СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 24

  • 32 230
  • 773
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 234
Благодаря за темата. Ще я изпишем ли преди понеделник се чудя. Simple Smile Аз влизам в системата. Оригинали на бележката нямаме, само ел. файл за отпечатване.

# 31
  • Мнения: 4 970
А сутринта учителката по БЕЛ на контролно - дала само 2 от 5 точки на теза, защото на въпроса "Какво внушават стиховете.... ", Калина е тръгнала да отговаря - Стиховете от ......(видът и името на произведението) внушават....
Трябвало да пише "разкриват" вместо "внушават".
Отнети точки, заради това, че е написала цялото изречение, вместо само подчертаната част, която трябва да се замести... А отговорът е правилен... Писна ми вече SleepySleepySleepy
Нашата учителка в училище ги учи точно по този начин да правят тезата. Така дори и да не знаят какво повече да напишат за самия цитат, ще получат поне една точка, че знаят кое е произведението и от кого е, което е повече от нула.

# 32
  • у дома...
  • Мнения: 3 100
И аз да попитам (извинявам се за тъпия въпрос) - последно ще се проверяват ли черновите на преразказите? Защото току що същата учителка им е изпратила следното съобщение:
"Току-що разговарях с колежка, която е проверяваща на НВО относно беловата и черновата на преразказа. Проверяват се и двете, т.е., ако не ви стигне времето да си препишете на беловата всичко, ще бъде проверена и черновата. Пишете четливо и НЕ бързайте!".

Аз ли съм в грешка, че само черновите по математика на втори модул ще се проверяват и ще се зачита за вярно решена задача, ако има разминаване в белова и чернова?


Пуснаха сайта на МОН и за Софийска област.

# 33
  • Мнения: 48 090
Ако объркаш нещо по бланката за отговори, дават ли нова? Извън запълването на кръгче.
И мислите, че във вторник ще има резултати по бел, или просто училището ще си ги разисква?

# 34
  • Мнения: 1 402
Бети, благодаря за новата тема!  Дано имат късмет учениците в понеделник
Отнети точки, заради това, че е написала цялото изречение, вместо само подчертаната част, която трябва да се замести... А отговорът е правилен... Писна ми вече SleepySleepySleepy
Здравейте, не се ядосвайте, а обърнете специално внимание за това на детето. Пише се само частта, която искат да се пише. Говоря за НВО. Иначе детето получава нула точки на конкретния въпрос, въпреки че знае и е отговорила фактически правилно. Личен опит от НВО 2019
[/quote]

Това ми звучи супер странно. Зададено ли е в задачата какво да запишат?

Последна редакция: пт, 12 юни 2020, 11:12 от MollyBy

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 4 147
Здравейте, не се ядосвайте, а обърнете специално внимание за това на детето. Пише се само частта, която искат да се пише. Говоря за НВО. Иначе детето получава нула точки на конкретния въпрос, въпреки че знае и е отговорила фактически правилно. Личен опит от НВО 2019

Благодаря! За всеки случай ще напиша задачата и отговора, за да не подведа дъщеря ми.

12. Запишете синтактичния синоним на второто просто изречение от даденото сложно.
         Динозаврите се превръщат в част от световната култура, като стават основен обект на изображение в множество книги и филми.

Отговорът на дъщеря ми - Динозаврите се превръщат в част от световната култура, ставайки основен обект на изображение в множество книги и филми.

Учителката твърди, че е имало подчертана част в задачата, а фактически се вижда, че няма нищо подчертано. Може и аз да не съм права, разбира се

Бети, и моята така е научена за тезата - заяждането в случая е заради думичката "внушават" - стиховете не внушавали, а разкривали...

# 36
  • у дома...
  • Мнения: 3 100
Ако объркаш нещо по бланката за отговори, дават ли нова? Извън запълването на кръгче.
И мислите, че във вторник ще има резултати по бел, или просто училището ще си ги разисква?
МОН ще качи теста с ключа. И ще разискват в Тиймс кой какво и как е написал.

# 37
  • Мнения: 199
HAPPY , на голямата ми дъщеря на НВО преди 3 години  й бяха дали нова бланка за отговори, защото й се наложило да задраска няколко въпроса, понеже объркала реда им. Не знам обаче дали и сега би било възможно.

Тя много се ядосваше, защото е трябвало да ги нанася отново докато тече преразказа и не беше успяла да се концентрира в началото.

Последна редакция: пт, 12 юни 2020, 11:40 от mama vili

# 38
  • София
  • Мнения: 2 452
На нас ни казаха, че имат резервни бланки за отговори, но са малко, няма за всеки по една, например.

# 39
  • Мнения: 48 090
Благодаря
Успокояващо, ясно че е за краен случай

# 40
  • Мнения: 520
Новата тема, дано бъде изпълнена само с положителни новини...
Имаме бележка и влизаме безпроблемно в системата.

# 41
  • София
  • Мнения: 3 648
Аз не съм пробвала още да влизам в системата, но ще пробвам, щом може вече.
Обхваща ме стреса вече. Бях по успокоила топката, но днес пак започва.

# 42
  • Мнения: 1 402
Здравейте, не се ядосвайте, а обърнете специално внимание за това на детето. Пише се само частта, която искат да се пише. Говоря за НВО. Иначе детето получава нула точки на конкретния въпрос, въпреки че знае и е отговорила фактически правилно. Личен опит от НВО 2019

Благодаря! За всеки случай ще напиша задачата и отговора, за да не подведа дъщеря ми.

12. Запишете синтактичния синоним на второто просто изречение от даденото сложно.
         Динозаврите се превръщат в част от световната култура, като стават основен обект на изображение в множество книги и филми.

Отговорът на дъщеря ми - Динозаврите се превръщат в част от световната култура, ставайки основен обект на изображение в множество книги и филми.

Учителката твърди, че е имало подчертана част в задачата, а фактически се вижда, че няма нищо подчертано. Може и аз да не съм права, разбира се

Бети, и моята така е научена за тезата - заяждането в случая е заради думичката "внушават" - стиховете не внушавали, а разкривали...
И какво е трябвало да запише според учителката "ставайки основен обект" само ли? Защото това изобщо не е изречение май.
Всичките тези на моя са с думичката "внушава", не че е добър в тезите Simple Smile Все има по 3 точки.

# 43
  • у дома...
  • Мнения: 3 100
Бабината им трънкина! Някои учители съвсем издребняват вече.

# 44
  • Мнения: X
На нас ни казаха, че имат резервни бланки за отговори, но са малко, няма за всеки по една, например.
5% резерв за всяко училище. Подмяна на компонент от изпитния комплект се допуска само във времето, определено за работа по първата част. По-добре е да не се стига дотам. Времето тече, резервните бройки са малко...

Общи условия

Активация на акаунт