Част от своето сърце, ще държим през Август в нашите ръце! Тема 7

  • 116 128
  • 784
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 212
Marayah, благодарим! Отново темата и оформлението са просто върха!
Относно ходенето до тоалетна - съветите на гастроентеролозите са храната/напитките да са по-скоро топли към хладки, отколкото горещи, т.е. да са под телесната температура. Препоръчвали са ми вода с малко захар, защото захарта е лаксатив (което мен ме учуди тогава) и най-вече - повече масло! Червата имат нужда от "смазване", което именно маслото прави. Разбира се, храните да са богати на фибри. Какаото запича, така че шоколадовите неща не са ни приятели, но това е всеизвестно Simple Smile
За киселини - мен ме облекчава обелена ябълка...има някаква необяснима магия, която обелената ябълка прави и това е Simple Smile

# 16
  • Мнения: 782
Честита нова темичка 🎉
Чували ли сте за чайове за подготвяне за по-леко раждане?
Много обичам чай от листа от малина, имам спомен,че е полезен за бременни ама се поспрях с билките, да не стане фал🤔

# 17
  • Мнения: 287
Благодаря за хубавата темичка.

Чувала съм за чая от листа от малина, но малко се притеснявам да пия.
Обаче така ми се ядат малини напоследък. Купих една малка кутийка, не бяха много вкусни.  Взех замразени, не е същото. Сладолед малина, торта малина, сладко от малина, компот от малина - мога само това да ям. Пих и смути малина, но беше гадно.

# 18
  • Мнения: 1 593
Това с чайовете е интересно.
За количката... Мисля че е редно да се изпере, точно защото после ще се пере като се изцапа, не виждам проблем и в началото да я изперем, както перем и дрешки, оделца... Аз съм си взела и чувалче за количката, то задължително ще го изпера, знам ли кой го е пипал.
За ваничката, гледах клипчета доста, аз за това и питах някой ако е минал през къпане на бебето. В началото и без това е най-удобно ( няколко пъти съм къпала бебенце и не съм фактор Joy ) да го държиш с една ръка и да го поливаш с другата. Ще е проба-грешка в началото с всичко.

# 19
  • Мнения: 35 110
Поне 2 седмици ще го къпем на ръка.
Аз лятната количка я бях разглобила и така я прах, ама комбинираната..на части, доколкото можах.

# 20
  • София
  • Мнения: 799
Количка се пере на ръка, без да се  стиска, и се суши на сянка. С препарата трябва да се внимава също, че като не се изплакне добре остават следи.
Всъщност не виждам смисъл да се пере нова количка!
Toчно щях да попитам как се пере количка, защото ми се струва адски сложно занимание. Но предполагам че като я взема вкъщи ще я огледам хубаво и ще преценя на място как да действам.

Установих, че винаги като ям череши и в корема ми настава дискотека. Само не мога да определя дали защото на госпожицата й харесват черешите или точно обратното и протестира Grin


Марая, благодаря за темата, прекрасна и вдъхновяваща, както винаги Green Heart

# 21
  • Мнения: 297


Честита нова прекрасна темичка! 😊
И лек въпрос - май доста от бебоците са с по седмица-две-три напред. Но има ли такива сред вас /или имало ли е - при предишни бременности/, при които растежа да е особено осезателен откъм главичката? 5 седмици напред я измериха при мен, но това било просто "особеност". Та други с такива особености? 😁 Надявам се до края да се оправят пропорциите /да отговарят на г.с., в която ще е голямата първа среща/. 🙏

# 22
  • Мнения: 153


Ето и моето коремче  с малко закъснение 32с+5дни

# 23
  • Мнения: 782
Количка се пере на ръка, без да се  стиска, и се суши на сянка. С препарата трябва да се внимава също, че като не се изплакне добре остават следи.
Всъщност не виждам смисъл да се пере нова количка!
Toчно щях да попитам как се пере количка, защото ми се струва адски сложно занимание. Но предполагам че като я взема вкъщи ще я огледам хубаво и ще преценя на място как да действам.

