето получава нула точки на конкретния въпрос, въпреки че знае и е отговорила фактически правилно. Личен опит от НВО 2019

# 24
  • у дома...
  • Мнения: 3 079
Аз пак да попитам. Как точно се предполага, че ще им оставят примерно 89 по БЕЛ? Защото няма такова нещо като оценки от НВО. И не се ли притесняват, че ще нарушат министерска наредба, оформяйки срочна оценка ( защото няма как да оформят годишна без срочна) след определения в нея срок?
Явно не. И продължават да твърдят, че са длъжни даго направят. Закона ги задължавал. Обяснила съм много пъти на дъщеря ми, че това не е така. Затова и тя не иска да участва в онлайн обсъждането на тестовете в понеделник на обяд. Защото освен това с оценките, почти всеки път им се обяснява как, ако изкарат по-малко от 90 т., като видят госпожата по БЕЛ по улицата, да минават на другия тротоар и че тя не иска да я поздравяват.

# 25
  • Мнения: 6 587
Просто майка, ама че подход! Някои хора имат нужда от интензивен курс по очовечаване!

# 26
  • София
  • Мнения: 9 111
Мария, честита дъщеричка! Да ви носи много радост и щастливи мигове!
Betty L., благодаря за темата! Да ни е на късмет!

# 27
  • Мнения: 21 455
Ами, да ви изпратят извадка от закона с текста, който ги задължава. Вие от своя страна може да ги попитате на какво основание ще поискат достъп до резултатите на всички деца.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
Аз пак да попитам. Как точно се предполага, че ще им оставят примерно 89 по БЕЛ? Защото няма такова нещо като оценки от НВО. И не се ли притесняват, че ще нарушат министерска наредба, оформяйки срочна оценка ( защото няма как да оформят годишна без срочна) след определения в нея срок?

Да, това ми беше един от мотивите в писмото до РУО, цитирах точния член от Наредбата за оценяването и това, че точките от НВО не се преобразуват в оценка. И ги попитах какво е нормативното основание.

Пресен пример от днес - на контролното по БЕЛ, за което говорех в предния пост има оценка 5,70. Казала им, че ако изкарат подобен или по-висок резултата на НВО, ще им пише И двете оценки като текущи, както и същата за срока и годината... Знам, че времево е уж невъзможно, но им казали също, че ще си получат дипломите чак на 2.07, за да имат време да коригират оценките по МАТ и БЕЛ спрямо постигнатото на НВО...

Просто майка, задължително ще пиша, ако ми отговорят.

Нас ни викат в 8,15, но пък имат специално изискване към маските - да бъдели със сменяем филтър, а не обикновените.....

По другия въпрос - за системата на МОН - влизам без проблем за Пловдив.

# 29
  • Мнения: 7 386
Честита радост на Мария! Да расте здрава,щастлива и обичана малката госпожица!
                            Благодаря за новата тема и най-вече на активно съдействащите ни при решаване на всички възникнали съмнения и проблеми.
                             Успях да вляза в сайта на МОН .Грешката беше моя - бележката е на снимка в телефона ми и едно С възприемах като Е.Като увеличих забелязах,че периодично повтарям тази грешка.
                             Все си мисля,че няма какво да ме изненада в БГ у-щата и....все успяват.Как така ще пишат за срочна оценка резултата от НВО?!?!?! Много добре си спомням в 4-ти клас спора,че ако детето има по-висок успех на НВО може да се вдигне срочната оценка или обратното - при по-нисък да се намали и в двата случая само с една 1-ца.Е,не се получи.Кухите 6-ци си останаха и нито една 5-ца или 4-ка не отиде по-нагоре при по-висок успех на НВО.
                             Честно - уморих се да чета,виждам и коментирам глупости.

Общи условия

Активация на акаунт