Установих, че винаги като ям череши и в корема ми настава дискотека. Само не мога да определя дали защото на госпожицата й харесват черешите или точно обратното и протестира Grin


Марая, благодаря за темата, прекрасна и вдъхновяваща, както винаги Green Heart
И аз наблягям на черешите, ям по килограм на ден и госпожицата почва... в същата чуденка съм и аз.
Иначе за чая от  листа от малина... от доста време вече всякакви болести и неразположения лекувам с билки и силно вярвам, че ще има действие 😑

# 24
  • Мнения: 85
Страхотна нова темичка, веднага си отворих няколко линка да почета Blush .
Като стана дума за корита и ванички, някой дали е ползвал тези, които се сгъват https://visvitalisbg.com/product/ok-baby-vana-onda-slim-svetlo-s … -55-art-895 ,  ние към тях сме се насочили, но не съм убедена колко са удобни за ползване от родителите и за бебо също Thinking

# 25
  • Мнения: 1 355
При мен последния път измериха главичката с една седмица напред и ми казаха същото.

Като стана въпрос за лекари оня моят изрод от здравната каса, който без изобщо да ме преглежда ми поставяше маса диагнози и ме вкарваше и изкарваше от болницатй, а после защото стажантчето нещо беше измерил не знам накъде и ми изкараха шийката скъсена и оня вместо да ме прегледа само ми хвърли нова рецепта за поредните инжекции, направо ме изкарва от равновесие. Няма смисъл да си прекъсвам жк при него след като вече съм почти на финалната права и се следя вече на частно, но като отида направо ме обвзема някакъв неописуем яд... Тази седмица ходих и естествено ме изгони за няма и 10 минути. Измери ме на кантара, измери ми кръвното, което се беше вдигнало от яд, и обиколката на корема, хвърли ми рецепта за още някакви хапчета и продължи да си решава кръстословицата докато акушерката ме занимаваше с бумащини... Няма да ги пия тия хапчета пък, на какво основание да ги пия, след като дори нямах преглед като преглед... Чудя се не ги ли е срам?! Него и двете акушерки, които само се почесват, а като се наложи да ти взимат кръв ти пукат вените като касапи... Изписал ми е Дузофарм. За кво? Аз нито имам проблем с кръвното, нито плодът изостава, просто да върви да се ши*а... Извинявам се за езика, просто наистина съм страшно афектирана.

# 26
  • Мнения: 1 123
Здравейте. Терминът ми е 5 Септември, но се надявам да родя Август. Ще се запиша и при вас 😊
В 28г.с съм, втора бременност, момче. Имам момиче на 1,6г. Тя се роди с 20дни по-рано, дано и сега да родя по-рано, че вече съм като мечка.

# 27
  • Мнения: X
Поздравления за прекрасната тема и огромно благодаря!

Аз да се отчета от прегледа вчера.
Мама: отново с кръвно 90/60, и нищо качено от последния преглед 🤫
Бебчо: 1,560 кг., всичко изглежда наред, с главата надолу си е и си беше качил крака до лицето 😂

Сега да се оплача малко 🙃
Имам страшни киселини и без Талцид не минава. Чувствам се като ходещ хипопотам и ужасно, ама наистина ужасно ми е топло 😱

По темата с прането на количката, аз веднага свалих всичко и я пуснах в пералнята на 40° и лека центрофуга. Все пак я взех втора ръка, въпреки че жената твърдеше, че е ползвана буквално 5 пъти.

Още не съм започнала с прането и гладенето, но планирам другата седмица да се захващам.

В началото на тази седмица (с позволението на доки) заминаваме на дълго пътешествие ( от Южна към Северна България) ще поседим при свекървата на гости за няколко дни и после обратно.

На всички шкембачета желая спокойни нощи и мързеливи дни♥️

# 28
  • Denmark
  • Мнения: 1 007
На мен количката ми я дадоха изпрана, но доста ухае на перилен препарат и май ще си я пера отново с този, който ще взема за бебешките неща. Мисля, че повечето неща се свалят, а тези, които не се - с четка ми се стори добра идея, благодаря. Simple Smile
Вчера ни поръчаха още един подарък след голяма чуденка за легло -

понеже ни е малка спалнята... И като не се хваща в това, мисля да взема кошарка и ще я държа в хола. Ще го мислим 😅

Последна редакция: сб, 13 юни 2020, 20:57 от Marayah

# 29
  • Мнения: 212
Marayah, леглото е много сладко. Така - до вас и със сваляща се страна е най-удобно през първите месеци. И ние сме с подобна от каката, но с колелца, което не е кой знае какъв плюс. Мъкнах я в началото между спалнята и хола, но после ми омръзна и намерих други решения за през деня в хола. 😄

Общи условия

Активация на акаунт